"Підтримка ментального здоров'я українських адвокатів під час війни" детальніше за посиланням
Як адвокату не згоріти на роботі: психологиня поділилася порадами

Війна та пов'язані з нею виклики значно посилили психологічне навантаження на адвокатів. Вони щодня стикаються з людським горем, невизначеністю та стресом. Не дивно, що статистика свідчить про високий рівень емоційного вигорання захисників прав людини.
Національна асоціація адвокатів України за підтримки Міжнародної асоціації юристів (International Bar Association, IBA) 31 січня провела вебінар «Емоційне вигорання: як горіти та не згорати». Захід відбувся в рамках проєкту «Підтримка ментального здоров'я українських адвокатів під час війни».
Спікеркою вебінару була запрошена психологиня, гештальт-терапевтка Юлія Куделя, яка поділилася практичними порадами, які допоможуть адвокатам зберегти своє ментальне здоров'я та емоційну стійкість.
За її даними, дві третини адвокатів хоча б раз відчували симптоми професійного вигорання. Близько 28% страждають від депресії, а 19% - від тривожності.
Ю. Куделя розповіла про те, як проявляється професійне вигорання та які наслідки може мати. Вона також пояснила, як працює стрес та чому важливо вміти йому протистояти.
Особливу увагу було приділено практичним методам профілактики вигорання. Спікерка наголосила, що окрім загальних рекомендацій, адвокати можуть застосовувати й спеціальні (враховуючи особливості професії) методи для запобігання вигоранню:
- планування та організація робочого часу. Встановлення чітких меж між роботою та особистим життям, вміння делегувати повноваження та розставляти пріоритети допоможуть зменшити відчуття перевантаження;
- розвиток навичок саморегуляції. Освоєння технік релаксації, медитації або дихальних вправ допоможе швидко знімати стрес та відновлювати емоційний баланс;
- звернення за професійною допомогою. Якщо відчуваєте, що не можете самотужки впоратися з емоційним вигоранням, не зволікайте зі зверненням до психолога або психотерапевта;
- участь у заходах з підвищення ментального здоров'я: Вебінари, тренінги та інші заходи допоможуть отримати нові знання та навички для підтримки ментального здоров'я.
«Вебінар став важливим кроком на шляху до підвищення обізнаності адвокатів про проблему вигорання та необхідну підтримку, - відзначила координатор проекту «Підтримка ментального здоров'я українських адвокатів під час війни» Ганна Удовенко. - І НААУ продовжує працювати над створенням сприятливих умов для професійної діяльності адвокатів, зокрема шляхом підтримки їх ментального здоров’я».
Аби першим отримувати новини адвокатури, підпишіться на канал Національної асоціації адвокатів України у Telegram.
Популярні новини

Анонс
Українських адвокатів запрошують у Бонн на стажування
Молоді українські адвокати, які спеціалізуються у сфері цивільного, комерційного та економічного права, мають змогу взяти участь у програмі стажування в Німеччині. Її проводить Фонд міжнародної правової співпраці (IRZ) спільно з Федеральною палатою адвокатів та Німецькою спілкою адвокатів.

Законодавство
Декларації доброчесності суддів і не тільки: РАУ затвердила…
Під виглядом відновлення довіри до судової влади можуть бути запроваджені репресивні механізми контролю над нею. Це прямо суперечить міжнародному досвіду та може призвести до деградації української системи правосуддя.

Cудова практика
Автоматичне продовження тримання під вартою порушує право на…
Установлені приписами КПК перешкоди в доступі до суду та порушення права бути заслуханою у суді для особи в такому важливому питанні, як продовження строків тримання її під вартою, означає неможливість реалізації права на захист, гарантованого частиною другою статті 63 Конституції.

Гарантії діяльності
У ТЦК мобілізовані не мають доступу до правничої допомоги (документ)
Коли на Черкащині адвокат звернувся із запитом до ТЦК в інтересах мобілізованого клієнта, там заявили про підробку документів, бо військовозобовʼязаний не мав телефона і фізично не міг підписати договір про надання правничої допомоги.

Дискусія
Як оцінити перспективу звернення до ЄСПЛ: практичні орієнтири для…
Звернення до Європейського суду з прав людини — це не просто останній шанс на справедливість, а складна і тривала процедура, яка потребує ретельного аналізу ще на етапі прийняття рішення про підготовку заяви.

Навчання
Українська адвокатура інтегрує HELP у систему підвищення…
За останні роки Національна асоціація адвокатів України стала одним із ключових партнерів Ради Європи у реалізації програми HELP — освітнього проєкту, спрямованого на розвиток правничої професії через навчання європейським стандартам прав людини.

Cудова практика
Зупинення адвокатської діяльності за непідвищення професійного…
Адвокат, який роками не підвищує свій професійний рівень, вчиняє триваюче порушення Правил адвокатської етики і заслуговує на зупинення права на заняття діяльністю. Правомірність такого рішення ВКДКА підтвердив апеляційний суд.

Навчання
Відшкодування витрат на послуги адвоката в судовому процесі: від…
Які «за» та «проти» заявлення до відшкодування витрат на послуги адвоката в судовому процесі, які документи необхідно подати, як заперечувати проти стягнення таких витрат і коли суд може зменшити суму?