"Підтримка ментального здоров'я українських адвокатів під час війни" детальніше за посиланням
Можливості і гарантії для інвесторів під час воєнного стану прокоментував адвокат

Через воєнний стан в Україні приватизація великих підприємств фактично заблокована. Натомість так звана мала приватизація існує і навіть потихеньку розвивається.
Таку думку в ефірі Українського радіо висловив голова Комітету НААУ з питань інвестиційної діяльності та приватизації Андрій Шабельніков.
Він розповів про ризики та гарантії приватизації під час воєнного стану.
Адвокат переконаний, що зміни, які були внесені до законодавства після початку повномасштабного вторгнення рф в Україну, дозволяють проводити приватизацію підприємств, в тому числі і у прифронтових зонах, зокрема, на Сумщині та Чернігівщині.
«Кожен інвестор рахує гроші і будь-яка криза, будь-яка історія із деструктивними процесами в економіці, дають додаткові можливості. Не забуваємо про те, що ринкова вартість цих об’єктів падає, вони стають надзвичайно привабливими і ринок розподіляється. Ми розуміємо, що ворог витискається з цього ринку або сам іде з нього. І тут якраз шалені можливості для заробітку, у тому числі для іноземних інвесторів», - зазначив А.Шабельніков.
Водночас, така приватизація несе величезні ризики для інвесторів. І гарантувати виплату збитків, на думку адвоката, має держава.
«Ризики можуть бути застраховані, і такі проекти вже є в іноземних банках, тому, в принципі, інвестор мало чим ризикує. Він розуміє, що отримає компенсацію в разі того, наприклад, якщо його об’єкт буде розбомблений. І такі самий продукт формує і наша держава. У нас має бути вироблений Кабінетом Міністрів України механізм такої установи, яка буде страхувати ці ризики. І це надзвичайно добрий сигнал для іноземного і нашого бізнесу в тому числі», - вважає голова Комітету НААУ.
Адвокат повідомив, що на сьогодні вже почалася робота зі створення відповідного агентства, яке дозволить надати права інвесторам реалізувати свої проекти.
«Коли держава створить відповідне агентство, потрібно буде й іноземні банки залучати. Зараз можна через іноземні інститути це робити. Створена буде така установа, тому бізнес зможе гарантувати собі відшкодування. І ми маємо чітко розуміти меседж від держави: ситуація змінюється, держава сприяє саме малій приватизації, тому що всі розуміють, що багато об’єктів заблоковано», - підсумував А.Шабельніков.
Аби першим отримувати новини адвокатури, підпишіться на канал Національної асоціації адвокатів України у Telegram.
Популярні новини

Законодавство
Вибір чи обовʼязок? Зміни до СК щодо утримання пасинка чи падчерки…
Після шлюбу мачуха або вітчим фактично утримують дитину свого чоловіка чи дружини. Тому у ст. 268 Сімейного кодексу варто закріпити відповідний обов’язок на період шлюбу. Бо на практиці це відбувається і без норм закону.

Дискусія
Захист адвокатської діяльності: стартувала серія воркшопів від…
У системі правосуддя адвокат має бути незалежним захисником, але на практиці дедалі частіше стає обʼєктом тиску, переслідувань і дискредитації. Обшуки в офісах, вимоги розголошення таємниці, інформаційні атаки — такі способи впливу стають новою реальністю для професії.

Навчання
Розпізнавати маніпуляції і протидіяти їм у суді вчили полтавських…
Молоді адвокати вчились розпізнавати маніпулятивні техніки з боку процесуальних опонентів, свідків, прокурорів та навіть суддів, аналізувати приховані прийоми впливу та протидіяти маніпуляціям за допомогою логічного аналізу, коректних контраргументів та судової риторики.

Законодавство
Джерела для висновку органу опіки: чи варто змінювати СК через одну…
Ініціатива щодо уточнення джерел отримання інформації органами опіки та піклування для підготовки висновків стосовно порядку розв’язання спорів щодо дітей є доцільною. Проте це краще робити на підзаконному рівні.

Дискусія
Війна за врожай: чому агросектор потребує захисту пояснив голова…
Аграрний сектор — ключовий драйвер української економіки в умовах воєнного стану. Проте саме він сьогодні стикається з найбільшими юридичними й фактичними загрозами. Через складну нормативну базу, доступ до реєстрів і зловживання повноваженнями агросфера перетворюється на поле рейдерських атак.

Навчання
Фідбек – це не критика заради критики, а інструмент підтримки та…
У юридичному середовищі зворотний зв’язок часто сприймається як критика чи вказівка на помилки. Проте насправді фідбек — це важливий інструмент професійного зростання і підтримки, особливо в часи високого стресу.

Дискусія
Європейський день захисту прав пацієнтів: Комітетом медичного і…
З вітальним словом виступила голова Комітету медичного і фармацевтичного права та біоетики НААУ, адвокат Ірина Сенюта, яка звернула увагу на те, що щорічно 18 квітня відзначається Європейський день захисту прав пацієнтів, рішення про відзначення якого було ухвалено 29.03.2007.

Етика
Про удосконалення дисциплінарних процедур розповів т.в.о. голови…
За останній час Рада адвокатів України внесла низку змін до рішень, які регламентують дисциплінарні процедури, повʼязані із розглядом скарг на адвокатів. Завдяки цьому процес став більш прозорим та ефективним.