Зміна порядку виконання мирової угоди: що варто врахувати | НААУ

Зміна порядку виконання мирової угоди: що варто врахувати

Законодавство
18:04 Вт 24.09.24 4949 Переглядів
Версія для друку

Припинення судового спору мировою угодою із закриттям провадження у справі не дає сторонам можливості у подальшому змінювати в судовому порядку цю угоду. І така практика не відповідає інтересам сторін.

Виправити це покликаний проект Закону №11500 від 19.08.2024 «Про внесення змін до статті 193 Господарського процесуального кодексу України щодо правонаступництва під час виконання мирової угоди».

Документом пропонується уточнити правила виконання мирової угоди на випадок вибуття однієї із сторін.

У цьому разі, на думку авторів ініціативи, суд має замінити таку сторону її правонаступником за заявою заінтересованої сторони до якої додається укладений сторонами договір до затвердженої судом мирової угоди. На підставі заяви буде виноситися ухвала про внесення змін до раніше затвердженої мирової угоди.

У Комітеті Національної асоціації адвокатів України з питань господарського права та процесу вважають запровадження таких змін доцільним, проте вони потребують уточнення.

По-перше, необхідно визначити форму (проста письмова, нотаріальна) угоди про заміну сторони у мировій угоді. Якщо угода, затверджена судом, передбачає вирішення питання переходу титулу на нерухоме майно або інші питання, що потребують нотаріальної форми правочину, доцільною вбачається нотаріальна форма угоди про заміну сторони, що вибуває із затвердженої судом мирової угоди, її правонаступником. 

По-друге, розгляд питання про заміну вибулої сторони мирової угоди її правонаступником має розглядається у судовому засіданні за обовʼязкової участі сторони, яка вибуває з мирової угоди і яка може підтвердити факт і зміст такої угоди про заміну. Отже, постає питання захисту інтересів сторони затвердженої судом мирової угоди, яка з неї вибуває, шляхом попередження можливого підроблення або спотворення змісту угоди про заміну такої сторони.

У звʼязку із цим необхідна або обовʼязкова участь сторони, яка вибуває, у судовому засіданні про заміну сторони мирової угоди її правонаступником або обовʼязкова нотаріальна форма угоди про заміну сторони.

По-третє, доцільно додатково вирішити питання строків розгляду судом заяви про заміну сторони мирової угоди її правонаступником, визначити ініціатора (сторона, яка вибуває, або її правонаступник) подання такої заяви а також правові наслідки постановлення судом ухвали про заміну сторони та інші процесуальні питання за аналогією із заміною сторони виконавчого провадження.

Ці зауваження і пропозиції направлені Комітету Верховної з питань правової політики для врахування під час доопрацювання законопроекту.

Аби першим отримувати новини адвокатури, підпишіться на канал Національної асоціації адвокатів України у Telegram.

Популярні новини

Законодавство

Необхідно прописати підстави віднесення ГО до ветеранського, -…

Будь-яке громадське об’єднання, визначивши у своїх статутних документах відповідну мету діяльності, стане ГО ветеранів війни та відповідно отримує право на визначені законом пільгові умови діяльності.

12:27 Ср 13.11.24 2483

Cудова практика

Чи можна отримати відстрочку від призову через адвокатський запит, -…

Одним із видів адвокатської діяльності є представництво, що полягає в забезпеченні реалізації прав і обов’язків клієнта, в тому числі у державних органах. Чи може адвокатський запит до ТЦК замінити особисте звернення військовозобовʼязаного?

10:56 Ср 13.11.24 2931

Захист військових

Військові кримінальні правопорушення: види, особливості…

Кримінальна відповідальність за військові кримінальні правопорушення встановлена Розділом ХІХ «Кримінальні правопорушення проти встановленого порядку несення військової служби» Кримінального кодексу.

13:24 Вт 12.11.24 3802

Євроінтеграція

Тінь розсіюється після справжнього дослідження, - Л.Ізовітова про…

Тіньовий звіт коаліції громадських організацій про стан справ в Україні та звіт Єврокомісії, які містять розділи про адвокатуру, були підготовлені без участі НААУ – єдиної в Україні професійної організації адвокатів. Тому існує сумнів у об’єктивності та достовірності поданої інформації.

18:33 Пн 11.11.24 7782

За кордоном

Перспективи отримання пенсії українцями, які працюють на Кіпрі

Після початку повномасштабного вторгнення близько двадцяти тисяч українців виїхали до Республіки Кіпр, отримали там статус тимчасового захисту та влаштувався на роботу. Чи буде зараховуватися страховий стаж для призначення пенсії?

16:23 Пн 11.11.24 4719

Анонс

В Україні визначать молодих правників року у 15-ти номінаціях

Аби підтримати талановиту молодь, професійне зростання та престиж праці Рада молодих юристів України проводить Всеукраїнський щорічний конкурс «Молодий правник року» за підсумками 2023 року.

14:38 Пн 11.11.24 3853

Законодавство

Цивільний захист: що забули прописати у змінах, - висновок Комітету…

Автори законодавчої ініціативи формально підійшли до імплементації Механізму цивільного захисту ЄС у національне законодавство. Зокрема, потребує удосконалення термінологія, процедурні моменти та обмін даними.

17:59 Пт 08.11.24 6657

За кордоном

Українцям у Франції підготували Сімейний порадник

Українські юристи-волонтери за підтримки Посольства України у Франції підготували для українців, які проживають у Франції, черговий спеціалізований довідник про важливі аспекти сімейного життя, освіти, соціальних та адміністративних питань, охорони здоров'я, фінансів і дозвілля.

11:57 Пт 08.11.24 6782

Вестник:№ 10 жовтень 2024 -;
Міжнародна благодійна допомога для НААУ;
Стратегія НААУ 2021-2025;
Доступ до адвокатської професії -;
Рекомендації щодо захисту професейних та;
АНАЛІЗ ПОРУШЕНЬ ПРАВ ТА ГАРАНТІЙ;
Навчальні продукти для адвокатів;
НеВестник 4

Категорія

Надішліть файл із текстом публікації у форматі *.doc, фотографію за тематикою у розмірі 640х400 та Ваше фото.

Оберіть файл