"Підтримка ментального здоров'я українських адвокатів під час війни" детальніше за посиланням
Витяг з ЄРАУ можна буде сформувати в особистому кабінеті

З понеділка, 23 вересня, адвокати зможуть самостійно формувати витяги з Єдиного реєстру адвокатів України через особистий електронний кабінет на сайті Національної асоціації адвокатів України.
Відповідні зміни були внесені до Порядку ведення Єдиного реєстру адвокатів України, затвердженого рішенням РАУ від 22.08.2022, під час засідання Ради адвокатів України, яке проходить на Закарпатті.
Технічні роботи, необхідні для реалізації такої можливості, планується провести 22 вересня у період між 10:00 та 20:00. У звʼязку із цим можливі перебої у роботі особистих кабінетів адвокатів.
Відповідно до ст. 17 Закону «Про адвокатуру та адвокатську діяльність» інформація, внесена до ЄРАУ, є відкритою на сайті НААУ. Рада адвокатів України і ради адвокатів регіонів надають витяги з ЄРАУ за зверненням адвоката або іншої особи.
Витяг з ЄРАУ посвідчуватиметься відцифрованим підписом голови НААУ, РАУ і печаткою НААУ «Для витягу з Єдиного реєстру адвокатів». Такий витяг є юридично значимим, тож його можна буде використовувати для надання за запитами правоохоронних, податкових органів та інших запитувачів.
Витяг також міститиме QR-код, за допомогою якого можна верифікувати дані.
Аби першим отримувати новини адвокатури, підпишіться на канал Національної асоціації адвокатів України у Telegram.
Популярні новини

Самоврядування
Рада адвокатів України звернулась до ВРП через затримку у…
13 червня 2025 року Голова Ради адвокатів України Лідія Ізовітова звернулась до Голови Вищої ради правосуддя Григорія Усика з приводу порушення строків формування нового складу Конкурсної комісії з добору членів Вищої кваліфікаційної комісії суддів України.

Дискусія
Застава втрачає сенс, коли її розмір унеможливлює звільнення, -…
Комітет НААУ з питань захисту прав людини провів круглий стіл, присвячений обговоренню практики застосування застав. У фокусі — випадки, коли розмір застави є настільки завищеним, що фактично позбавляє людину свободи. Учасники заходу — адвокати, судді, представники правозахисних структур — проаналізували причини такої ситуації та окреслили можливі шляхи її подолання.

За кордоном
Після тимчасового захисту: майбутнє українців в ЄС обговорили у…
Як забезпечити права мільйонів українців після завершення дії тимчасового захисту в Європейському Союзі? Це питання стало одним із ключових на щорічній конференції Центру міграційної політики (MPC) та Глобальної обсерваторії з питань громадянства (GLOBALCIT), що проходила у травні у Флоренції (Італія).

Cудова практика
За використання адвокатами штучного інтелекту — довічне…
Невиправдане використання генеративного штучного інтелекту в юридичній практиці набуває ознак небезпечної тенденції й може підірвати засади правосуддя. Про такі ризики використання фейкових рішень, згенерованих ШІ, попередила суддя Високого суду Англії Вікторія Шарп.

За кордоном
Українські адвокати долучилися до найбільшої судово-експертної…
З 26 по 30 травня 2025 року в Конгрес-центрі Дубліна (Ірландія) відбулася міжнародна конференція Європейської академії судових наук (EAFS 2025) — найбільший у Європі професійний форум у сфері криміналістики та судової експертизи, який проводиться раз на три роки.

Законодавство
У НААУ застерігають від непропорційного нагляду за самоврядуванням
Попри досить гарні та дієві новели, які пропонуються у новому законопроекті з питань забезпечення законності у місцевому самоврядуванні, низка його положень містить колізії та не повністю відповідає сучасним вимогам до застосування Європейської хартії місцевого самоврядування.

Навчання
Адвокатів учили правильно конфліктувати (відео)
У добу високої турбулентності — збройних конфліктів, емоційного вигорання та зростаючого навантаження на фахівців — конфлікти стали звичним елементом професійного середовища. Та замість руйнування вони можуть слугувати інструментом розвитку — за умови грамотного управління.

Cудова практика
7 земельних позицій Верховного Суду: огляд практики за травень
Земельні спори — одні з найчисельніших у судах, але правова визначеність у цій сфері досі залишається викликом. Суперечки щодо категорії земель, порядку їх використання, договорів оренди чи розпорядження майновими правами часто ускладнюються відсутністю сталої судової практики.