Сімейне право: черговий інформаційний дайджест оприлюднив Комітет НААУ
Охорона дитинства, протидія домашньому насильству, відпустки для догляду за дитиною, поділ майна подружжя, стягнення аліментів, позбавлення та поновлення батьківських прав…
Комітет НААУ з питань сімейного права підготував випуск №18 свого інформаційного дайджесту, який охоплює III квартал 2024 року.
Документ містить опис восьми зареєстрованих законопроектів, які охоплюють питання охорони дитинства, строку подання заяви про прийняття спадщини, запобігання та протидії домашнього насильства, встановлення факту батьківства, відпустки для догляду за дитиною.
Судова практика охоплює аналіз чотирнадцяти рішень Верховного Суду щодо поділу майна подружжя, стягнення аліментів, визначення місця проживання дитини, міжнародного викрадення дітей, визначення походження дітей, позбавлення та поновлення батьківських прав та інших сімейно-правових спорів.
Також до дайджесту включено огляд двох рішень Європейського суду з прав людини, який констатував порушення ст. 8 (право на повагу до приватного та сімейного життя) та ст. 6 (право на справедливий суд) Конвенції про захист прав людини та основоположних свобод:
- через незабезпечення органами влади балансу між конкуруючими інтересами, які були поставлені на карту у провадженні щодо доступу до інформації про біологічне походження заявниці (справа «MITREVSKA v. North Macedonia»);
- щодо відсутності доступу заявника до Конституційного Суду (справа «BIBA v. Albania»).
Традиційно у документі представлені авторські матеріали членів Комітету НААУ з питань сімейного права (наукові праці та статті).
Аби першим отримувати новини адвокатури, підпишіться на канал Національної асоціації адвокатів України у Telegram.
Популярні новини
Гарантії діяльності
Комітет НААУ посилює притягнення до відповідальності порушників…
Законодавець дав адвокатам ефективний інструмент у роботі - адвокатський запит, а також установив штрафи за порушення цієї гарантії. Втім, на практиці механізми притягнення посадових осіб до відповідальності працюють не завжди ефективно.
Гарантії діяльності
Адвокати – єдина сторона судового процесу, яка не заброньована, -…
Схоже, у Верховній Раді є розуміння необхідності бронювання адвокатів, які є складовою системи правосуддя. Але як прописати механізм, якими мають бути критерії? Відповіді на ці запитання дехто із депутатів уже має і реалізував у вигляді законопроекту.
Привітання
Привітання з Днем адвокатури України!
Дорогі колеги!
Дискусія
Про що говорили судді ВС на Міжнародному форумі адвокатів
До професійного обговорення розвитку адвокатури в умовах трансформації суспільного та політичного життя на Міжнародному форумі адвокатів, який нещодавно проходив у Харкові та Києві, долучилися судді Верховного Суду.
Законодавство
Відповідальність за порушення гарантій адвокатської діяльності…
Система державних гарантій здійснення адвокатської діяльності є запобіжником від впливу на адвоката. Натомість відсутність відповідальності фактично дає можливість безкарного порушення засад Конституції України й чинного законодавства про адвокатуру.
Регіони
На пошану адвоката у Дрогобичі відкрили іменну навчальну аудиторію
На факультеті історії, педагогіки та психології Дрогобицького державного педагогічного університету ім. Івана Франка облаштували навчальну аудиторію на пошану адвоката, видатного громадсько-політичного та культурно-освітнього діяча, доктора права Володимира Ільницького.
Навчання
Як захиститись від необґрунтованого податкового контролю (вебінар)
Особливості проведення податкових перевірок, порядок отримання ліцензій та процедури виникнення й погашення податкового боргу дослідили на вебінарі «Фактичні перевірки, ліцензії, податковий борг: ключові проблеми та рішення».
Самоврядування
Звільнення від сплати внесків у 2025 році: що варто знати адвокатам
Рада адвокатів регіону та Національна асоціація адвокатів України можуть за заявами адвокатів, поданих до 31 грудня, приймати рішення про звільнення, зменшення, відтермінування сплати щорічного внеску на забезпечення реалізації адвокатського самоврядування.