Як знизити корупційні ризики в аграрній сфері? Вчені та практики готують зміни | НААУ

Як знизити корупційні ризики в аграрній сфері? Вчені та практики готують зміни

Дискусія
13:37 Ср 08.05.24 7820 Переглядів
Версія для друку

Неоднозначне тлумачення та застосування норм земельного законодавства робить правонаступників колишніх колективних сільськогосподарських підприємств об’єктами переслідування з боку правоохоронних органів.

На це під час чергового круглого столу з актуальних питань земельного законодавства звернув увагу голова Комітету НААУ з питань аграрного, земельного та довкілевого права Віктор Кобилянський.

Захід, організований Федерацією роботодавців України, був присвячений обговоренню низки законопроектів, напрацьованих ученими-практиками, а також тих, що готуються у Державній службі України з питань геодезії, картографії та кадастру та будуть презентовані найближчим часом.

Предметом їхнього регулювання буде передання повноважень саморегулівним організаціям у сфері землеустрою та геодезії, демонополізація - надання повноважень сертифікованим інженерам, землевпорядникам і представникам органів місцевого самоврядування щодо здійснення реєстраційних дій для земельних ділянок, а також порядок проведення перевірок земельних ділянок, щодо яких були надані податкові пільги.

На думку В.Кобилянського, варто переглянути обмеження у використанні земельних ділянок, аспекти захисту права постійного користування землею, зокрема в процедурі викупу таких ділянок землекористувачами.

У продовження його тез учасники дискусії запропонували:

  • запровадити спрощений (без рішення сесії місцевої ради) механізм викупу земельних ділянок (п. 61 Перехідних положень ЗК). Це дозволить гарантувати реалізацію прав та зменшить корупційні ризики;
  • унеможливити безпідставне вилучення земель у правонаступників КСП (п. 21 Перехідних положень ЗК);
  • встановити різні види охоронних зон на земельних ділянках всіх категорій земель, закріпивши та удосконаливши при цьому концепцію дозволеного використання цих земель із одночасним встановленням конкретних обмежень прав землевласників і землекористувачів, а також закріпити спеціальні заходи правової охорони цих земель.

В обговоренні цих та інших питань земельного законодавства взяли в. о. голови Держгеокадастру Дмитро Макаренко, адвокат, к.ю.н. Владислав Кононов, д.ю.н. Андрій Євстігнєєв, інші вчені та практики. Вони погодились, що узгоджені зміни стимулюватимуть інвестиційну привабливість аграрного середовища України та знизить існуючі корупційні ризики.

Аби першим отримувати новини адвокатури, підпишіться на канал Національної асоціації адвокатів України у Telegram.

Популярні новини

Дискусія

Як діяти, коли орган опіки і піклування не надсилає письмовий…

Сімейний кодекс України покладає, в тому числі на орган опіки та піклування, обов'язок подати письмовий висновок щодо розв'язання спору. Проте не рідко державний орган ігнорує це зобов’язання.

15:23 Пт 17.05.24 3667

Етика

Валентин Гвоздій: Чому адвокат не може свідчити проти свого клієнта

Коли адвокат без згоди клієнта розголошує довірену йому інформацію (наприклад, аби досягти угоди у кримінальному провадженні і зменшити собі покарання), це містить ознаки дисциплінарного правопорушення.

13:52 Пт 17.05.24 3699

Законодавство

На автотранспорті пропонується запровадити контрольні закупівлі -…

Сьогодні в держави відсутні дієві інструменти для контролю за ринком автомобільних пасажирських перевезень. Чимало послуг надаються з порушенням закону в частині оплати. Задокументувати рух грошей або регулярність надання послуг на маршруті досить складно.

18:43 Чт 16.05.24 4791

Дискусія

Проблеми повернення земельних ділянок у державну власність…

У спорах про повернення земельних ділянок у державну власність сформувалась судова практика, коли нерідко порушуються права власників цих земель. Як цього уникнути – досліджували під час круглого столу адвокати та судді.

16:18 Чт 16.05.24 5233

Навчання

Як правильно подати електронний доказ - матеріали вебінару

Як і всі інші галузі, судочинство сьогодні зазнає відчутних змін у напрямі цифровізації процесів. Зокрема, стало можливим використання електронних доказів. Як правильно подати електронні докази, щоб їх прийняв суд?

11:12 Чт 16.05.24 6032

Анонс

Адвокатів запрошують здати кров для «Охматдит»

У кінці травня адвокати та небайдужі українці мають змогу долучитися до збору крові для потреб Національної дитячої спеціалізованої лікарні «Охматдит».

16:46 Ср 15.05.24 8707

Законодавство

Позитивні зрушення у процедурі усиновлення назвала голова Комітету…

Цифровізація процесу усиновлення, збільшення фінансової підтримки та розширення кола дітей, які можуть потрапити під сімейну опіку - ці зміни, що відбулися останнім часом, можна вважати позитивними для дітей, що втратили сім’ю через негаразди війни.

11:29 Ср 15.05.24 6864

Гарантії діяльності

У прагненні дістатися до адвокатської таємниці слідчий ігнорував…

Попри відсутність дозволу суду на вилучення ноутбука і смартфона адвоката, слідчий під час обшуку все ж зробив це. Навіть коли слідчий суддя потім не дозволив арештовувати ці гаджети, їх відмовилися повертати власнику. У ситуацію втрутилася Національна асоціація адвокатів України.

13:43 Вт 14.05.24 5086

Вестник:№4 квітень 2024;
Міжнародна благодійна допомога для НААУ;
Стратегія НААУ 2021-2025;
Доступ до адвокатської професії -;
Рекомендації щодо захисту професейних та;
АНАЛІЗ ПОРУШЕНЬ ПРАВ ТА ГАРАНТІЙ;
Навчальні продукти для адвокатів;
НеВестник 4

Категорія

Надішліть файл із текстом публікації у форматі *.doc, фотографію за тематикою у розмірі 640х400 та Ваше фото.

Оберіть файл