"Підтримка ментального здоров'я українських адвокатів під час війни" детальніше за посиланням
Професія адвоката більш популярна серед чоловіків - Валентин Гвоздій

За даними Єдиного реєстру адвокатів України зареєстровано 47,2 тис. діючих адвокатів. Попри війну, гендерне співвідношення у професії залишається незмінним.
Питання, пов’язані із веденням ЄРАУ, окреслив заступник голови НААУ, РАУ Валентин Гвоздій під час засідання Ради адвокатів України 7 червня.
«На сьогоднішній день у ЄРАУ є 47225 діючих адвокатів, у яких не зупинено чи не припинено право на здійснення адвокатської діяльності. Разом із зупиненими та припиненими - 69015, - повідомив він. - Співвідношення адвокатів жінок та чоловіків залишається незмінним відповідно на рівні 40% на 60%».
В.Гвоздій відзначив, що таке співвідношення зберігається і стосовно молодих адвокатів, які зараз приходять у професію. «Це говорить про те, що наша професія, все ще, на жаль, менш популярна серед жінок», - зауважив заступник голови РАУ, НААУ.
Окремо він звернув увагу, що кількість стажистів і помічників зараз суттєво збільшується і сьогодні їх кількість становить близько п’яти тисяч осіб. «Загалом ми розуміємо, що це той потенційний резерв, який прийде до нас в професію у найближчі рік-два», - пояснив В.Гвоздій.
Також заступник голови НААУ, РАУ навів дані щодо кількості адвокатів в розрізі регіональної присутності, реєстрації в особистому кабінеті, а також стан сплати щорічних внесків адвокатів на забезпечення реалізації адвокатського самоврядування.
Аби першим отримувати новини адвокатури, підпишіться на канал Національної асоціації адвокатів України у Telegram.
Популярні новини

Гарантії діяльності
«Військові адвокати» не мають нічого спільного з адвокатурою –…
Діяльність «військових адвокатів», які силоміць «відбивають» мобілізованих військовозобов’язаних у ТЦК, не має жодного стосунку до адвокатської практики, заснованої на принципах верховенства права та законності.

Дискусія
Як підвищити ефективність виконання судових рішень — обговорили на…
Сьогодні існує необхідність посилення повноважень суддів у процесі контролю за виконанням судових рішень. Які інструменти для цього вже є, а що можна було б запровадити?

Законодавство
Ухвала суду щодо адвоката має розглядатися КДКА як скарга – проект
Суд може постановити окрему ухвалу у випадку зловживання адвокатом процесуальними правами, порушення чи неналежного виконання ним процесуальних обов’язків. Але закон недостатнім чином врегульовує процедуру розгляду таких окремих ухвал та їх правові наслідки.

За кордоном
Компетентність чи гендерна рівність? У США суддю розкритикували за…
Висловлювання федеральної судді про необхідність «належного представлення жінок» у керівній групі адвокатів викликали резонанс і стали підставою для подання дисциплінарної скарги. Суддя визнала помилковість своїх формулювань і переглянула ухвалу.

Дискусія
Без демографічного реєстру – без відповідальності: у НААУ готують…
Значна частина протоколів про порушення права адвоката на інформацію визнається судами такими, що містять неповні дані про особу порушника. Це призводить закриття справ. Вирішити проблему може доступ уповноважених представників до Єдиного державного демографічного реєстру.

Законодавство
Захист добросовісного набувача – це захист інвестицій для розвитку…
Закон від 12.03.2025 № 4292-ІХ «Про внесення змін до Цивільного кодексу України щодо посилення захисту прав добросовісного набувача» закладає основу покращення інвестиційного клімату в Україні, що в свою чергу стимулюватиме приток капіталу.

Сумна звістка
Пішла з життя член РАУ від Волинської області Оксана Комарницька
Перестало битися серце відомого адвоката, члена Ради адвокатів України від Волинської області Оксани Комарницької.

Взаємодія
В Україні створили вебсайт для розшуку спадкоємців
Отримавши повідомлення про відкриття спадщини, нотаріус зобов’язаний повідомити про це тих спадкоємців, місце проживання або роботи яких відоме. Водночас, нотаріус може зробити виклик спадкоємців шляхом публічного оголошення.