Оплата послуг адвоката має здійснюватися за кожним суб’єктом отримання БПД | НААУ

Оплата послуг адвоката має здійснюватися за кожним суб’єктом отримання БПД

БПД
15:12 Сб 08.06.24 8480 Переглядів
Версія для друку

Непоодинокі звернення адвокатів до Національної асоціації адвокатів України засвідчують наявність проблеми довільного тлумачення центрами з надання безоплатної вторинної правничої допомоги норм щодо оплати послуг та відшкодування витрат адвокатів.

Один з них був розглянутий на засіданні Ради адвокатів України, яке проходить 7 - 8 червня на Закарпатті.

Адвокату, який отримав від регіонального центру БПД два доручення з надання правничої допомоги двом затриманим особам, а також виконав їх належним чином, оплатили лише роботи за одним із доручень.

Таке рішення чиновники мотивували тим, що допомога надавалася в одному місці (підрозділ Нацполіції) в один час, тож оплата виїздів за другим дорученням буде вважатися подвійною оплатою та нецільовим використанням бюджетних коштів.

Доповідач у цьому питанні член РАУ від Хмельницької області Оксана Каденко звернула увагу на те, що згідно з договором, укладеного між адвокатом та регіональним центром, оплата послуг адвоката мала здійснюватися на підставі договорів залежно від обсягу, часу та місця надання послуг окремо для кожного суб'єкта права на БПД.

При цьому ані Порядок оплати послуг та відшкодування витрат адвокатів, які надають безоплатну вторинну правову допомогу, ані Методика обчислення розміру винагороди адвокатів (затверджені постановою Кабміну від 17.09.2017 № 465), не містять заборони оплачувати послуги адвоката за кожним окремим дорученням в повному обсязі.

Тож регіональний центр не тільки порушує договірні зобов'язання, але і знецінює роботу адвоката, допускає обман та свавілля при оплаті його послуг, - переконана О.Каденко.

Для вирішення проблеми вона запропонувала ініціювати внесення змін до постанови Кабміну № 465, закріпивши норму про те, що показники для оплати послуг, наданих адвокатом, визначаються окремо за кожним дорученням.

Кожен випадок надання безоплатної правничої допомоги підлягає самостійній оплаті в повному обсязі, незалежно від виконання адвокатом інших доручень. У випадку, якщо адвокат надає правничу допомогу кільком затриманим (підозрюваним, обвинуваченим, потерпілим, свідкам) у одному кримінальному провадженні, оплата послуг адвоката з надання безоплатної вторинної правової допомоги повинна здійснюватися в повному обсязі окремо для кожного суб'єкта права на БПД.

Члени Ради адвокатів України підтримали цю ініціативу.

Аби першим отримувати новини адвокатури, підпишіться на канал Національної асоціації адвокатів України у Telegram.

Популярні новини

Дискусія

Проблеми захисту персональних даних в умовах воєнного стану…

В умовах воєнного стану особливої актуальності набуло питання уточнення даних про військовозобов'язаних. Адже держава повинна мати актуальну інформацію про мобілізаційний резерв. Водночас, цей процес супроводжується виникненням правових проблем.

13:28 Чт 25.07.24 701

Анонс

Розпочато реєстрацію на Форум ім. Й.Бронза

23 серпня в Одесі відбудеться Форум з кримінального права та процесу імені Йосипа Бронза. Відкрито реєстрацію на захід.

15:39 Ср 24.07.24 2145

Cудова практика

Автоматичне продовження тримання під вартою порушує право на…

Конституцією не визначено можливості обмеження права на свободу та особисту недоторканність, права на судовий захист, презумпції невинуватості та права на захист. Відтак, норма ч. 6 ст. 615 КПК про можливість автоматичного (без рішення суду) продовження тримання під вартою суперечить Основному Закону.

11:42 Ср 24.07.24 2400

Навчання

Інхаус або зовнішній консультант: що молодому юристу варто знати?

Куди молодому правнику краще йти працювати: до юридичної фірми чи на підприємство? Як визначитися з пріоритетами, реально оцінити свої можливості та максимально ефективно використати набуті знання?

16:24 Вт 23.07.24 3847

Дискусія

Уточнення військово-облікових даних: спірні питання обговорили…

16 липня сплив установлений законом 60-денний термін, протягом якого громадяни України мали стати на військовий облік або уточнити свої військово-облікові дані. Напередодні в НААУ обговорювали повʼязані із цим проблемні питання.

15:57 Чт 18.07.24 13495

Взаємодія

У Раді Європи підтримують розвиток НААУ

Офіс Ради Європи в Україні надаватиме всіляку підтримку розвитку Національної асоціації адвокатів України та її ініціативам на користь українського суспільства.

11:13 Ср 17.07.24 10991

Дискусія

Як компенсувати нестачу кадрів в будівельній сфері пояснив голова…

В Україні простежується дефіцит кадрів у будівельній сфері, який нині становить близько 40 %. Згідно з даними Конфедерації роботодавців України, за два роки кількість офіційно зареєстрованих працівників у будівельному секторі скоротилася на 25,4 %, до майже 300 тисяч людей. Будівельні компанії вимушені залучати до роботи іноземні кадри.

11:16 Вт 16.07.24 11050

Законодавство

Сплата судового збору за позов немайнового характеру: що варто…

Спроба спростити правила сплати судового збору може призвести до ситуації правової невизначеності, коли на випадок подання позову з кількома вимогами немайнового характеру не буде регулюючої норми.

14:12 Пн 15.07.24 12466

Вестник:№ 6 червень 2024 -;
Міжнародна благодійна допомога для НААУ;
Стратегія НААУ 2021-2025;
Доступ до адвокатської професії -;
Рекомендації щодо захисту професейних та;
АНАЛІЗ ПОРУШЕНЬ ПРАВ ТА ГАРАНТІЙ;
Навчальні продукти для адвокатів;
НеВестник 4

Категорія

Надішліть файл із текстом публікації у форматі *.doc, фотографію за тематикою у розмірі 640х400 та Ваше фото.

Оберіть файл