"Підтримка ментального здоров'я українських адвокатів під час війни" детальніше за посиланням
Внесок адвоката 2025: як платити

Адвокати України до 31 січня мають сплатити щорічний внесок на забезпечення реалізації адвокатського самоврядування. Він традиційно становить один прожитковий мінімум для працездатних осіб (3028 грн.). У 2025 році змінився розподіл адвокатського внеску.
Нагадаємо, сплата внеску є професійним обовʼязком адвоката. Положення про внески на забезпечення реалізації адвокатського самоврядування було затверджене рішенням Ради адвокатів України від 03.02.2017 №4.
Як і раніше, сплата здійснюється двома платежами на поточні рахунки відповідної ради адвокатів регіону та Національної асоціації адвокатів України. Але рішенням від 14.12.2024 № 92 РАУ встановила новий розподіл сплати внеску адвокатами залежно від адреси їх основного робочого місця. Критерієм розподілу стала кількість адвокатів у радах адвокатів регіонів:
З метою уникнення ризику конфліктів інтересів та забезпечення безперебійної діяльності вищих органів адвокатського самоврядування, НААУ тепер фінансує відповідно витрати членам РАУ та ВКДКА на відрядження, пов’язані з їх участю у засіданнях. Адвокатура є незалежною від держави та не фінансується з інших джерел, окрім внесків своїх членів, отже справедливий та збалансований розподіл цих внесків є вкрай важливим.
Нову модель сплати внесків раніше докладно пояснював голова Вищої ревізійної комісії адвокатури Максим Болдін.
Адвокати можуть як самостійно генерувати квитанції на онлайн оплату внеску в особистому кабінеті, так і безпосередньо в розділі "Платежі" сайту НААУ.
Адвокати (зокрема, особи з інвалідністю, чорнобильці та тимчасово переміщені особи), які подали відповідні заяви, можуть розраховувати на звільнення, зменшення або відтермінування сплати внеску.
Аби першим отримувати новини адвокатури, підпишіться на канал Національної асоціації адвокатів України у Telegram.
Популярні новини

Навчання
Договір — не формальність: про що має знати майбутній адвокат
Як уникнути типових помилок у договорі, зокрема про надання правничої допомоги, коли адвокат несе не лише етичну, а й юридичну відповідальність? Які обов’язки варто прописати в угоді, а які — лишити поза її межами? І що має знати юрист ще до початку роботи адвокатом?

Анонс
У НААУ проведуть тиждень трудового права
З 28 квітня по 4 травня у Національній асоціації адвокатів України пройде п’ятий щорічний тиждень трудового права.

Законодавство
У спорах щодо витрат на дитину шаблонів доказування не існує –…
Коли дитина через свої особливості (розвиток здібностей, хвороба, каліцтво) потребує додаткових витрат, обовʼязок участі у цих витратах покладається на обох батьків. У разі спору розмір участі визначається судом з урахуванням обставин, що мають істотне значення.

Анонс
Проблеми експертного забезпечення адвокатської діяльності…
2 травня Національна асоціація адвокатів України у співпраці з провідними науково-дослідними інститутами судових експертиз проведе круглий стіл з питань експертного забезпечення адвокатської діяльності.

Гарантії діяльності
Комітет захисту прав адвокатів НААУ відповів на закиди щодо справи…
Публікації «Дзеркала тижня» про «адвокатів-хакерів» містять неправдиву інформацію, перекручення та маніпуляції що підривають авторитет інституту адвокатури. Вони є формою протиправного тиску на НААУ і можуть бути елементом замовної кампанії.

Гарантії діяльності
Україна посилить захист адвокатів: підписання Конвенції Ради…
Україна планує приєднатися до Конвенції Ради Європи щодо захисту прав адвокатів у травні. Це рішення стало актуальним на тлі справи НАБУгейт та інших порушень прав адвокатів.

Законодавство
Вибір чи обовʼязок? Зміни до СК щодо утримання пасинка чи падчерки…
Після шлюбу мачуха або вітчим фактично утримують дитину свого чоловіка чи дружини. Тому у ст. 268 Сімейного кодексу варто закріпити відповідний обов’язок на період шлюбу. Бо на практиці це відбувається і без норм закону.

Дискусія
Захист адвокатської діяльності: стартувала серія воркшопів від…
У системі правосуддя адвокат має бути незалежним захисником, але на практиці дедалі частіше стає обʼєктом тиску, переслідувань і дискредитації. Обшуки в офісах, вимоги розголошення таємниці, інформаційні атаки — такі способи впливу стають новою реальністю для професії.