"Підтримка ментального здоров'я українських адвокатів під час війни" детальніше за посиланням
Практику складання адмінпротоколів на порушників прав адвокатів систематизують у НААУ

При Національній асоціації адвокатів України створено Комітет з питань запобігання адміністративним правопорушенням, скоєним стосовно адвокатів. Його керівником призначено адвоката Сергія Осику.
Відповідне розпорядження №113 голова НААУ, РАУ Лідія Ізовітова підписала 1 липня.
Нагадаємо, відповідно до ч.5 ст. 212-3 Кодексу про адміністративні правопорушення, неправомірна відмова в наданні інформації, несвоєчасне або неповне надання інформації, надання інформації, що не відповідає дійсності, у відповідь на адвокатський запит, запит кваліфікаційно-дисциплінарної комісії адвокатури, її палати або члена відповідно до Закону «Про адвокатуру та адвокатську діяльність» тягне за собою накладення штрафу на посадових осіб від двадцяти п’яти до п’ятдесяти неоподатковуваних мінімумів доходів громадян. Протоколи про це правопорушення мають право складати голова ради адвокатів регіону або уповноважений член ради.
Новостворений комітет здійснюватиме моніторинг адміністративних правопорушень, скоєних стосовно адвокатів, досліджуватиме та узагальнюватиме виявлені факти, аналізуватиме причини, що сприяли їх вчиненню, розроблятиме відповідні превентивні механізми, а також рекомендації щодо усунення наслідків порушень.
В рамках роботи комітету планується організація тематичних заходів для обговорення питань запобігання порушенням інформаційних прав адвокатів.
«Наша робота полягатиме в узагальненні заяв адвокатів, яким відмовили у наданні відповіді на адвокатський запит, несвоєчасно відповіли або дали неповну відповідь, а також у систематизації практики складання адміністративних протоколів за ч.5 ст. 212-3 КУпАП, - прокоментував ініціативу створення комітету С.Осика. - Для цього ми вже вивчаємо питання можливості впровадження системи обліку цих адміністративних правопорушень, і плануємо організовувати тематичні тренінги для представників регіональних рад адвокатів».
Адвокатський запит є важливий інструмент адвокатської діяльності, вправне володіння яким є запорукою якісної правничої допомоги. Раніше в НААУ підготували методичні рекомендації з його підготовки і направлення. У липні 2023 року Комітет ВР з питань правоохоронної діяльності рекомендував прийняти за основу проект Закону №9356 «Про внесення змін до Кодексу України про адміністративні правопорушення та Закону України «Про адвокатуру та адвокатську діяльність» щодо удосконалення відповідальності за порушення розгляду адвокатського запиту».
Аби першим отримувати новини адвокатури, підпишіться на канал Національної асоціації адвокатів України у Telegram.
Популярні новини

Cудова практика
Зупинення адвокатської діяльності за непідвищення професійного…
Адвокат, який роками не підвищує свій професійний рівень, вчиняє триваюче порушення Правил адвокатської етики і заслуговує на зупинення права на заняття діяльністю. Правомірність такого рішення ВКДКА підтвердив апеляційний суд.

Навчання
Відшкодування витрат на послуги адвоката в судовому процесі: від…
Які «за» та «проти» заявлення до відшкодування витрат на послуги адвоката в судовому процесі, які документи необхідно подати, як заперечувати проти стягнення таких витрат і коли суд може зменшити суму?

Дискусія
Куди веземо зерно: нові ринки, старі бар’єри і довгий шлях до ЄС
Нещодавнє відкриття ринку Султанату Оман для української аграрної продукції — вже дев’ятий новий експортний напрям з початку 2025 року. Але за цим — не просто зростання цифр, але й перебудова логістики, відновлення довіри і пошук рівних правил гри.

ЄРАУ
19 липня можливі обмеження у роботі електронних кабінетів адвокатів
У суботу, 19 липня, у звʼязку із плановими технічними роботами буде тимчасово обмежений доступ до особистих електронних кабінетів адвокатів на сайті Національної асоціації адвокатів України.

Законодавство
Ідея відновити повноваження КК ВККС суперечить Конституції –…
Законопроект №13382 про внесення змін про удосконалення процедури конкурсу на зайняття посади члена ВККС суперечить Конституції, не забезпечує вдосконалення процедури, а тому його включення до порядку денного сесії ВР є недоцільним.

Законодавство
Чому переписування регламентів ЄС у закони — не найкраще рішення
Замість того, аби переписувати до законів України положення регламентів ЄС, варто розпочати пошук механізмів врахування останніх як елементів національного права. З набуттям членства України у ЄС всі ці документи автоматично стануть частиною законодавства, тож важливо вчитися працювати з ними вже зараз.

Законодавство
Тих, хто ототожнює адвокатів з клієнтами, штрафуватимуть – ухвалено…
Публічне ототожнення особою адвоката з клієнтом, якому таким адвокатом надається професійна правнича допомога стане адміністративним правопорушенням, а форми втручання в діяльність адвоката, відповідальність за яке передбачена ст. 397 Кримінального кодексу, - деталізовано.

Навчання
Вимкни справу: чим ризикує адвокат, ігноруючи режим сну
У юридичній практиці складно уникнути перенавантаження: дедлайни, багатозадачність, емоційна робота з клієнтами, публічні виступи. Але саме ці фактори роблять адвокатів особливо вразливими до наслідків хронічного недосипу.