"Підтримка ментального здоров'я українських адвокатів під час війни" детальніше за посиланням
В.Гвоздій розповів фінським колегам про досвід діяльності адвокатури під час війни

Фінляндія, яка має близько 1300 км сухопутного кордону з Росією, у квітні 2023 року вступила до НАТО. Втім межування з агресивним сусідом очевидно залишає актуальними ризики конфлікту і навіть війни. Тому фінські адвокати цікавляться досвідом українських колег з організації роботи в умовах воєнного стану.
10 жовтня заступник голови НААУ, РАУ Валентин Гвоздій провів для представників органів адвокатського самоврядування Фінляндії вебінар, під час якого розповів про виклики, з якими зіткнулася Україна з початку війни та після повномасштабного вторгнення, а також презентував основні кроки, які здійснила Національна асоціація адвокатів України, аби налагодити нормальну роботу інституту адвокатури в нових умовах.
В.Гвоздій наголосив на важливості співпраці з міжнародними та іноземними професійними товариствами, допомоги з їх боку, в тому числі фінансової, а також підтримки тих адвокатів (в основному адвокаток), які з сімʼями виїхали за кордон та інтегрувалися у професійне середовище країн Європи.
Крім організаційних заходів, спрямованих на забезпечення сталої діяльності, заступник голови НААУ, РАУ відзначив особливу роль цифровізації якомога більшої кількості робочих процесів. Зокрема, він розповів про можливості української системи «Електронний суд», що забезпечує обмін електронними документами між судом та учасниками судового процесу, а також дистанційну участь у судових засіданнях. Таким чином, попри війну ми продовжуємо дотримувати гарантії доступу до правосуддя, захисту і надання професійної правничої допомоги, - відзначив В.Гвоздій.
Крім цього, він розповів про особливості функціонування Єдиного реєстру адвокатів України, ведення якого забезпечує РАУ в частині захисту персональних даних адвокатів, створення умов для належної реалізації ними прав та дотримання гарантій адвокатської діяльності.
Аби першим отримувати новини адвокатури, підпишіться на канал Національної асоціації адвокатів України у Telegram.
Популярні новини

Законодавство
У спорах щодо витрат на дитину шаблонів доказування не існує –…
Коли дитина через свої особливості (розвиток здібностей, хвороба, каліцтво) потребує додаткових витрат, обовʼязок участі у цих витратах покладається на обох батьків. У разі спору розмір участі визначається судом з урахуванням обставин, що мають істотне значення.

Анонс
Проблеми експертного забезпечення адвокатської діяльності…
2 травня Національна асоціація адвокатів України у співпраці з провідними науково-дослідними інститутами судових експертиз проведе круглий стіл з питань експертного забезпечення адвокатської діяльності.

Гарантії діяльності
Комітет захисту прав адвокатів НААУ відповів на закиди щодо справи…
Публікації «Дзеркала тижня» про «адвокатів-хакерів» містять неправдиву інформацію, перекручення та маніпуляції що підривають авторитет інституту адвокатури. Вони є формою протиправного тиску на НААУ і можуть бути елементом замовної кампанії.

Гарантії діяльності
Україна посилить захист адвокатів: підписання Конвенції Ради…
Україна планує приєднатися до Конвенції Ради Європи щодо захисту прав адвокатів у травні. Це рішення стало актуальним на тлі справи НАБУгейт та інших порушень прав адвокатів.

Законодавство
Вибір чи обовʼязок? Зміни до СК щодо утримання пасинка чи падчерки…
Після шлюбу мачуха або вітчим фактично утримують дитину свого чоловіка чи дружини. Тому у ст. 268 Сімейного кодексу варто закріпити відповідний обов’язок на період шлюбу. Бо на практиці це відбувається і без норм закону.

Дискусія
Захист адвокатської діяльності: стартувала серія воркшопів від…
У системі правосуддя адвокат має бути незалежним захисником, але на практиці дедалі частіше стає обʼєктом тиску, переслідувань і дискредитації. Обшуки в офісах, вимоги розголошення таємниці, інформаційні атаки — такі способи впливу стають новою реальністю для професії.

Навчання
Розпізнавати маніпуляції і протидіяти їм у суді вчили полтавських…
Молоді адвокати вчились розпізнавати маніпулятивні техніки з боку процесуальних опонентів, свідків, прокурорів та навіть суддів, аналізувати приховані прийоми впливу та протидіяти маніпуляціям за допомогою логічного аналізу, коректних контраргументів та судової риторики.

Законодавство
Джерела для висновку органу опіки: чи варто змінювати СК через одну…
Ініціатива щодо уточнення джерел отримання інформації органами опіки та піклування для підготовки висновків стосовно порядку розв’язання спорів щодо дітей є доцільною. Проте це краще робити на підзаконному рівні.