"Підтримка ментального здоров'я українських адвокатів під час війни" детальніше за посиланням
Витяг з ЄРАУ можна буде сформувати в особистому кабінеті

З понеділка, 23 вересня, адвокати зможуть самостійно формувати витяги з Єдиного реєстру адвокатів України через особистий електронний кабінет на сайті Національної асоціації адвокатів України.
Відповідні зміни були внесені до Порядку ведення Єдиного реєстру адвокатів України, затвердженого рішенням РАУ від 22.08.2022, під час засідання Ради адвокатів України, яке проходить на Закарпатті.
Технічні роботи, необхідні для реалізації такої можливості, планується провести 22 вересня у період між 10:00 та 20:00. У звʼязку із цим можливі перебої у роботі особистих кабінетів адвокатів.
Відповідно до ст. 17 Закону «Про адвокатуру та адвокатську діяльність» інформація, внесена до ЄРАУ, є відкритою на сайті НААУ. Рада адвокатів України і ради адвокатів регіонів надають витяги з ЄРАУ за зверненням адвоката або іншої особи.
Витяг з ЄРАУ посвідчуватиметься відцифрованим підписом голови НААУ, РАУ і печаткою НААУ «Для витягу з Єдиного реєстру адвокатів». Такий витяг є юридично значимим, тож його можна буде використовувати для надання за запитами правоохоронних, податкових органів та інших запитувачів.
Витяг також міститиме QR-код, за допомогою якого можна верифікувати дані.
Аби першим отримувати новини адвокатури, підпишіться на канал Національної асоціації адвокатів України у Telegram.
Популярні новини

Різне
Поезія замість позовів: адвокати читали вірші на творчому вечорі
Адвокати вміють писати не тільки процесуальні документи, але й чудові вірші та прозу. Їхні твори пронизані змістовними і гострими рефлексіями з адвокатської діяльності, тонкими і щемливими темами кохання, пристрасті, життєвого вибору.

Гарантії діяльності
Коментар до Конвенції РЄ про захист професії адвоката переклали…
Разом з Конвенцією про захист професії адвоката Комітет Міністрів Ради Європи також затвердив пояснювальний звіт до неї. Цей документ є свого роду офіційним коментарем, яким мають керуватися країни під час застосування міжнародного договору.

Cудова практика
Військовий облік, бронювання та мобілізація: огляд судової практики
З моменту повномасштабного вторгнення законодавство у сфері мобілізації неодноразово змінювалося. Тож застосування старих і нових норм постійно викликає запитання. Що вважати належним оповіщенням? Коли повістка вважається врученою? Чи достатньо повідомлення у Viber? Чи можна виїхати з місця проживання без погодження з ТЦК?

Законодавство
НААУ про зміни до закону про АРМА: умови для виконання рішень суду…
Аби посилити інституційну спроможність Агентства з розшуку та менеджменту активів, у Верховній Раді запропонували внести низку змін до профільного закону. Відповідний проект №12374-д від 10.02.2025 вже пройшов перше читання, але потребує доопрацювання.

БПД
Подав заяву про припинення доручення БПД - повідом клієнта, - проект
Якщо адвокат звернувся до регіонального центру з надання безоплатної правничої допомоги із заявою про припинення дії отриманого раніше доручення, він має поінформувати про це свого клієнта.

Дискусія
Проект Трудового кодексу: що зміниться для роботодавців і…
Проект нового Трудового кодексу України покликаний модернізувати трудове законодавство, адаптувати його до сучасних умов ринку праці та європейських стандартів. Однак, низка положень викликає питання як серед юристів, так і серед роботодавців і працівників.

Гарантії діяльності
«Конвенція посилить якість захисту людини від кримінального…
Нещодавно Рада Європи ухвалила Конвенцію про захист професії адвоката — міжнародний договір, що гарантує незалежність, безпеку та самоврядність адвокатів. Останні називають його ключовим кроком для зміцнення верховенства права. Але що це означає на практиці, чому конвенція має надзвичайну цінність, — на ці та інші питання ведучого «Факти ICTV» відповів заступник голови НААУ, РАУ Валентин ГВОЗДІЙ.

Навчання
Як адвокату впоратися з тривожністю: поради від психолога
Адвокатська діяльність в умовах війни передбачає високе емоційне навантаження, постійний стрес і невизначеність. Тривожність стає супутником багатьох правників, впливаючи на концентрацію, ухвалення рішень і загальне самопочуття. Як розпізнати тривожний стан, навчитися з ним працювати та розвинути психологічну стійкість?