У 2023 році жодній особі не повідомили про підозру у злочинах проти адвокатів | НААУ

"Підтримка ментального здоров'я українських адвокатів під час війни" детальніше за посиланням

У 2023 році жодній особі не повідомили про підозру у злочинах проти адвокатів

Гарантії діяльності
15:12 Пн 08.04.24 5266 Переглядів
Версія для друку

Протягом 2023 року до Єдиного реєстру досудових розслідувань було внесено відомості щодо 167 злочинів, вчинених проти адвокатів. У цей же період лише п’ять проваджень були розглянуті в суді. При цьому постановленням вироку завершилася лише одна справа. Решта були закриті.

Такі статистичні дані на прохання Комітету захисту прав адвокатів та гарантій адвокатської діяльності НААУ були надані Офісом Генпрокурора та Державною судовою адміністрацією.

Йдеться про такі злочини проти захисника чи представника особи як:

  • втручання у діяльність (ст. 397 КК);
  • погроза або насильство (ст. 398 КК);
  • умисне знищення або пошкодження майна (ст. 399 КК);
  • посягання на життя у звʼязку з діяльністю, повʼязаною із наданням правничої допомоги (ст. 400 КК)

Так, в Офісі Генпрокурора надали відомості про кількість зареєстрованих проваджень за цими статтями та результати їх розслідування відповідно до звітності за формою №1 «Єдиний звіт про кримінальні правопорушення».

Виявилося, що в 2023 році було зареєстровано 167 кримінальних правопорушень. При цьому жодній особі не було повідомлено про підозру. Також жодне провадження не потрапило до суду із обвинувальним актом. При цьому 67 справ було закрито.

Водночас на розгляді судів, за даними ДСАУ, перебували 13 кримінальних справ. З них було розглянуто 5 проваджень. Одне з них завершилося постановленням вироку, а чотири - закриттям. На кінець 2023 року у судах України знаходилося вісім нерозглянутих проваджень.

«Ми знаємо, як буває тяжко внести відомості до ЄРДР. Правоохоронці намагаються за будь-яку ціну не робити цього, аби не псувати собі статистику. Тим більше, коли йдеться про злочини їхніх колег проти нас, як процесуальних опонентів у кримінальних справах. Тож ті правопорушення проти адвокатів, що були все ж зареєстровані, напевно мали переконливі докази. Але співвідношення між кількістю зареєстрованих проваджень і нульовими показниками вручення підозр і переданих до суду матеріалів вражає, - говорить голова Комітету захисту прав адвокатів та гарантій адвокатської діяльності НААУ Євгеній Солодко. - Фактично це доказ тому, що держава в особі правоохоронних органів саботує розгляд злочинів, що вчиняються проти адвокатів. Ми вбачаємо, що адвокати є небажаними для держави учасниками системи правосуддя, особливо у кримінальній юстиції, і приведена статистика це яскраво ілюструє».

Аби першим отримувати новини адвокатури, підпишіться на канал Національної асоціації адвокатів України у Telegram.

Популярні новини

Розпізнавати маніпуляції і протидіяти їм у суді вчили полтавських адвокатів

Навчання

Розпізнавати маніпуляції і протидіяти їм у суді вчили полтавських…

Молоді адвокати вчились розпізнавати маніпулятивні техніки з боку процесуальних опонентів, свідків, прокурорів та навіть суддів, аналізувати приховані прийоми впливу та протидіяти маніпуляціям за допомогою логічного аналізу, коректних контраргументів та судової риторики.

14:23 Пт 18.04.25 460
Джерела для висновку органу опіки: чи варто змінювати СК через одну справу?

Законодавство

Джерела для висновку органу опіки: чи варто змінювати СК через одну…

Ініціатива щодо уточнення джерел отримання інформації органами опіки та піклування для підготовки висновків стосовно порядку розв’язання спорів щодо дітей є доцільною. Проте це краще робити на підзаконному рівні.

13:12 Пт 18.04.25 309
Війна за врожай: чому агросектор потребує захисту пояснив голова комітету НААУ

Дискусія

Війна за врожай: чому агросектор потребує захисту пояснив голова…

Аграрний сектор — ключовий драйвер української економіки в умовах воєнного стану. Проте саме він сьогодні стикається з найбільшими юридичними й фактичними загрозами. Через складну нормативну базу, доступ до реєстрів і зловживання повноваженнями агросфера перетворюється на поле рейдерських атак.

13:52 Чт 17.04.25 371
Фідбек – це не критика заради критики, а інструмент підтримки та розвитку, – вебінар

Навчання

Фідбек – це не критика заради критики, а інструмент підтримки та…

У юридичному середовищі зворотний зв’язок часто сприймається як критика чи вказівка на помилки. Проте насправді фідбек — це важливий інструмент професійного зростання і підтримки, особливо в часи високого стресу.

12:21 Чт 17.04.25 388
Європейський день захисту прав пацієнтів: Комітетом медичного і фармацевтичного права та біоетики НААУ проведено правничий марафон

Дискусія

Європейський день захисту прав пацієнтів: Комітетом медичного і…

З вітальним словом виступила голова Комітету медичного і фармацевтичного права та біоетики НААУ, адвокат Ірина Сенюта, яка звернула увагу на те, що щорічно 18 квітня відзначається Європейський день захисту прав пацієнтів, рішення про відзначення якого було ухвалено 29.03.2007.

10:36 Чт 17.04.25 368
Про удосконалення дисциплінарних процедур розповів т.в.о. голови ВКДКА

Етика

Про удосконалення дисциплінарних процедур розповів т.в.о. голови…

За останній час Рада адвокатів України внесла низку змін до рішень, які регламентують дисциплінарні процедури, повʼязані із розглядом скарг на адвокатів. Завдяки цьому процес став більш прозорим та ефективним.

9:57 Чт 17.04.25 382
Студентів-міжнародників ознайомили з Конвенцію про захист професії адвоката

Навчання

Студентів-міжнародників ознайомили з Конвенцію про захист професії…

У Навчально-науковому інституті міжнародних відносин Київського національного університету імені Тараса Шевченка відбулася лекція, присвячена Конвенції про захист професії адвоката, ухваленій 12 березня Комітетом Міністрів Ради Європи.

18:27 Ср 16.04.25 386
У ВР обговорили проблеми імплементації Конвенції про захист професії адвоката

Гарантії діяльності

У ВР обговорили проблеми імплементації Конвенції про захист…

З метою обговорення питання доцільності імплементації положень Конвенції РЄ про захист професії адвоката та внесення необхідних для цього змін до чинного законодавства 16 квітня у Комітеті Верховної Ради з питань правової політики відбулася спільна робоча нарада.

17:59 Ср 16.04.25 597

Вестник:№3 березень 2025 - Вісник;
Міжнародна благодійна допомога для НААУ;
Стратегія НААУ 2021-2025;
Доступ до адвокатської професії -;
Рекомендації щодо захисту професейних та;
АНАЛІЗ ПОРУШЕНЬ ПРАВ ТА ГАРАНТІЙ;
Навчальні продукти для адвокатів;
НеВестник 4

Категорія

Надішліть файл із текстом публікації у форматі *.doc, фотографію за тематикою у розмірі 640х400 та Ваше фото.

Оберіть файл