"Підтримка ментального здоров'я українських адвокатів під час війни" детальніше за посиланням
Оплата послуг адвоката має здійснюватися за кожним суб’єктом отримання БПД

Непоодинокі звернення адвокатів до Національної асоціації адвокатів України засвідчують наявність проблеми довільного тлумачення центрами з надання безоплатної вторинної правничої допомоги норм щодо оплати послуг та відшкодування витрат адвокатів.
Один з них був розглянутий на засіданні Ради адвокатів України, яке проходить 7 - 8 червня на Закарпатті.
Адвокату, який отримав від регіонального центру БПД два доручення з надання правничої допомоги двом затриманим особам, а також виконав їх належним чином, оплатили лише роботи за одним із доручень.
Таке рішення чиновники мотивували тим, що допомога надавалася в одному місці (підрозділ Нацполіції) в один час, тож оплата виїздів за другим дорученням буде вважатися подвійною оплатою та нецільовим використанням бюджетних коштів.
Доповідач у цьому питанні член РАУ від Хмельницької області Оксана Каденко звернула увагу на те, що згідно з договором, укладеного між адвокатом та регіональним центром, оплата послуг адвоката мала здійснюватися на підставі договорів залежно від обсягу, часу та місця надання послуг окремо для кожного суб'єкта права на БПД.
При цьому ані Порядок оплати послуг та відшкодування витрат адвокатів, які надають безоплатну вторинну правову допомогу, ані Методика обчислення розміру винагороди адвокатів (затверджені постановою Кабміну від 17.09.2017 № 465), не містять заборони оплачувати послуги адвоката за кожним окремим дорученням в повному обсязі.
Тож регіональний центр не тільки порушує договірні зобов'язання, але і знецінює роботу адвоката, допускає обман та свавілля при оплаті його послуг, - переконана О.Каденко.
Для вирішення проблеми вона запропонувала ініціювати внесення змін до постанови Кабміну № 465, закріпивши норму про те, що показники для оплати послуг, наданих адвокатом, визначаються окремо за кожним дорученням.
Кожен випадок надання безоплатної правничої допомоги підлягає самостійній оплаті в повному обсязі, незалежно від виконання адвокатом інших доручень. У випадку, якщо адвокат надає правничу допомогу кільком затриманим (підозрюваним, обвинуваченим, потерпілим, свідкам) у одному кримінальному провадженні, оплата послуг адвоката з надання безоплатної вторинної правової допомоги повинна здійснюватися в повному обсязі окремо для кожного суб'єкта права на БПД.
Члени Ради адвокатів України підтримали цю ініціативу.
Аби першим отримувати новини адвокатури, підпишіться на канал Національної асоціації адвокатів України у Telegram.
Популярні новини

Дискусія
Розслідування «Радіо Свобода» підтвердило: адвокат Лідія Ізовітова…
17 червня на сайті «Радіо Свобода» вийшов матеріал, присвячений діяльності Вищої ради юстиції у 2004-2014 роках. Напередодні публікації журналіст Сергій Андрушко звертався до Національної асоціації адвокатів України з проханням надати коментар щодо діяльності Лідії Ізовітової у складі ВРЮ в той період. НААУ надала офіційну відповідь, зазначивши, що Лідія Ізовітова не обіймає жодних посад у ВРЮ/ВРП з 2014 року і вже понад десять років зосереджена виключно на адвокатурі.

Гарантії діяльності
НААУ запитала АПУ про факти озвучених порушень прав адвокатів
У Національній асоціації адвокатів України стурбовані інформацією про порушення професійних прав адвокатів і гарантій адвокатської діяльності, яку 16 червня поширила ВГО «Асоціація правників України». Ця тема стане предметом розгляду на засіданні Ради адвокатів України.

Дискусія
Розшук криптоактивів: санкції, юрисдикції та виклики для…
Розшук криптовалюти потребує застосування сучасних технологій і глибокої аналітики блокчейну. Традиційних інструментів забезпечення виконання зобов’язань кредиторів дедалі частіше недостатньо — особливо у випадках обходу санкцій, транскордонних переказів або використання замаскованих гаманців.

Гарантії діяльності
Черговий конфлікт з ТЦК: адвокату зламали ногу, а його клієнт…
19 червня у приміщенні військово-лікарської комісії, куди автобус Красноградського територіального центру комплектування та соціальної підтримки (ТЦК) доставив декілька осіб, стався інцидент із застосуванням фізичної сили до адвоката.

Навчання
Захист інтересів дитини у сімейних спорах: поради адвокатів і…
Як визначити і довести найкращі інтереси дитини у сімейному спорі — питання, яке щоразу стає випробуванням для суду, адвоката і батьків. І тут закон, практика Верховного Суду та професійна етика адвоката мають працювати разом.

Дискусія
Три види негласного стеження: як розпізнати і протидіяти — пояснив…
Незаконне стеження – це параноя, міф чи все ж таки реальність? Як йому протидіяти і які засоби є дієвими?

Гарантії діяльності
Суддя не дозволив прокурору арештувати ноутбук адвоката
Слідчий суддя Шевченківського районного суду м.Києва Віталій Циктіч відмовив прокурору Офісу Генпрокурора у задоволенні клопотання про накладення арешту на майно, вилучене під час обшуку офісного приміщення адвоката.

Видання
Актуальні зміни у сімейному праві: Комітет НААУ опублікував…
Комітет Національної асоціації адвокатів України з питань сімейного права підготував новий інформаційний бюлетень за перший квартал 2025 року. Видання містить огляд останніх законодавчих змін, ключових судових рішень і актуальних публікацій у сфері сімейного права.