Члени ВКДКА не зможуть утримуватися під час голосування
Відповідно до Регламенту Вищої кваліфікаційно-дисциплінарної комісії адвокатури, рішення ВКДКА приймається відкритим голосуванням. До останнього засідання члени комісії могли голосувати «за», «проти» та «утримався».
Останній варіант, коли член комісії міг усунутися від вирішення питання, прибрала Рада адвокатів України. Своїм рішенням від 21.10.2024 № 67 вона внесла відповідні зміни до Регламенту ВКДКА. Тепер член ВКДКА не має права утриматися при голосуванні.
Нагадаємо, ВКДКА є колегіальним органом, завданням якого є розгляд скарг на рішення, дії чи бездіяльність кваліфікаційно-дисциплінарних комісій адвокатури регіонів. До складу ВКДКА входять тридцять членів.
За результатами розгляду скарги комісія має право:
1) залишити скаргу без задоволення, а рішення КДКА без змін;
2) змінити рішення КДКА;
3) скасувати рішення КДКА та ухвалити нове рішення;
4) направити справу для нового розгляду та зобов’язати КДКА вчинити певні дії.
Рішення приймаються шляхом голосування більшістю голосів від загальної кількості членів комісії. Тобто за прийняття того чи іншого рішення у будь-якому випадку необхідно зібрати хоча б 16 голосів.
Відповідно до п. 3.45 Регламенту ВКДКА, у разі відсутності за наслідками голосування встановленої законодавством більшості голосів, скарга вважається відхиленою, про що зазначається у рішенні ВКДКА про залишення скарги без задоволення, а рішення КДКА без змін.
Отже, керуючись цим пунктом, в деяких випадках члени комісії, які не підтримували оскаржуване рішення КДКА, але водночас не сприймали і пропозиції доповідача щодо нього, такі члени мали можливість утриматися під час голосування за проект рішення Вищої комісії. Вже з наступного засідання їм доведеться у будь-якому випадку визначатися «за» або «проти» проекту.
Крім цього, рішенням №67 також були уточнені положення щодо випадків скерування скарг для розгляду до КДКА іншого регіону, забезпечення секретаріатом доступу до матеріалів дисциплінарних проваджень, форм рішень, які приймаються комісією, формату повідомлень про засідання, а також щодо інших процедурних питань.
Аби першим отримувати новини адвокатури, підпишіться на канал Національної асоціації адвокатів України у Telegram.
Популярні новини
Гарантії діяльності
В адвоката, який здійснював захист у злочині проти нацбезпеки,…
Правоохоронці провели обшук у квартирі адвоката, який надавав професійну правничу допомогу та здійснював захист підозрюваних у посяганні на територіальну цілісність і недоторканність України. Самого адвоката затримали.
Підтримка
Підтримку ментального здоровʼя адвокатів поставлять на платформу
Проект з підтримки ментального здоров’я українських адвокатів під час війни, що реалізується Національною асоціацією адвокатів України за підтримки Міжнародної асоціації юристів (IBA), отримає свою електронну платформу.
Навчання
Як адвокату утримати баланс між обов’язками та особистими…
Професія адвоката — це постійна взаємодія з викликами, напругою та відповідальністю за долі клієнтів. Однак такий стиль життя нерідко призводить до стресу, тривожності та професійного вигорання.
Законодавство
Систематичність - це втретє: як правильно кваліфікувати домашнє…
Уточнення ознаки систематичності вчинення домашнього насильства має важливе значення для тлумачення диспозиції відповідної статті 126-1 Кримінального кодексу. Разом із тим необхідно відмежовувати норми матеріально-правового і процесуального характеру.
Законодавство
Які спрощення кримінального процесу неможливо погодити
Директорат правосуддя та кримінальної юстиції Мінʼюсту підготував аналітичний звіт про доцільність спрощення процедури здійснення окремих слідчих (розшукових) або інших процесуальних дій з урахуванням стандартів дотримання прав людини та практики ЄСПЛ.
БПД
Мінʼюст формує стандарти БПД щодо неповнолітніх
До стандартів якості надання безоплатної вторинної правової допомоги підготовлені зміни. Крім суто технічних правок («правова» допомога стає «правничою», а «ЗМІ» перетворюються на «медіа»), передбачаються вимоги стосовно допомоги і представництва неповнолітніх.
Cудова практика
ВС підтримав адвоката у діджиталізованій реальності
Гарантування права на судовий захист та заборона його обмежень, особливо в умовах діджиталізації та воєнного стану, вимагають від суду підтримки різних способів взаємодії з учасниками процесу. Це стосується і способів підписання ордеру, які не можуть бути обмежені.
Cудова практика
Що підтверджує витрати на правничу допомогу для їх стягнення?
Розмір суми, що підлягає сплаті в порядку компенсації витрат адвоката, необхідних для надання правничої допомоги, встановлюється згідно з умовами договору про надання правничої допомоги на підставі доказів, які підтверджують здійснення відповідних витрат.