"Підтримка ментального здоров'я українських адвокатів під час війни" детальніше за посиланням
До правління EYBA увійшли два українських адвокати

У зв’язку із завершенням річної каденції, президент Європейської асоціації молодих адвокатів (European Young Bar Association) Сергій Барбашин перейшов на позицію Immediate Past President. Його заступниця (по Молодіжному Комітету НААУ) Юлія Сергет була обрана секретарем EYBA.
Такі рішення були ухвалені під час загальних зборів міжнародної організації, що проходили під час щорічної літньої конференції EYBA 20 - 23 червня.
Головна тема конференції - новий правовий світовий порядок. У рамках академічної частини висвітлювалися питання міжнародних викликів, зміцнення цифрової економіки в Європі та забезпечення правового регулювання діяльності міжнародних технологічних гігантів.
С.Барбашин звернув увагу на важливість оперативного реагування на всесвітні події, підбив підсумки своєї каденції та подякував європейським колегам за підтримку України. Він також нагадав про оновлений проект Task Force (безоплатна підтримка українських біженців за кордоном) і започаткування спільно з Молодіжним Комітетом серії воркшопів Recognition Accelerator. Крім того, на період воєнного стану в Україні, українські учасники EYBA були звільнені від сплати членських внесків.
EYBA - європейська неприбуткова асоціація молодих юристів, яка була заснована у травні 1993 року. Організація об'єднує молоді асоціації юристів з усієї Європи в одну представницьку організацію, що забезпечує єдиний голос молодих юристів на континенті.
Молодіжний Комітет НААУ є членом EYBA з 2018 року. Українські адвокати представлені у правлінні EYBA з 2020 року. С. Барбашин був першим українським адвокатом, що увійшов до правління, він очолював асоціацію у 2023 - 2024 рр.
Аби першим отримувати новини адвокатури, підпишіться на канал Національної асоціації адвокатів України у Telegram.
Популярні новини

Гарантії діяльності
«Військові адвокати» не мають нічого спільного з адвокатурою –…
Діяльність «військових адвокатів», які силоміць «відбивають» мобілізованих військовозобов’язаних у ТЦК, не має жодного стосунку до адвокатської практики, заснованої на принципах верховенства права та законності.

Дискусія
Як підвищити ефективність виконання судових рішень — обговорили на…
Сьогодні існує необхідність посилення повноважень суддів у процесі контролю за виконанням судових рішень. Які інструменти для цього вже є, а що можна було б запровадити?

Законодавство
Ухвала суду щодо адвоката має розглядатися КДКА як скарга – проект
Суд може постановити окрему ухвалу у випадку зловживання адвокатом процесуальними правами, порушення чи неналежного виконання ним процесуальних обов’язків. Але закон недостатнім чином врегульовує процедуру розгляду таких окремих ухвал та їх правові наслідки.

За кордоном
Компетентність чи гендерна рівність? У США суддю розкритикували за…
Висловлювання федеральної судді про необхідність «належного представлення жінок» у керівній групі адвокатів викликали резонанс і стали підставою для подання дисциплінарної скарги. Суддя визнала помилковість своїх формулювань і переглянула ухвалу.

Дискусія
Без демографічного реєстру – без відповідальності: у НААУ готують…
Значна частина протоколів про порушення права адвоката на інформацію визнається судами такими, що містять неповні дані про особу порушника. Це призводить закриття справ. Вирішити проблему може доступ уповноважених представників до Єдиного державного демографічного реєстру.

Законодавство
Захист добросовісного набувача – це захист інвестицій для розвитку…
Закон від 12.03.2025 № 4292-ІХ «Про внесення змін до Цивільного кодексу України щодо посилення захисту прав добросовісного набувача» закладає основу покращення інвестиційного клімату в Україні, що в свою чергу стимулюватиме приток капіталу.

Сумна звістка
Пішла з життя член РАУ від Волинської області Оксана Комарницька
Перестало битися серце відомого адвоката, члена Ради адвокатів України від Волинської області Оксани Комарницької.

Взаємодія
В Україні створили вебсайт для розшуку спадкоємців
Отримавши повідомлення про відкриття спадщини, нотаріус зобов’язаний повідомити про це тих спадкоємців, місце проживання або роботи яких відоме. Водночас, нотаріус може зробити виклик спадкоємців шляхом публічного оголошення.