Чому військова служба і адвокатська діяльність несумісні пояснила член РАУ | НААУ

Чому військова служба і адвокатська діяльність несумісні пояснила член РАУ

Гарантії діяльності
11:56 Ср 11.12.24 1175 Переглядів
Версія для друку

Необхідно відрізняти мобілізованого адвоката, який фізично не встиг подати заяву про зупинення діяльності і не здійснює таку діяльність, від того, хто свідомо поєднує несумісні види діяльності.

На це звернула увагу член Ради адвокатів України Ганна Лазарчук під час XIII Судового форуму, який днями проходив в Києві. Представниця НААУ взяла участь у сесії, присвяченій проблемам етики та відповідальності адвокатів та суддів.

Вона нагадала, що після повномасштабного вторгнення адвокати, які пішли до лав ЗСУ боронити країну, фізично не встигали подати заяви про зупинення адвокатської діяльності.

Довідково: відповідно до ст. 7 Закону «Про адвокатуру та адвокатську діяльність» військова служба є несумісною з діяльністю адвоката. У разі виникнення обставин несумісності, встановлених частиною першою цієї статті, адвокат у триденний строк з дня виникнення таких обставин подає до ради адвокатів регіону за адресою свого робочого місця заяву про зупинення адвокатської діяльності.

Вже на початку березня 2022 року Рада адвокатів України ухвалила рішення № 24, яким рекомендувала дисциплінарним органам адвокатури  у період воєнного стану не застосовувати до таких адвокатів дисциплінарні стягнення.

Але деякі адвокати, які проходять військову службу в тилу у мирних регіонах, користуючись цим рішенням, вирішили також продовжити займатися адвокатською діяльністю, вести справи у судах, перебуваючи під дією двох присяг. «І тут уже йдеться про неналежне виконання громадянином обов’язків як військовослужбовця із захисту суверенітету та незалежності держави, так і адвоката - із здійснення захисту, представництва та надання інших видів правничої допомоги клієнту», - пояснила Г.Лазарчук.

Тоді у серпні 2022 року Рада адвокатів України прийняла рішення №60 про виконання адвокатами вимог, передбачених ст. 7 Закону України, де зазначила, що основоположні принципи адвокатської діяльності суперечать принципам військової служби. У разі поєднання статусів адвоката та військовослужбовця виникає ситуація, коли особа повинна дотримуватися двох принципів, які прямо суперечать один одному. 

Також член РАУ запевнила, що адвокатура є найгнучкішим інститутом у системі правосуддя, порівняно із судом чи прокуратурою. Адвокатура самостійно досить оперативно вносить корективи у дисциплінарні процедури, коли практика їх застосування виявляє якісь проблеми. Відповідні рішення приймаються чи не на кожному засіданні органу адвокатського самоврядування.

Аби першим отримувати новини адвокатури, підпишіться на канал Національної асоціації адвокатів України у Telegram.

Популярні новини

Чому військова служба і адвокатська діяльність несумісні пояснила член РАУ

Гарантії діяльності

Чому військова служба і адвокатська діяльність несумісні пояснила…

Необхідно відрізняти мобілізованого адвоката, який фізично не встиг подати заяву про зупинення діяльності і не здійснює таку діяльність, від того, хто свідомо поєднує несумісні види діяльності.

11:56 Ср 11.12.24 1176
Суддів ВАКС, які не дочекалися адвокатів з укриття, покарала ВРП

Cудова практика

Суддів ВАКС, які не дочекалися адвокатів з укриття, покарала ВРП

Судові дебати мають велике значення як для захисту прав особи, так і для допомоги суду в розгляді справи. Тому їх дострокове завершення через неповернення захисників з укриття є істотним порушенням КПК.

11:16 Вт 10.12.24 2648
Чому пробація і конфіскація несумісні пояснили у комітеті НААУ

Законодавство

Чому пробація і конфіскація несумісні пояснили у комітеті НААУ

Проект Закону № 12243 від 25.11.2024 «Про внесення змін до статті 77 Кримінального кодексу України щодо застосування додаткового покарання у виді конфіскації майна» має бути відхилений.

17:08 Пн 09.12.24 3497
Революція чи еволюція адвокатури? Який підхід відповідає потребам державотворення

Самоврядування

Революція чи еволюція адвокатури? Який підхід відповідає потребам…

За відсутності потреби у самій реформі, сьогодні здійснюються спроби обґрунтувати необхідність зміни інституту адвокатури революційним шляхом руйнації функціонуючої системи її органів. Ці твердження подаються як такі, що не потребують доведення.

15:55 Пн 09.12.24 3778
Деякі ТЦК стали «територіями без адвокатури», - Лідія Ізовітова

Гарантії діяльності

Деякі ТЦК стали «територіями без адвокатури», - Лідія Ізовітова

Якщо позиція адвоката не подобається стороні обвинувачення, вона вдається до тиску, в тому числі через територіальні центри комплектування та соціальної підтримки. Фізичний тиск, звинувачення у державній зраді, мобілізація, - все це може бути реакцією влади на активний захист.

12:52 Пн 09.12.24 7411
Лідія Ізовітова: Закон про адвокатуру - це частина євроінтеграційного шляху України

Євроінтеграція

Лідія Ізовітова: Закон про адвокатуру - це частина…

Чинний Закон України «Про адвокатуру адвокатську діяльність» є найсучаснішим законом про адвокатуру в Європі. Оскільки він утілював європейські стандарти адвокатської діяльності та самоврядування, його прийняття в тому числі дозволило підписати в 2014 році Угоду про асоціацію з ЄС.

14:48 Пт 06.12.24 8504
Визначено кращих молодих правників (прізвища)

Привітання

Визначено кращих молодих правників (прізвища)

В Україні завершився Всеукраїнський конкурс «Молодий правник року», який проводить Рада молодих юристів України. Переможців за підсумками 2023 року у пʼятнадцяти номінаціях назвали під час Форуму молодих юристів України, який відбувся у Києві.

10:56 Пт 06.12.24 7801
БВПД отримуватиме ще одна категорія осіб - ухвалено закон

БПД

БВПД отримуватиме ще одна категорія осіб - ухвалено закон

Право на безоплатну вторинну правничу допомогу отримають потерпілі від кримінальних правопорушень на ґрунті ненависті (за ознаками раси, кольору шкіри, політичних, релігійних та інших переконань, статі, інвалідності, етнічного та соціального походження, майнового стану, місця проживання, за мовними ознаками).

18:26 Чт 05.12.24 7022

Вестник:№ 11 листопад 2024 -;
Міжнародна благодійна допомога для НААУ;
Стратегія НААУ 2021-2025;
Доступ до адвокатської професії -;
Рекомендації щодо захисту професейних та;
АНАЛІЗ ПОРУШЕНЬ ПРАВ ТА ГАРАНТІЙ;
Навчальні продукти для адвокатів;
НеВестник 4

Категорія

Надішліть файл із текстом публікації у форматі *.doc, фотографію за тематикою у розмірі 640х400 та Ваше фото.

Оберіть файл