"Підтримка ментального здоров'я українських адвокатів під час війни" детальніше за посиланням
Для захисту прав поновлених працівників необхідні зміни до КЗпП

До страхового стажу зараховуватиметься період, протягом якого особа була звільнена за місцем роботи, а потім поновлена на підставі рішення суду, яким таке звільнення визнано незаконним.
Таку законодавчу ініціативу містить проект Закону №11488 від 19.08.2024 «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо встановлення безперервності страхового стажу особи, поновленої на роботі після незаконного звільнення».
Документом пропонуються відповідні доповнення до законів «Про загальнообвʼязкове державне пенсійне страхування» та «Про пенсійне забезпечення».
Обгрунтовуючи необхідність змін, автори проекту посилаються на постанову Верховного Суду у справі №580/2613/19, що містить висновок про безперервність страхового стажу особи, поновленої на роботі після незаконного звільнення. Суд зазначив, що стаж особи, яка була незаконно звільнена, а потім поновлена, вважається безперервним, а сама особа - застрахованою.
У Комітеті Національної асоціації адвокатів України з питань трудового права проаналізували законопроект та відзначили, що в більшості випадків роботодавці не виконують рішення суду щодо поновлення працівника на посаді саме щодо виплати середнього заробітку за час вимушеного прогулу, у тому числі не сплачують ЄСВ. Тобто, вони позбавляють поновленого працівника права на зарахування страхового стажу. Це повʼязано з тим, що роботодавці не несуть відповідальності за несвоєчасну невиплату середнього заробітку за час вимушеного прогулу.
Тому НААУ пропонує додатково доповнити ч. 5 ст. 235 Кодексу законів про працю України положенням про те, що У разі затримки видачі копії наказу (розпорядження) про звільнення з вини роботодавця працівникові виплачується середній заробіток за весь час вимушеного прогулу. У разі затримки виконання рішення суду щодо стягнення середнього заробітку за час вимушеного прогулу з вини роботодавця працівникові виплачується середній заробіток за весь час невиконання рішення суду, яке набрало законної сили.
Пропозицію направлено до Комітету Верховної Ради з питань соціальної політики та захисту прав ветеранів для врахування під час доопрацювання проекту.
Аби першим отримувати новини адвокатури, підпишіться на канал Національної асоціації адвокатів України у Telegram.
Популярні новини

Навчання
Договір — не формальність: про що має знати майбутній адвокат
Як уникнути типових помилок у договорі, зокрема про надання правничої допомоги, коли адвокат несе не лише етичну, а й юридичну відповідальність? Які обов’язки варто прописати в угоді, а які — лишити поза її межами? І що має знати юрист ще до початку роботи адвокатом?

Законодавство
У спорах щодо витрат на дитину шаблонів доказування не існує –…
Коли дитина через свої особливості (розвиток здібностей, хвороба, каліцтво) потребує додаткових витрат, обовʼязок участі у цих витратах покладається на обох батьків. У разі спору розмір участі визначається судом з урахуванням обставин, що мають істотне значення.

Анонс
Проблеми експертного забезпечення адвокатської діяльності…
2 травня Національна асоціація адвокатів України у співпраці з провідними науково-дослідними інститутами судових експертиз проведе круглий стіл з питань експертного забезпечення адвокатської діяльності.

Гарантії діяльності
Комітет захисту прав адвокатів НААУ відповів на закиди щодо справи…
Публікації «Дзеркала тижня» про «адвокатів-хакерів» містять неправдиву інформацію, перекручення та маніпуляції що підривають авторитет інституту адвокатури. Вони є формою протиправного тиску на НААУ і можуть бути елементом замовної кампанії.

Гарантії діяльності
Україна посилить захист адвокатів: підписання Конвенції Ради…
Україна планує приєднатися до Конвенції Ради Європи щодо захисту прав адвокатів у травні. Це рішення стало актуальним на тлі справи НАБУгейт та інших порушень прав адвокатів.

Законодавство
Вибір чи обовʼязок? Зміни до СК щодо утримання пасинка чи падчерки…
Після шлюбу мачуха або вітчим фактично утримують дитину свого чоловіка чи дружини. Тому у ст. 268 Сімейного кодексу варто закріпити відповідний обов’язок на період шлюбу. Бо на практиці це відбувається і без норм закону.

Дискусія
Захист адвокатської діяльності: стартувала серія воркшопів від…
У системі правосуддя адвокат має бути незалежним захисником, але на практиці дедалі частіше стає обʼєктом тиску, переслідувань і дискредитації. Обшуки в офісах, вимоги розголошення таємниці, інформаційні атаки — такі способи впливу стають новою реальністю для професії.

Навчання
Розпізнавати маніпуляції і протидіяти їм у суді вчили полтавських…
Молоді адвокати вчились розпізнавати маніпулятивні техніки з боку процесуальних опонентів, свідків, прокурорів та навіть суддів, аналізувати приховані прийоми впливу та протидіяти маніпуляціям за допомогою логічного аналізу, коректних контраргументів та судової риторики.