Як знизити корупційні ризики в аграрній сфері? Вчені та практики готують зміни | НААУ

Як знизити корупційні ризики в аграрній сфері? Вчені та практики готують зміни

Дискусія
13:37 Ср 08.05.24 7894 Переглядів
Версія для друку

Неоднозначне тлумачення та застосування норм земельного законодавства робить правонаступників колишніх колективних сільськогосподарських підприємств об’єктами переслідування з боку правоохоронних органів.

На це під час чергового круглого столу з актуальних питань земельного законодавства звернув увагу голова Комітету НААУ з питань аграрного, земельного та довкілевого права Віктор Кобилянський.

Захід, організований Федерацією роботодавців України, був присвячений обговоренню низки законопроектів, напрацьованих ученими-практиками, а також тих, що готуються у Державній службі України з питань геодезії, картографії та кадастру та будуть презентовані найближчим часом.

Предметом їхнього регулювання буде передання повноважень саморегулівним організаціям у сфері землеустрою та геодезії, демонополізація - надання повноважень сертифікованим інженерам, землевпорядникам і представникам органів місцевого самоврядування щодо здійснення реєстраційних дій для земельних ділянок, а також порядок проведення перевірок земельних ділянок, щодо яких були надані податкові пільги.

На думку В.Кобилянського, варто переглянути обмеження у використанні земельних ділянок, аспекти захисту права постійного користування землею, зокрема в процедурі викупу таких ділянок землекористувачами.

У продовження його тез учасники дискусії запропонували:

  • запровадити спрощений (без рішення сесії місцевої ради) механізм викупу земельних ділянок (п. 61 Перехідних положень ЗК). Це дозволить гарантувати реалізацію прав та зменшить корупційні ризики;
  • унеможливити безпідставне вилучення земель у правонаступників КСП (п. 21 Перехідних положень ЗК);
  • встановити різні види охоронних зон на земельних ділянках всіх категорій земель, закріпивши та удосконаливши при цьому концепцію дозволеного використання цих земель із одночасним встановленням конкретних обмежень прав землевласників і землекористувачів, а також закріпити спеціальні заходи правової охорони цих земель.

В обговоренні цих та інших питань земельного законодавства взяли в. о. голови Держгеокадастру Дмитро Макаренко, адвокат, к.ю.н. Владислав Кононов, д.ю.н. Андрій Євстігнєєв, інші вчені та практики. Вони погодились, що узгоджені зміни стимулюватимуть інвестиційну привабливість аграрного середовища України та знизить існуючі корупційні ризики.

Аби першим отримувати новини адвокатури, підпишіться на канал Національної асоціації адвокатів України у Telegram.

Популярні новини

Законодавство

Заборона демонтажу електрокомунікацій: про що забули нардепи

В умовах війни, коли від швидкості отримання інформації часто залежить життя громадян, особливого значення набуває функціонування електронних комунікаційних мереж. Тому випадки їх свавільного демонтажу мають бути усунуті. Але крім законодавчої заборони, також повинна бути і відповідальність.

17:36 Чт 20.06.24 3595

Законодавство

Закон про критерії малозначних спорів прийнято

Верховна Рада України прийняла Закон «Про внесення змін до Цивільного процесуального кодексу України та Кодексу адміністративного судочинства України щодо гарантування права на судовий захист у малозначних спорах» (проект №11026 від 19.02.2024).

16:41 Чт 20.06.24 3955

Законодавство

Ухилянтам пом’якшать покарання. Чому це правильно пояснили в НААУ

У санкції статті 336 (Ухилення від призову на військову службу) Кримінального кодексу, яка сьогодні передбачає лише позбавлення волі від трьох до п’яти років, можуть з’явитися штраф, а також громадські та виправні роботи.

16:58 Ср 19.06.24 5423

Законодавство

Доплати місцевим службовцям за рахунок грантів: складне, але…

Потреба у створенні інструментів фінансового заохочення публічних представників, які можуть працювати над залученням грантових та інвестиційних коштів на місцевому та регіональному рівні впирається у обмеження на додаткові виплати, передбачені реформою публічної служби в Україні.

12:13 Ср 19.06.24 5416

Дискусія

Як змінився ринок юридичних послуг розповів голова Комітету НААУ

Ситуація на ринку юридичних послуг, якщо порівнювати із 2022 роком, значно покращилась. Водночас, не спостерігається і значного дефіциту правників.

15:57 Вт 18.06.24 6728

Законодавство

Коли в Україні зʼявиться Містобудівний кодекс?

Робоча група при Комітеті ВР з питань державної влади, місцевого самоврядування, регіонального розвитку та містобудування провела публічні обговорення, розробила пропозиції та розпочала підготовку Концепції Містобудівного кодексу України.

14:43 Вт 18.06.24 6753

Доступ до професії

Нюанси відповідальності за несвоєчасне підвищення кваліфікації…

Невиконання адвокатом вимог з підвищення кваліфікації є триваючим дисциплінарним проступком. Він припиняється або отриманням відповідного електронного сертифікату (що підтверджує виконання вимог), або притягненням особи, винної у невиконанні професійного обов’язку, до дисциплінарної відповідальності.

17:36 Пт 14.06.24 11974

Дискусія

Як захистити права добросовісних набувачів у спорах про повернення…

Осіб, які придбали майно у власників, що не мали права на відчуження цього майна, називають «добросовісними набувачами». Як захистити їхні права у категорії спорів про повернення цього майна у державну власність?

11:58 Чт 13.06.24 11597

Вестник:№ 5 травень 2024 -;
Міжнародна благодійна допомога для НААУ;
Стратегія НААУ 2021-2025;
Доступ до адвокатської професії -;
Рекомендації щодо захисту професейних та;
АНАЛІЗ ПОРУШЕНЬ ПРАВ ТА ГАРАНТІЙ;
Навчальні продукти для адвокатів;
НеВестник 4

Категорія

Надішліть файл із текстом публікації у форматі *.doc, фотографію за тематикою у розмірі 640х400 та Ваше фото.

Оберіть файл