Родина загиблого на війні бійця отримала допомогу від Опікунської ради НААУ
Опікунська рада НААУ підтримала родину загиблого на війні бійця, а також надала матеріальну допомогу двом пораненим воїнам та адвокату, який втратив майно через ворожі обстріли.
Відповідні рішення були прийняті на засіданні Опікунської ради НААУ.
Війна продовжує наносити неоціненні втрати адвокатській спільноті – під час несення військової служби на Донецькому напрямку загинув адвокат з Херсонщини. З перших днів повномасштабного вторгнення рф в Україну він пішов служити добровольцем, згодом долучився до лав Збройних сил України. У загиблого залишилась дружина та троє дітей. Опікунська рада НААУ підтримала родину загиблого та спрямувала кошти.
Також матеріальну допомогу отримали двоє адвокатів – з Сумської та Дніпропетровської області. Вони отримали тяжкі поранення під час виконання бойових завдань у найгарячіших точках ведення боїв та потребують довготривалого лікування.
Крім того, Опікунська рада НААУ вирішила надати допомогу адвокату з Харківщини, який має інвалідність ІІ групи. Він разом з родиною понад пів року перебував під ворожою окупацією. Через відсутність належного харчування та медичного догляду стан здоров’я його значно погіршився. Згодом житло адвоката було повністю зруйновано ворогом.
Загалом на засіданні було розглянуто 4 заяви від адвокатів.
Завдяки підтримці міжнародних колег та партнерів Опікунська рада НААУ продовжує надавати матеріальну допомогу адвокатам, які опинились в скрутних життєвих обставинах через війну. Гуманітарна місія залишається одним із пріоритетних напрямів діяльності НААУ.
Аби першим отримувати новини адвокатури, підпишіться на канал Національної асоціації адвокатів України у Telegram.
Популярні новини
Навчання
Як адвокату утримати баланс між обов’язками та особистими…
Професія адвоката — це постійна взаємодія з викликами, напругою та відповідальністю за долі клієнтів. Однак такий стиль життя нерідко призводить до стресу, тривожності та професійного вигорання.
Законодавство
Систематичність - це втретє: як правильно кваліфікувати домашнє…
Уточнення ознаки систематичності вчинення домашнього насильства має важливе значення для тлумачення диспозиції відповідної статті 126-1 Кримінального кодексу. Разом із тим необхідно відмежовувати норми матеріально-правового і процесуального характеру.
Законодавство
Які спрощення кримінального процесу неможливо погодити
Директорат правосуддя та кримінальної юстиції Мінʼюсту підготував аналітичний звіт про доцільність спрощення процедури здійснення окремих слідчих (розшукових) або інших процесуальних дій з урахуванням стандартів дотримання прав людини та практики ЄСПЛ.
БПД
Мінʼюст формує стандарти БПД щодо неповнолітніх
До стандартів якості надання безоплатної вторинної правової допомоги підготовлені зміни. Крім суто технічних правок («правова» допомога стає «правничою», а «ЗМІ» перетворюються на «медіа»), передбачаються вимоги стосовно допомоги і представництва неповнолітніх.
Cудова практика
ВС підтримав адвоката у діджиталізованій реальності
Гарантування права на судовий захист та заборона його обмежень, особливо в умовах діджиталізації та воєнного стану, вимагають від суду підтримки різних способів взаємодії з учасниками процесу. Це стосується і способів підписання ордеру, які не можуть бути обмежені.
Cудова практика
Що підтверджує витрати на правничу допомогу для їх стягнення?
Розмір суми, що підлягає сплаті в порядку компенсації витрат адвоката, необхідних для надання правничої допомоги, встановлюється згідно з умовами договору про надання правничої допомоги на підставі доказів, які підтверджують здійснення відповідних витрат.
Гарантії діяльності
Правнича допомога при мобілізації: у ТЦК проблем не бачать
Військова влада запевняє, що навчальний центр або розподільчий пункт – це не місце позбавлення волі. Туди є нормальний (з урахуванням режиму) допуск, в тому числі для адвокатів. Але практика свідчить про зворотне.
Законодавство
Обовʼязкова евакуація дітей: про що забув Кабмін
Евакуація у примусовий спосіб дітей за рішенням адміністрацій з населених пунктів, які розташовані на територіях активних та можливих воєнних (бойових) дій, ускладнена негативним ставленням до цього батьків.