«Національний кешбек»: про юридичні ризики застеріг голова Комітету НААУ | НААУ

"Підтримка ментального здоров'я українських адвокатів під час війни" детальніше за посиланням

«Національний кешбек»: про юридичні ризики застеріг голова Комітету НААУ

Дискусія
15:07 Вт 26.11.24 11574 Переглядів
Версія для друку

Програма «Національний кешбек, яка стартувала 11 жовтня 2024 року, набула значної популярності в Україні. З одного боку – що може бути кращим за повернення частини коштів при покупці українських товарів, а з іншого – чи захищені фінансові дані українців?

Про юридичні ризики розповів голова Комітету НААУ з питань інвестиційної діяльності та приватизації Андрій Шабельніков у прямому ефірі на телеканалі «Ми – Україна+».

Про популярність програми

Адвокат розповів, що на популярність програми «Національний кешбек» впливає низка факторів. По-перше, це патріотизм. Багато українців хочуть підтримати вітчизняних виробників і розвиток економіки країни. По-друге, це реальна економічна вигода. Однак, захоплюючись перевагами програми, українці не повинні забувати про потенційні ризики.

Про ризики

  • Конфіденційність даних. Головне запитання, яке хвилює багатьох: наскільки безпечно надавати свої персональні дані для участі в програмі, адже по суті українці дозволяють державі відстежувати їхні покупки. Це може призвести до непередбачуваних наслідків, особливо для підприємців.
  • Юридичні наслідки. Умови участі в програмі можуть містити приховані положення, які дозволяють державним органам використовувати зібрані дані для податкових перевірок. Це означає, що кожна покупка може стати предметом пильної уваги податкової служби.
  • Втрата контролю над фінансами. Програма «Національного кешбеку» може спонукати людей робити імпульсивні покупки, яких вони б не робили зазвичай. Це може призвести до фінансових труднощів.

«Перед тим, як підключатися до програми «Національний кешбек», я рекомендую уважно ознайомитися з умовами участі. Зверніть особливу увагу на розділ про захист персональних даних. Якщо у вас виникли сумніви, проконсультуйтеся з юристом», – застеріг А. Шабельніков.

Про вибір

Голова Комітету НААУ звернув увагу на те, що програма – це цікавий експеримент, який має як своїх прихильників, так і противників. З одного боку, вона стимулює розвиток вітчизняного виробництва, з іншого – порушує важливі питання конфіденційності та безпеки даних. Кожен з нас повинен самостійно вирішити, чи варто брати участь у цій програмі, зваживши всі «за» і «проти».

Він додав, що важливо пам'ятати, що наші права на приватність – це невід’ємна ознака демократичного суспільства і ми повинні захищати їх.

«Закликаю всіх громадян бути пильними й не надавати зайвої інформації про себе. А державним органам – забезпечити максимальний захист персональних даних громадян», – підсумував адвокат.

Аби першим отримувати новини адвокатури, підпишіться на канал Національної асоціації адвокатів України у Telegram.

Популярні новини

НААУ та Нацгвардія домовилися про співпрацю у напрямі правового захисту військових

Взаємодія

НААУ та Нацгвардія домовилися про співпрацю у напрямі правового…

Військовослужбовці Національної гвардії, члени їхніх сімей та ветерани мають отримати додаткові правові інструменти для захисту своїх прав, а юридичні служби Нацгвардії — методичну й експертну підтримку.

11:14 Пн 30.03.26 486
В Единбурзі говорили про підтримку українців та академічну співпрацю

Підтримка

В Единбурзі говорили про підтримку українців та академічну…

Для українців у Шотландії запит на правничу підтримку давно виходить за межі побутових консультацій: ідеться і про розуміння місцевих правил, і про фахову допомогу у складніших ситуаціях. Саме на цьому акцентували під час робочої зустрічі в Консульстві України в Единбурзі.

16:07 Пт 27.03.26 368
Недопуск адвокатів до підзахисних в ІТТ: дискусія в НААУ

Дискусія

Недопуск адвокатів до підзахисних в ІТТ: дискусія в НААУ

Право на захист у перші години після затримання нерідко зводиться нанівець, коли адвокатів не допускають до підзахисних в ІТТ через відомчі бар’єри, вимогу документів, не передбачених КПК, та практику тримання людей там під приводом «заходів безпеки».

13:27 Пт 27.03.26 568
Захист прав військових: НААУ та Військовий омбудсман узгодили взаємодію

Взаємодія

Захист прав військових: НААУ та Військовий омбудсман узгодили…

Військовослужбовці, резервісти, військовозобов’язані під час зборів, члени добровольчих формувань територіальних громад та інші особи, на яких поширюється дія Закону «Про Військового омбудсмана», мають отримати кращий доступ до професійної правничої допомоги.

9:27 Пт 27.03.26 954
Самоврядність у фокусі, зовнішнє адміністрування — поза межами: підгрупа систематизує підходи

Дорожня карта

Самоврядність у фокусі, зовнішнє адміністрування — поза межами:…

У Національній асоціації адвокатів України відбулося чергове засідання підгрупи «Організація адвокатури і самоврядування» Робочої групи з виконання Дорожньої карти з питань верховенства права у частині реформування адвокатури.

12:34 Чт 26.03.26 460
Форми підтримки українців у Польщі обговорили НААУ і посольство

Підтримка

Форми підтримки українців у Польщі обговорили НААУ і посольство

Для тисяч українців у Польщі правові питання давно стали частиною щоденного життя — від документів і консульських дій до праці, сімейних справ та доступу до правничої допомоги. Саме тому взаємодія дипломатів і адвокатури виходить за межі протоколу.

15:44 Ср 25.03.26 504
Доступ до професії: підгрупа зосередилась на стажуванні та практичній підготовці

Дорожня карта

Доступ до професії: підгрупа зосередилась на стажуванні та…

У НААУ відбулося чергове засідання підгрупи «Доступ до професії та підготовка адвоката. Організаційні форми адвокатської діяльності» Робочої групи з виконання Дорожньої карти з питань верховенства права у частині реформування адвокатури.

16:17 Вт 24.03.26 422
Новий Трудовий кодекс: адвокати назвали сильні сторони і ризики проекту

Дискусія

Новий Трудовий кодекс: адвокати назвали сильні сторони і ризики…

Проект Трудового кодексу містить низку прогресивних положень, спрямованих на модернізацію трудового законодавства: цифровізація процедур, розширення форм зайнятості, підвищення прозорості оплати праці. Водночас, деякі системні питання потребують доопрацювання.

10:58 Вт 24.03.26 707

Вестник:№1-2 січень-лютий 2026 - Вісник;
Міжнародна благодійна допомога для НААУ;
Стратегія НААУ 2021-2025;
Доступ до адвокатської професії -;
Рекомендації щодо захисту професейних та;
АНАЛІЗ ПОРУШЕНЬ ПРАВ ТА ГАРАНТІЙ;
Навчальні продукти для адвокатів;
НеВестник 4

Категорія

Надішліть файл із текстом публікації у форматі *.doc, фотографію за тематикою у розмірі 640х400 та Ваше фото.

Оберіть файл