"Підтримка ментального здоров'я українських адвокатів під час війни" детальніше за посиланням
Як адвокату не згоріти на роботі: психологиня поділилася порадами

Війна та пов'язані з нею виклики значно посилили психологічне навантаження на адвокатів. Вони щодня стикаються з людським горем, невизначеністю та стресом. Не дивно, що статистика свідчить про високий рівень емоційного вигорання захисників прав людини.
Національна асоціація адвокатів України за підтримки Міжнародної асоціації юристів (International Bar Association, IBA) 31 січня провела вебінар «Емоційне вигорання: як горіти та не згорати». Захід відбувся в рамках проєкту «Підтримка ментального здоров'я українських адвокатів під час війни».
Спікеркою вебінару була запрошена психологиня, гештальт-терапевтка Юлія Куделя, яка поділилася практичними порадами, які допоможуть адвокатам зберегти своє ментальне здоров'я та емоційну стійкість.
За її даними, дві третини адвокатів хоча б раз відчували симптоми професійного вигорання. Близько 28% страждають від депресії, а 19% - від тривожності.
Ю. Куделя розповіла про те, як проявляється професійне вигорання та які наслідки може мати. Вона також пояснила, як працює стрес та чому важливо вміти йому протистояти.
Особливу увагу було приділено практичним методам профілактики вигорання. Спікерка наголосила, що окрім загальних рекомендацій, адвокати можуть застосовувати й спеціальні (враховуючи особливості професії) методи для запобігання вигоранню:
- планування та організація робочого часу. Встановлення чітких меж між роботою та особистим життям, вміння делегувати повноваження та розставляти пріоритети допоможуть зменшити відчуття перевантаження;
- розвиток навичок саморегуляції. Освоєння технік релаксації, медитації або дихальних вправ допоможе швидко знімати стрес та відновлювати емоційний баланс;
- звернення за професійною допомогою. Якщо відчуваєте, що не можете самотужки впоратися з емоційним вигоранням, не зволікайте зі зверненням до психолога або психотерапевта;
- участь у заходах з підвищення ментального здоров'я: Вебінари, тренінги та інші заходи допоможуть отримати нові знання та навички для підтримки ментального здоров'я.
«Вебінар став важливим кроком на шляху до підвищення обізнаності адвокатів про проблему вигорання та необхідну підтримку, - відзначила координатор проекту «Підтримка ментального здоров'я українських адвокатів під час війни» Ганна Удовенко. - І НААУ продовжує працювати над створенням сприятливих умов для професійної діяльності адвокатів, зокрема шляхом підтримки їх ментального здоров’я».
Аби першим отримувати новини адвокатури, підпишіться на канал Національної асоціації адвокатів України у Telegram.
Популярні новини

Сумна звістка
Помер Ярослав-Міклош Зейкан
Із щирими співчуттями повідомляємо, що на 84-му році життя перестало битися серце відомого адвоката, багаторічного ректора Вищої школи адвокатури НААУ Ярослава-Міклоша Зейкана.

Гарантії діяльності
РАУ створює робочу групу для моніторингу порушень прав адвокатів та…
Рада адвокатів України під час позачергового засідання 16 квітня 2025 року ухвалила рішення про створення робочої групи, яка здійснить моніторинг та узагальнення фактів порушення прав адвокатів і гарантій адвокатської діяльності за останні три роки, включаючи ситуацію із затриманням адвокатки Ольги Панченко.

Взаємодія
Незалежність суддів: пріоритет, який досі не став реальністю
Захист суддів від втручання — у пріоритеті, але ефективність на практиці викликає питання. Про забезпечення незалежності суддів та авторитету правосуддя говорили у Вищій раді правосуддя.

Анонс
РАУ збирається на позачергове засідання через затримання адвокатки…
Завтра, 16 квітня, Рада адвокатів України проведе термінове позачергове засідання. На порядку денному єдине питання - порушення прав та гарантій діяльності під час обшуку адвокатки Ольги Панченко та її затримання у рамках кримінального провадження, де вона виступала захисником.

Дискусія
Інвестиції в українську землю – це не авантюра, а стратегія, –…
Український агросектор залишається одним із найпривабливіших напрямів для інвестування, попри війну, ризики, та велику кількість змін у регуляторному полі. І така оцінка не емоційна, а раціональна.

Законодавство
У ВР хочуть змінити правила відшкодування судових витрат
Якщо сторона з поважних причин не може подати докази, що підтверджують розмір понесених нею судових витрат до закінчення судових дебатів у справі, суд за заявою такої сторони, поданою до закінчення судових дебатів у справі, може вирішити питання про судові витрати після ухвалення рішення по суті позовних вимог.

БПД
Засудженим надаватимуть адвоката за 24 години – комітет ВР…
Аби у рамках дисциплінарного провадження забезпечити особі, яка відбуває покарання у виді позбавлення волі, доступ до адвоката або фахівця в галузі права, адміністрація буде зобов’язана невідкладно, але не пізніше 24 годин, надати можливість звернутися за отриманням правничої допомоги.

Гарантії діяльності
Адвокатура – це інституційна гарантія прав людини, а не об’єкт для…
Спроби дискредитації інституту адвокатури через маніпуляції, перекручування фактів та навмисно безпідставні звинувачення, особливо в умовах війни, є прямою інформаційною підтримкою тих, хто зацікавлений у дестабілізації правової системи України.