Можливості і гарантії для інвесторів під час воєнного стану прокоментував адвокат | НААУ

Можливості і гарантії для інвесторів під час воєнного стану прокоментував адвокат

Дискусія
11:23 Вт 20.02.24 3255 Переглядів
Версія для друку

Через воєнний стан в Україні приватизація великих підприємств фактично заблокована. Натомість так звана мала приватизація існує і навіть потихеньку розвивається.

Таку думку в ефірі Українського радіо висловив голова Комітету НААУ з питань інвестиційної діяльності та приватизації Андрій Шабельніков.

Він розповів про ризики та гарантії приватизації під час воєнного стану.

Адвокат переконаний, що зміни, які були внесені до законодавства після початку повномасштабного вторгнення рф в Україну, дозволяють проводити приватизацію підприємств, в тому числі і у прифронтових зонах, зокрема, на Сумщині та Чернігівщині.

«Кожен інвестор рахує гроші і будь-яка криза, будь-яка історія із деструктивними процесами в економіці, дають додаткові можливості. Не забуваємо про те, що ринкова вартість цих об’єктів падає, вони стають надзвичайно привабливими і ринок розподіляється. Ми розуміємо, що ворог витискається з цього ринку або сам іде з нього. І тут якраз шалені можливості для заробітку, у тому числі для іноземних інвесторів», - зазначив А.Шабельніков.

Водночас, така приватизація несе величезні ризики для інвесторів. І гарантувати виплату збитків, на думку адвоката, має держава.

«Ризики можуть бути застраховані, і такі проекти вже є в іноземних банках, тому, в принципі, інвестор мало чим ризикує. Він розуміє, що отримає компенсацію в разі того, наприклад, якщо його об’єкт буде розбомблений. І такі самий продукт формує і наша держава. У нас має бути вироблений Кабінетом Міністрів України механізм такої установи, яка буде страхувати ці ризики. І це надзвичайно добрий сигнал для іноземного і нашого бізнесу в тому числі», - вважає голова Комітету НААУ.

Адвокат повідомив, що на сьогодні вже почалася робота зі створення відповідного агентства, яке дозволить надати права інвесторам реалізувати свої проекти.

«Коли держава створить відповідне агентство, потрібно буде й іноземні банки залучати. Зараз можна через іноземні інститути це робити. Створена буде така установа, тому бізнес зможе гарантувати собі відшкодування. І ми маємо чітко розуміти меседж від держави: ситуація змінюється, держава сприяє саме малій приватизації, тому що всі розуміють, що багато об’єктів заблоковано», - підсумував А.Шабельніков.

Аби першим отримувати новини адвокатури, підпишіться на канал Національної асоціації адвокатів України у Telegram.

Популярні новини

Дискусія

Принцип безперервності влади під час війни дослідили на круглому…

Дотримання принципу інституційної безперервності влади в Україні є надзвичайно важливим в нинішніх воєнних умовах, адже позбавлення легітимності української влади є одним з очевидних пріоритетів агресора не лише для пропаганди, а й дискредитації на міжнародній арені.

17:58 Ср 17.04.24 174

Cудова практика

Трудові спори у 2024 році: на що звертає увагу ВС

Зменшення замовлень у підприємства після введення воєнного стану на території України не свідчить про неможливість роботодавця забезпечити роботою працівника, тому призупинення трудового договору з ним є незаконним.

17:28 Вт 16.04.24 1796

Анонс

Про нові правила фінмоніторингу у ЄС розповідають адвокатам ELF та CCBE

У Європейському Союзі завершується робота над пакетом змін з питань фінансового моніторингу. Тож незабаром наберуть чинності оновлені правила запобігання та протидії легалізації (відмиванню) доходів, одержаних злочинним шляхом. Чого слід чекати?

14:54 Вт 16.04.24 1898

Законодавство

Свідоцтво адвоката пропонують викладати у Дію - проект закону

Зважаючи на досвід розміщення документів у Єдиному державному веб порталі електронних послуг, у Верховній Раді пропонують закріпити можливість відображення свідоцтва про право на заняття адвокатською діяльністю та посвідчення адвоката на порталі Дія.

17:14 Пн 15.04.24 3523

Привітання

У другому Турнірі із судових дебатів визначено переможців

Молодіжний Комітет НААУ – UNBA NextGen оголосив переможців другого Турніру із судових дебатів, участь у якому брали студенти юридичних вишів.

16:36 Пн 15.04.24 3485

Законодавство

Адвокати знайшли юридичний ляп в останніх змінах до КПК

Через помилки у юридичній техніці, що були допущені під час внесення чергових змін до Кримінального процесуального кодексу, можуть порушуватися права осіб, що тримаються в установах попереднього ув’язнення або виконання покарань.

13:32 Пн 15.04.24 3663

Законодавство

Якщо строк розслідування закінчився, справа має бути закрита, -…

Міністерство юстиції в рамках приведення законодавства до стандартів ЄС опрацьовує ідею скасування однієї з підстав закриття кримінального провадження, а саме - закінчення строку досудового розслідування. У НААУ попереджають про порушення прав підозрюваного.

15:52 Пт 12.04.24 8489

Дискусія

Підготовче судове засідання: поради адвокатам

Щодня відбуваються десятки підготовчих судових засідань у кримінальних справах, в абсолютній більшості яких беруть участь адвокати. Принципово важливим є те, щоб кожен захисник, який залучається до підготовчого судового засідання, усвідомлював значення такої стадії процесу та вмів ефективно підготувати себе та клієнта до участі в ньому.

16:41 Чт 11.04.24 8800

Вестник:№3 березень 2024 - Вісник;
Міжнародна благодійна допомога для НААУ;
Стратегія НААУ 2021-2025;
Доступ до адвокатської професії -;
Рекомендації щодо захисту професейних та;
АНАЛІЗ ПОРУШЕНЬ ПРАВ ТА ГАРАНТІЙ;
Навчальні продукти для адвокатів;
НеВестник 4

Категорія

Надішліть файл із текстом публікації у форматі *.doc, фотографію за тематикою у розмірі 640х400 та Ваше фото.

Оберіть файл