Створення системи військової юстиції: про особливий статус адвокатури нагадали в НААУ | НААУ

Створення системи військової юстиції: про особливий статус адвокатури нагадали в НААУ

Законодавство
11:11 Ср 10.07.24 4113 Переглядів
Версія для друку

Розглядати адвокатуру як частину системи військової юстиції недоречно. Бо це суперечить основоположним принципам інституту, незалежного від держави.

На це у зауваженнях до проекту Закону № 11306 від 29.05.2024 «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо створення та посилення самостійності Воєнної поліції України та Спеціалізованої воєнної прокуратури» звернув увагу Комітет Національної асоціації адвокатів України з питань кримінального права та процесу.

Документом передбачається внесення змін до низки законів. Зокрема, Закон «Про Військову службу правопорядку у Збройних Силах України» викладається у новій редакції як Закон «Про Воєнну поліцію України». На думку автора законодавчої ініціативи, пропоновані зміни забезпечать комплексне вирішення питання створення та функціонування Воєнної поліції України та Спеціалізованої воєнної прокуратури. В цілому законопроект подається як частина цілісного підходу до створення повноцінної системи органів Військової юстиції України.

Відзначається, що в умовах воєнної агресії РФ проти України, в нашій країні такої системи не існує. При цьому до такої системи органів Військової юстиції автор ініціативи, крім самої воєнної поліції, включає також прокуратуру, суд та адвокатуру.

У зв’язку із цим в НААУ нагадали, що військо (у загальній сукупності як ЗСУ, так і інші військові формування) є не тільки оборонним елементом, але й політичним, складовою державного апарату. Адвокатура, хоча і належить до системи правосуддя відповідно до Конституції України, однак за своєю природою є самоврядною професійною організацією, яка залишається незалежною від держави та політичних процесів.

При цьому чинний Кримінальний процесуальний кодекс України забезпечує усі повноваження, необхідні захиснику для надання повного спектру правничої допомоги у кримінальних провадженнях, у тому числі в тих, де фігурують речі і документи, які містять охоронювану законом таємницю. При цьому забезпечуються і повнота кримінального провадження, і якість захисту, і досягнення мети кримінального провадження.

З повним текстом зауважень і пропозицій НААУ до проекту №11306 можна ознайомитися за посиланням.

Аби першим отримувати новини адвокатури, підпишіться на канал Національної асоціації адвокатів України у Telegram.

Популярні новини

Дискусія

Проблеми захисту персональних даних в умовах воєнного стану…

В умовах воєнного стану особливої актуальності набуло питання уточнення даних про військовозобов'язаних. Адже держава повинна мати актуальну інформацію про мобілізаційний резерв. Водночас, цей процес супроводжується виникненням правових проблем.

13:28 Чт 25.07.24 615

Анонс

Розпочато реєстрацію на Форум ім. Й.Бронза

23 серпня в Одесі відбудеться Форум з кримінального права та процесу імені Йосипа Бронза. Відкрито реєстрацію на захід.

15:39 Ср 24.07.24 2058

Cудова практика

Автоматичне продовження тримання під вартою порушує право на…

Конституцією не визначено можливості обмеження права на свободу та особисту недоторканність, права на судовий захист, презумпції невинуватості та права на захист. Відтак, норма ч. 6 ст. 615 КПК про можливість автоматичного (без рішення суду) продовження тримання під вартою суперечить Основному Закону.

11:42 Ср 24.07.24 2304

Навчання

Інхаус або зовнішній консультант: що молодому юристу варто знати?

Куди молодому правнику краще йти працювати: до юридичної фірми чи на підприємство? Як визначитися з пріоритетами, реально оцінити свої можливості та максимально ефективно використати набуті знання?

16:24 Вт 23.07.24 3762

Дискусія

Уточнення військово-облікових даних: спірні питання обговорили…

16 липня сплив установлений законом 60-денний термін, протягом якого громадяни України мали стати на військовий облік або уточнити свої військово-облікові дані. Напередодні в НААУ обговорювали повʼязані із цим проблемні питання.

15:57 Чт 18.07.24 13486

Взаємодія

У Раді Європи підтримують розвиток НААУ

Офіс Ради Європи в Україні надаватиме всіляку підтримку розвитку Національної асоціації адвокатів України та її ініціативам на користь українського суспільства.

11:13 Ср 17.07.24 10991

Дискусія

Як компенсувати нестачу кадрів в будівельній сфері пояснив голова…

В Україні простежується дефіцит кадрів у будівельній сфері, який нині становить близько 40 %. Згідно з даними Конфедерації роботодавців України, за два роки кількість офіційно зареєстрованих працівників у будівельному секторі скоротилася на 25,4 %, до майже 300 тисяч людей. Будівельні компанії вимушені залучати до роботи іноземні кадри.

11:16 Вт 16.07.24 11050

Законодавство

Сплата судового збору за позов немайнового характеру: що варто…

Спроба спростити правила сплати судового збору може призвести до ситуації правової невизначеності, коли на випадок подання позову з кількома вимогами немайнового характеру не буде регулюючої норми.

14:12 Пн 15.07.24 12466

Вестник:№ 6 червень 2024 -;
Міжнародна благодійна допомога для НААУ;
Стратегія НААУ 2021-2025;
Доступ до адвокатської професії -;
Рекомендації щодо захисту професейних та;
АНАЛІЗ ПОРУШЕНЬ ПРАВ ТА ГАРАНТІЙ;
Навчальні продукти для адвокатів;
НеВестник 4

Категорія

Надішліть файл із текстом публікації у форматі *.doc, фотографію за тематикою у розмірі 640х400 та Ваше фото.

Оберіть файл