7 кроків до професії юриста у США (вебінар) | НААУ

7 кроків до професії юриста у США (вебінар)

За кордоном
10:21 Пт 01.03.24 5734 Переглядів
Версія для друку

На відміну від нашої країни, юрист у Сполучених Штатах Америки – це адвокат, який отримав кваліфікацію для юридичної практики та надає консультації або здійснює представництво у судових справах.

Процедуру набуття статусу юриста на прикладі штату Меріленд розглянула представник НААУ у цій країні Олена Калашник в ході вебінару циклу «Доступ до адвокатської професії за кордоном».

Вона розповіла, що навчання на юриста триває близько семи років. Бакалавр (4 роки навчання) має закінчити юридичний факультет і отримати ступінь доктора юриспруденції (J.D.), що передбачає ще три роки навчання. Втім, якщо іноземний адвокат підтвердить свою освіту в США, то час навчання може скоротитися на 4 роки. Тобто з наявністю підтвердженої освіти за кордоном залишиться лише 3 роки навчання в юридичній школі. В окремих випадках може бути достатнім навчання на LLM-програмі.

У Меріленді набуття статусу юриста передбачає 7 кроків:

1. Отримання ступеня бакалавра. Рада юридичних екзаменаторів штату дотримується вимог Американської асоціації юристів (ABA) щодо переддипломної юридичної освіти, необхідної для вступу до юридичної школи, затвердженої ABA. Щоб почати процес і стати юристом, особа має отримати ступінь бакалавра в акредитованому університеті.

2. Початковий професійний досвід. Після навчання на бакалавраті особа може розглянути можливість отримання початкового досвіду роботи в юридичній галузі. Чимало посад, наприклад паралігал, помічник юриста чи секретар, доступні для випускників із відповідними ступенями. Ці посади дозволяють особі ознайомитися з робочим середовищем юристів, отримати цінні навички та вирішити, чи зацікавлені вони в юридичній кар’єрі.

3. Тест LSAT. Щоб бути прийнятим до юридичної школи, схваленої ABA, особа повинна спершу пройти платний вступний тест, який триває півдня і проводиться чотири рази на рік у центрах тестування по всьому світу (онлайн/офлайн). LSAT – це складний іспит на здатності ситуаційного аналізу та критичного мислення. Вебсайт LSAT пропонує безкоштовні матеріали для учасників тестування, які допоможуть їм підготуватися до іспиту, включаючи зразки запитань із відповідями та поясненнями.

4. Навчання у юридичній школі. Після LSAT особа може подати заявку в юридичні школи в Меріленді або в інші штати. Юридичні школи можуть враховувати середній бал бакалаврату, бали LSAT, TOEFL, професійний досвід і досвід волонтерства при визначенні вступного статусу особи. Юридичні школи є конкурентоспроможними, але по всій країні є багато таких, до яких можна вступити без ідеальних балів і оцінок LSAT. У школі особа може присвятити час вивченню юридичної професії та набуттю практичного досвіду роботи з юридичними справами. Багато шкіл зосереджуються на базовій юридичній теорії протягом першого року, а потім охоплюють більш складні теми в наступному році. Часто останній семестр присвячений підготовці до адвокатського іспиту.

Також Державна комісія юридичних екзаменаторів має право на власний розсуд відмовитися від стандартної освітньої вимоги для заявників, які отримують свій перший юридичний ступінь (J.D. або еквівалент) у юридичній школі за межами США та тих, хто є адвокатами в юрисдикції за межами США і отримав ступінь магістра права (LLM) з акредитованої юридичної школи Американської асоціації юристів.

5. Єдиний іспит адвокатів (UBE). Далі необхідно скласти іспит, в ході якого перевіряються знання законів штату та федерального законодавства, прикладів, адміністративного права, професійної відповідальності та етики. UBE складається з  мультиштатного іспиту на адвоката (MBE), мультиштатного іспиту з есе (MEE) та мультиштатного іспиту на успішність (MPT). MBE триває шість годин і складається з 200 запитань із варіантами відповідей. MPT складається з двох 90-хвилинних іспитів на основі навичок. MEE складається з шести 30-хвилинних есе.  Крім цього, у Меріленді складається MPRE (кваліфікаційний іспит із професійної відповідальності) –двогодинний іспит із 60 запитаннями з вибором відповідей, який проводиться тричі на рік.

6. Присяга. Не пізніше ніж через 24 місяці після того, як апеляційний суд перевірить звіт ради про результати іспиту, особа повинна скласти присягу на відкритому судовому засіданні в Апеляційному суді штату Меріленд, щоб отримати ліцензію на практику в штаті. Особа повинна сплатити мито в канцелярії апеляційного суду за виготовлення свідоцтва про допуск до адвокатури, яке отримає після церемонії. Після вступу в адвокатуру особа можете займатися юридичною практикою будь-де в Меріленді.

7. Атестація за юридичною спеціальністю. Багато фірм віддають перевагу тим, хто має сертифікат за юридичною спеціальністю, наприклад право охорони здоров’я, нерухомість, цивільне, кримінальне та сімейне право, а також захист інтересів інвалідів із соціального забезпечення тощо.

Коли адвокат визначився із сферою роботи, його може найняти компанія або такий адвокат може працювати як самозайнятий адвокат.

Незалежно від того, який тип юридичної спеціальності особа обрала, багато роботодавців і клієнтів очікують, що адвокати будуть експертами в цій галузі. Знайти вакансії можна на популярних сайтах пошуку роботи в США або відвідувати заходи з нетворкінгу.

Аби першим отримувати новини адвокатури, підпишіться на канал Національної асоціації адвокатів України у Telegram.

Популярні новини

Дискусія

Принцип безперервності влади під час війни дослідили на круглому…

Дотримання принципу інституційної безперервності влади в Україні є надзвичайно важливим в нинішніх воєнних умовах, адже позбавлення легітимності української влади є одним з очевидних пріоритетів агресора не лише для пропаганди, а й дискредитації на міжнародній арені.

17:58 Ср 17.04.24 124

Cудова практика

Трудові спори у 2024 році: на що звертає увагу ВС

Зменшення замовлень у підприємства після введення воєнного стану на території України не свідчить про неможливість роботодавця забезпечити роботою працівника, тому призупинення трудового договору з ним є незаконним.

17:28 Вт 16.04.24 1767

Анонс

Про нові правила фінмоніторингу у ЄС розповідають адвокатам ELF та CCBE

У Європейському Союзі завершується робота над пакетом змін з питань фінансового моніторингу. Тож незабаром наберуть чинності оновлені правила запобігання та протидії легалізації (відмиванню) доходів, одержаних злочинним шляхом. Чого слід чекати?

14:54 Вт 16.04.24 1871

Законодавство

Свідоцтво адвоката пропонують викладати у Дію - проект закону

Зважаючи на досвід розміщення документів у Єдиному державному веб порталі електронних послуг, у Верховній Раді пропонують закріпити можливість відображення свідоцтва про право на заняття адвокатською діяльністю та посвідчення адвоката на порталі Дія.

17:14 Пн 15.04.24 3501

Привітання

У другому Турнірі із судових дебатів визначено переможців

Молодіжний Комітет НААУ – UNBA NextGen оголосив переможців другого Турніру із судових дебатів, участь у якому брали студенти юридичних вишів.

16:36 Пн 15.04.24 3463

Законодавство

Адвокати знайшли юридичний ляп в останніх змінах до КПК

Через помилки у юридичній техніці, що були допущені під час внесення чергових змін до Кримінального процесуального кодексу, можуть порушуватися права осіб, що тримаються в установах попереднього ув’язнення або виконання покарань.

13:32 Пн 15.04.24 3640

Законодавство

Якщо строк розслідування закінчився, справа має бути закрита, -…

Міністерство юстиції в рамках приведення законодавства до стандартів ЄС опрацьовує ідею скасування однієї з підстав закриття кримінального провадження, а саме - закінчення строку досудового розслідування. У НААУ попереджають про порушення прав підозрюваного.

15:52 Пт 12.04.24 8488

Дискусія

Підготовче судове засідання: поради адвокатам

Щодня відбуваються десятки підготовчих судових засідань у кримінальних справах, в абсолютній більшості яких беруть участь адвокати. Принципово важливим є те, щоб кожен захисник, який залучається до підготовчого судового засідання, усвідомлював значення такої стадії процесу та вмів ефективно підготувати себе та клієнта до участі в ньому.

16:41 Чт 11.04.24 8797

Вестник:№3 березень 2024 - Вісник;
Міжнародна благодійна допомога для НААУ;
Стратегія НААУ 2021-2025;
Доступ до адвокатської професії -;
Рекомендації щодо захисту професейних та;
АНАЛІЗ ПОРУШЕНЬ ПРАВ ТА ГАРАНТІЙ;
Навчальні продукти для адвокатів;
НеВестник 4

Категорія

Надішліть файл із текстом публікації у форматі *.doc, фотографію за тематикою у розмірі 640х400 та Ваше фото.

Оберіть файл