"Підтримка ментального здоров'я українських адвокатів під час війни" детальніше за посиланням
Проблеми мобілізації в аспекті порушення прав людини озвучили адвокати

Сьогодні відсутні ефективні механізми протидії порушенням прав людини у питаннях мобілізації. Тому адвокатам необхідно об’єднати зусилля та узагальнити наявні факти з метою напрацювання спільних заходів реагування на виклики.
Такої думки дійшли учасники круглого столу на тему «Забезпечення дотримання прав людини в умовах воєнного стану», який відбувся за ініціативи Молодіжного Комітету НААУ - UNBA NextGen.
Спікери обговорили дотримання прав людини під час затримання особи і доставлення її до територіального центру комплектування та соціальної підтримки (ТЦК). Зокрема, йшлося про протиправні затримання людей не в місцях їх проживання або реєстрації. Також звернули увагу на тенденцію недопуску адвокатів до клієнтів у приміщення центрів, що порушує як адвокатські гарантії, так і право самої людини на правничу допомогу.
Адвокат Ігор Андрєєв поділився власним досвідом та успішними кейсами у протидії незаконному постановленню на облік і незаконним спробам мобілізації осіб співробітниками ТЦК, які зареєстровані та стоять на обліку в інших областях України. Він розкрив правову природу оголошення у розшук через АРМОР та розкрив механізм, які використовують співробітники центрів. Він надав поради, як уникнути виникненню конфліктних ситуацій, а якщо не вийшло, то як протидіяти силовому затриманню і побиттю.
Адвокат Дмитро Бакулін розібрав декілька кейсів у судових справах, де скасовувалися рішення військово-лікарських комісій щодо мобілізованих, а адвокат Вікторія Коновалова акцентувала увагу на важливості актуалізації інформації про себе в ТЦК, а також дослідила нюанси під час постановлення на військовий облік, у тому числі для внутрішньо переміщених осіб.
Регіональний представник Комітету у Хмельницькій області Андрій Іваницький наголосив на важливості підвищення обізнаності громадськості щодо процесів мобілізації та військового обліку, а адвокат Алла Філатова відзначила зацікавленість колег темою порушення прав людини у цій сфері. Тож голова Комітету Сергій Барбашин запропонував узагальнити практику порушень прав людини під час заходів мобілізації.
Цей круглий стіл став першим із запланованого циклу заходів, присвячених порушенням прав людини в умовах воєнного стану.
Аби першим отримувати новини адвокатури, підпишіться на канал Національної асоціації адвокатів України у Telegram.
Популярні новини

Дискусія
Розслідування «Радіо Свобода» підтвердило: адвокат Лідія Ізовітова…
17 червня на сайті «Радіо Свобода» вийшов матеріал, присвячений діяльності Вищої ради юстиції у 2004-2014 роках. Напередодні публікації журналіст Сергій Андрушко звертався до Національної асоціації адвокатів України з проханням надати коментар щодо діяльності Лідії Ізовітової у складі ВРЮ в той період. НААУ надала офіційну відповідь, зазначивши, що Лідія Ізовітова не обіймає жодних посад у ВРЮ/ВРП з 2014 року і вже понад десять років зосереджена виключно на адвокатурі.

Гарантії діяльності
НААУ запитала АПУ про факти озвучених порушень прав адвокатів
У Національній асоціації адвокатів України стурбовані інформацією про порушення професійних прав адвокатів і гарантій адвокатської діяльності, яку 16 червня поширила ВГО «Асоціація правників України». Ця тема стане предметом розгляду на засіданні Ради адвокатів України.

Дискусія
Розшук криптоактивів: санкції, юрисдикції та виклики для…
Розшук криптовалюти потребує застосування сучасних технологій і глибокої аналітики блокчейну. Традиційних інструментів забезпечення виконання зобов’язань кредиторів дедалі частіше недостатньо — особливо у випадках обходу санкцій, транскордонних переказів або використання замаскованих гаманців.

Гарантії діяльності
Черговий конфлікт з ТЦК: адвокату зламали ногу, а його клієнт…
19 червня у приміщенні військово-лікарської комісії, куди автобус Красноградського територіального центру комплектування та соціальної підтримки (ТЦК) доставив декілька осіб, стався інцидент із застосуванням фізичної сили до адвоката.

Навчання
Захист інтересів дитини у сімейних спорах: поради адвокатів і…
Як визначити і довести найкращі інтереси дитини у сімейному спорі — питання, яке щоразу стає випробуванням для суду, адвоката і батьків. І тут закон, практика Верховного Суду та професійна етика адвоката мають працювати разом.

Дискусія
Три види негласного стеження: як розпізнати і протидіяти — пояснив…
Незаконне стеження – це параноя, міф чи все ж таки реальність? Як йому протидіяти і які засоби є дієвими?

Гарантії діяльності
Суддя не дозволив прокурору арештувати ноутбук адвоката
Слідчий суддя Шевченківського районного суду м.Києва Віталій Циктіч відмовив прокурору Офісу Генпрокурора у задоволенні клопотання про накладення арешту на майно, вилучене під час обшуку офісного приміщення адвоката.

Видання
Актуальні зміни у сімейному праві: Комітет НААУ опублікував…
Комітет Національної асоціації адвокатів України з питань сімейного права підготував новий інформаційний бюлетень за перший квартал 2025 року. Видання містить огляд останніх законодавчих змін, ключових судових рішень і актуальних публікацій у сфері сімейного права.