"Підтримка ментального здоров'я українських адвокатів під час війни" детальніше за посиланням
Сімейне право: черговий інформаційний дайджест оприлюднив Комітет НААУ

Охорона дитинства, протидія домашньому насильству, відпустки для догляду за дитиною, поділ майна подружжя, стягнення аліментів, позбавлення та поновлення батьківських прав…
Комітет НААУ з питань сімейного права підготував випуск №18 свого інформаційного дайджесту, який охоплює III квартал 2024 року.
Документ містить опис восьми зареєстрованих законопроектів, які охоплюють питання охорони дитинства, строку подання заяви про прийняття спадщини, запобігання та протидії домашнього насильства, встановлення факту батьківства, відпустки для догляду за дитиною.
Судова практика охоплює аналіз чотирнадцяти рішень Верховного Суду щодо поділу майна подружжя, стягнення аліментів, визначення місця проживання дитини, міжнародного викрадення дітей, визначення походження дітей, позбавлення та поновлення батьківських прав та інших сімейно-правових спорів.
Також до дайджесту включено огляд двох рішень Європейського суду з прав людини, який констатував порушення ст. 8 (право на повагу до приватного та сімейного життя) та ст. 6 (право на справедливий суд) Конвенції про захист прав людини та основоположних свобод:
- через незабезпечення органами влади балансу між конкуруючими інтересами, які були поставлені на карту у провадженні щодо доступу до інформації про біологічне походження заявниці (справа «MITREVSKA v. North Macedonia»);
- щодо відсутності доступу заявника до Конституційного Суду (справа «BIBA v. Albania»).
Традиційно у документі представлені авторські матеріали членів Комітету НААУ з питань сімейного права (наукові праці та статті).
Аби першим отримувати новини адвокатури, підпишіться на канал Національної асоціації адвокатів України у Telegram.
Популярні новини

Різне
Адвокати підсумували тиждень захисту бізнесу велозаїздом
У НААУ завершили тиждень захисту бізнесу незвичним форматом. Після оприлюднення тематичних публікацій і проведення серії круглих столів про наслідки скасування Господарського кодексу адвокати зібралися на підсумкове засідання… у крос-кантрійних перегонах.

Дискусія
Чому в затримці формування КК ВККС адвокати вбачають загрозу…
Для України звичною стала практика, коли норми закону спершу приймаються, а потім нівелюються. Але коли реформа за реформою обирають взірців доброчесності, а їх «святість» порушує будь-які закони, логіка побудови карткового будиночку ламається вщент.

Дискусія
Експерти мають винятковий потенціал, який варто розвивати спільно…
Професії адвоката і експерта можуть і повинні розвиватися, навчаючись одна в одної, обмінюючись досвідом та кращими практиками. Разом ми зможемо побудувати сильну, незалежну та ефективну систему правосуддя, гідну європейської України.

Взаємодія
У вихідні не працюватимуть електронні судові сервіси
На суботу, 12 липня, заплановано глобальні роботи на інфраструктурі ДП «Інформаційні судові системи». У звʼязку із цим, в цей день з продовженням на 13 липня, можуть бути недоступні сервіси електронного суду, електронного кабінету та інші.

Дискусія
Як пережити скасування ГК без утрат — радили адвокати за круглим…
Що зміниться для бізнесу після скасування Господарського кодексу? Як тепер укладати договори, хто нестиме відповідальність, як захищати інтереси у спорах і чим компенсувати втрату спеціального регулювання?

Дискусія
Прозорі правила будівельної галузі: навіщо Україні Містобудівний…
Українське містобудівне законодавство залишається фрагментарним, суперечливим і непридатним до завдань відбудови. Тож ідея кодифікації викликає значний інтерес і серед юристів, і серед фахівців будівельної галузі.

Дискусія
Укріплення суверенітету країни потребує нової моделі формування…
Модель конкурсної комісії з добору членів Вищої кваліфікаційної комісії суддів, запроваджена як антикризова, себе вичерпала. Бездіяльність ВРП щодо формування нового складу КК, відсутність відповідальності та наявні ознаки політичного впливу свідчать: повноваження мають бути передані безпосередньо законодавчо визначеним субʼєктам формування ВККС.

Законодавство
Аграрна підтримка не може зводитися до досягнення KPI – Комітет НААУ
Підміна державної аграрної політики орієнтацією на показники ігнорує реальні потреби сільського господарства в умовах війни.