Право англійське, перспектива - українська: юристи обговорили законодавство і практику
В Юридичному товаристві Англії та Уельсу пройшов щорічний Форум англійського права (English Law Forum), який цьогоріч був присвячений питанням українського законодавства і юридичної практики.
Захід був організований за підтримки Британського інституту міжнародного та порівняльного права та LAWLEX Solicitors.
Форум відкривав голова Комітету Верховної Ради України з правової політики Денис Маслов, який відзначив основні напрями реформ і законотворчої діяльності, які мають забезпечити виконання Україною своїх зобов’язань перед міжнародними партнерами, сприяти розвитку українського права і забезпечувати державну політику в часи війни. Нардеп подякував британським колегам за підтримку України і бажання розвивати міждержавні відносини.
Британські юристи Баррі Култер та Руслан Угрелідзе провели виступи у ключі висвітлення можливостей, які надає Україна як партнер, а також які найкращі практики може запропонувати Сполучене Королівство. Окремо вони відзначили роль, яку відіграє розвиток юридичної професії для захисту прав бізнесу та інвесторів в Україні.
Голова Національної асоціації арбітражних керуючих України Олександр Бондарчук сповістив про очікування зростання кількості банкрутств у поточних умовах, але при цьому зазначив, що система неплатоспроможності готова до цих викликів. Він послався на реформи 2019 року, коли система була узгоджена з європейськими стандартами, що сьогодні забезпечує захист прав усіх учасників процесу. І арбітражні керуючі відіграють ключову роль у реструктуризації боргів та управлінні активами, а асоціація підтримує високі професійні стандарти.
Українську частину Форуму також представляв д. ю. н., член-кореспондент Національної академії правових наук, завідувач кафедри господарського права і процесу Одеської юридичної академії Олег Подцерковний. Він розповів про сучасні умови захисту інвестицій та забезпечення прав іноземних партнерів, застосування в Україні альтернативних методів вирішення спорів, зокрема переваги діяльності Міжнародного комерційного арбітражного суду при ТПП України. Науковець звернув увагу на те, що правовий режим інвестиційної діяльності в Україні під час війни трансформується у бік валютної лібералізації та підвищення гарантій інвестицій.
Дані Міжнародного рейтингу Верховенства права (World Justice index) та інших організацій (які інколи суперечать одні одним) навів представник Національної асоціації адвокатів України у Сполученому Королівстві Олександр Черних. Він звернув увагу, що ситуація в Україні з верховенством права краще ніж в середньому регіоні. Часто міф про безлад в судовій системі, який суперечить висновкам багатьох міждержавних інституцій, використовують різні грантові організації, щоб отримати фінансування. В цьому контексті, на його погляд, дуже важливо враховувати оцінки державних і міждержавних інституцій, національних регуляторів незалежних професій, таких як НААУ, НААКУ, Асоціації приватних виконавців України та науковців. Бо Україна є країною з інтелектуальним і промисловим потенціалом і розвиненою судовою системою, частиною якої є адвокатура.
Керівник проекту Ukraine International Law response BIICL (Британський інститут міжнародного та порівняльного права) Марія Тимофієнко проаналізувала ситуацію із захистом прав інвесторів та бізнесу в Україні, а також окреслила рекомендації, які були розроблені британськими експертами для України і які можливо імплементувати для покращення інвестиційного клімату та залучення інвестицій.
Представник FCIArb Майкл Патчетт-Джойс акцентував увагу на важливості розвитку адвокатської практики в галузі альтернативних методів вирішення спорів, розвитку високих стандартів професії адвоката і відповідального ставлення юристами до своїх обов’язків.
Доповідачами на форумі також виступили відомі експерти Браян Науманн, Таня Лейдлоу, Саймон Дентон, Луїс А. Гонсалес Гарсія, Джейсон Паркер, Ентоні Метцер, Аднан Саджид та інші.
Участь у заході взяли представники наукових установ сполученого Королівства, барістери, солісітори та українські адвокати. Форум англійського права проводиться досить давно, але в 2024 році вперше був присвячений питанням України. Наступного року Форум Англійського права буде проходити в Грузії.
Популярні новини
Призначення
У Чехії та Гані з’явилися представники НААУ
У м. Карлові Вари (Чеська Республіка) та м. Аккра (Республіка Гана) призначено представників Національної асоціації адвокатів України.
Законодавство
Ідею уточнення строків досудового розслідування підтримали в НААУ
Проект Закону № 12060 від 24.09.2024 «Про внесення змін до статті 219 Кримінального процесуального кодексу України щодо уточнення строків досудового розслідування у кримінальних провадженнях у яких особі не повідомлено про підозру» сприятиме реалізації завдань кримінального провадження.
За кордоном
Право англійське, перспектива - українська: юристи обговорили…
В Юридичному товаристві Англії та Уельсу пройшов щорічний Форум англійського права (English Law Forum), який цьогоріч був присвячений питанням українського законодавства і юридичної практики.
Законодавство
СЗЧ та дезертирство: чи варто зупиняти військову службу?
Наслідком добровільного повернення на службу військовослужбовців, які самовільно залишили військові частини або дезертирували із ЗСУ, може бути поновлення служби без складних умовностей. Водночас, відмова від призупинення військової служби не є обґрунтованою.
Cудова практика
Критерії правомірності обмеженого доступу до адвоката окреслив…
На етапі розслідування доступ до адвоката і правничої допомоги може бути тимчасово обмежений. Але у виняткових випадках і за наявності вагомих причин. Крім цього, таке обмеження має бути тимчасовим і ґрунтуватися на індивідуальній оцінці конкретних обставин справи.
Законодавство
НААУ не підтримує проект про скасування Господарського кодексу
Комітет Національної асоціації адвокатів України з питань господарського права виступає проти ухвалення Верховною Радою проекту Закону № 6013 від 09.09.2021 «Про особливості регулювання підприємницької діяльності окремих видів юридичних осіб та їх об’єднань у перехідний період» у запропонованій редакції.
Сумна звістка
Пішов з життя Олег Макаров
Національна асоціація адвокатів України з глибоким сумом повідомляє про смерть адвоката Олега Макарова - відомого українського правника і політика.
Cудова практика
Дайджест судової практики із земельних питань підготував Комітет…
За три літні місяці Верховний Суд ухвалив низку рішень у сфері земельного права. Ключові з них узагальнено в огляд практики Верховного Суду із земельних питань за III квартал 2024 року.