"Підтримка ментального здоров'я українських адвокатів під час війни" детальніше за посиланням
РАУ зняла спірні питання норм навчання молодих адвокатів

Порядок підвищення кваліфікації адвокатів України передбачає особливі вимоги до навчання у перші три (після отримання свідоцтва) роки діяльності адвоката. На практиці виникли технічні питання у застосуванні цих вимог.
Рада адвокатів України під час нещодавнього засідання уточнила редакцію відповідного пункту 19 Порядку, затвердженого рішенням 03.07.2021 № 63.
Нагадаємо, за загальним правилом (п. 20 Порядку), усі адвокати зобов’язані підвищувати кваліфікацію на рівні 10 годин на рік. Адвокати, які набули статусу адвоката, протягом перших трьох років своєї адвокатської діяльності зобов’язані були підвищувати свій професійний рівень на рівні 48 годин з яких не менше 16 годин – щороку. У разі отримання свідоцтва на право заняття адвокатською діяльністю у другому півріччі відповідного року, такий адвокат мав право отримати меншу кількість балів у першому році отримання свідоцтва, за умови, що загальна кількість балів за 3 роки становитиме не менше 48 годин.
«Таке формулювання насправді можна читати по-різному, - пояснив заступник голови НААУ, РАУ Валентин Гвоздій, який за зверненням Вищої школи адвокатури готував проект рішення. - Виходить, ніби адвокати мають навчатися трошки більше, оскільки не всі з них отримають свідоцтво на початку року. Тому ми маємо зняти будь-які спірні питання, зробити застосування цієї вимоги прозорим, чесним і справедливим».
Тепер молоді адвокати зобов’язані підвищити свій професійний рівень на рівні не менше 16 годин – щороку. В перший рік отримання свідоцтва про право на заняття адвокатською діяльністю, такий адвокат має право отримати меншу кількість балів. Пункт 20 Порядку застосовуватиметься до таких адвокатів з наступного року, після року в якому особа набула трирічного стажу здійснення адвокатської діяльності.
Аби першим отримувати новини адвокатури, підпишіться на канал Національної асоціації адвокатів України у Telegram.
Популярні новини

Навчання
Стрес і вигорання в адвокатській практиці: причини, наслідки,…
Юридична професія пов’язана з високим рівнем відповідальності, постійним емоційним напруженням і жорсткими дедлайнами. У таких умовах хронічний стрес і професійне вигорання стають звичним явищем серед адвокатів. Це не лише позначається на їхньому здоров’ї та особистому житті, а й знижує якість правничої допомоги.

Анонс
Відкрито прийом заявок на конкурс для адвокатів Prix Mario Stasi 2025
Паризька колегія адвокатів запрошує молодих українських адвокатів долучитися до Prix Mario Stasi 2025 - престижного конкурсу з ораторського мистецтва, присвяченого праву на захист та ролі адвоката у суспільстві.

За кордоном
Адвокатів, які бездумно застосували ШІ, оштрафували у США
Кількість випадків, коли адвокати використовують штучний інтелект без належної перевірки, зростає. Суддів ця тенденція лякає, оскільки галюцинації ШІ можуть потрапити до судових рішень.

Гарантії діяльності
Офісу Генпрокурора нагадали про незаконність обшуків у адвокатів…
Хоча обшук житла має проводитися лише за вмотивованим рішенням суду, закон передбачає невідкладні випадки, коли слідчий, дізнавач чи прокурор можуть увійти до володіння особи до постановлення ухвали слідчого судді. Цим винятком із правила правоохоронці часто зловживають.

Законодавство
Шість місяців від моменту загрози: варто уточнити зміни до ЦК щодо…
Розкриття змісту конкретних обставин, наявність яких надає суду підстави для застосування не дворічного, а шестимісячного строку для оголошення зниклого безвісти в умовах воєнних дій померлим, убачається правильним.

Анонс
Триває збір заявок на другий літературний конкурс серед адвокатів
У Національній асоціації адвокатів України збирають заявки на другий всеукраїнський конкурс «Мовою прози», який покликаний виявити творчо обдарованих адвокатів та популяризувати їх мистецькі твори.

Гарантії діяльності
РАУ вимагає перевірити справжність листа СБУ про «небезпечну»…
Рада адвокатів України звернеться до голови Служби безпеки України Василя Малюка з приводу перевірки інформації про «негативні тенденції інституту адвокатури», яка поширюється від імені СБУ деякими медіа.

Законодавство
Більше штрафів – більше ризиків: адвокати оцінили зміни у сфері…
Саме лише посилення відповідальності за порушення правил охорони та використання територій та об’єктів природно-заповідного фонду, хоча і сприятиме збереженню природних ресурсів, водночас не усуває існуючих корупційних ризиків.