Нотаріусів та держреєстраторів зобов’яжуть надавати адвокатам інформацію з реєстрів
Під час направлення адвокатських запитів для отримання даних, які містяться у державних реєстрах, адвокати часто отримують відмови. Отримувачі запитів вказують для цього різні причини. Але ці відмови перешкоджають професійному виконанню професійних обов’язків!
На це звернув увагу народний депутат Олександр Юрченко, який зареєстрував у ВР проект Закону №10446 від 30.01.2024 «Про внесення змін до деяких законів України щодо відповіді на адвокатський запит».
Документом пропонується доповнити:
- ч. 1 ст. 24 Закону про адвокатуру та адвокатську діяльність
- ст. 8 Закону про нотаріат
- ч. 3 ст. 32 Закону про державну реєстрацію речових прав на нерухоме майно та їх обтяжень
- ч. 7 ст. 11 Закону про державну реєстрацію юридичних осіб, фізичних осіб - підприємців та громадських формувань, -
у яких передбачити обов’язок органів, які забезпечують ведення державних реєстрів, надавати повну інформацію та копії документів, необхідних адвокату для надання правової допомоги клієнту (крім інформації з обмеженим доступом і копій документів, в яких міститься інформація з обмеженим доступом).
Йдеться про Спадковий реєстр та інші єдині та державні реєстри, що функціонують у системі Міністерства юстиції України (для нотаріусів), Державний реєстр прав та Єдиний державний реєстр (для держреєстраторів).
Зазначається, що подання адвокатом адвокатського запиту є професійним правом адвоката, у зв’язку із наданням правничої допомоги на підставі договору про надання правової допомоги та надає адвокату право отримувати на адвокатський запит фактично будь-яку інформацію та документи, необхідні адвокату для надання допомоги клієнту.
Аби першим отримувати новини адвокатури, підпишіться на канал Національної асоціації адвокатів України у Telegram.
Популярні новини
Підтримка
Одразу два адвокати загинули на Сумщині: Опікунська рада НААУ…
Родини двох загиблих адвокатів, поранених колег та адвокатів, які втратили житло через війну підтримала Опікунська рада НААУ.
Законодавство
Апеляційне оскарження ухвал має враховувати інтереси всіх…
Деталізуючи положення Кримінального процесуального кодексу щодо групи судових рішень, які можуть бути оскарженні в апеляційному порядку, потрібно врахувати інтереси усіх учасників (сторін) кримінального процесу.
Анонс
Творчий вечір та виставку художніх робіт адвокатів організували в…
22 листопада о 16:30 розпочнеться творчий вечір «Лірика перемоги, або поезія, народжена війною», в ході якого свою поезію представлять адвокати Іванна Голуб, Таміла Алексик, Володимир Віхляєв, Марина Черненька та Юрій Романюк.
Анонс
Молоді юристи проведуть форум у Києві
30 листопада 2024 року у Києві відбудеться Форум молодих юристів, в рамках якого обиратимуть молодих правників року.
Анонс
У незламному Харкові пройде Міжнародний форум адвокатів
5-6 грудня на базі факультету адвокатури Національного юридичного університету ім. Ярослава Мудрого відбудеться Міжнародний форум адвокатів.
Cудова практика
Соціальні права військовослужбовців: огляд судової практики
Військовослужбовцям, як і іншим громадянами України, іноді доводиться відстоювати свої права у судах. Відповідні спори частіше за все повʼязані із виконанням державними органами соціальних гарантій, установлених для військових.
Законодавство
На засіданнях МСЕК може бути присутній адвокат - набрав чинності…
Під час проведення експертизи на засіданні медико-соціальної експертної комісії за заявою особи може бути присутній її адвокат або законний представник. Його участь у засідання заінтересована особа забезпечує самостійно.
Законодавство
Особисте і сімейне життя засуджених: що змінить новий законопроект
На виконання рішення Конституційного Суду у справі щодо особистого і сімейного життя особи, засудженої до довічного позбавлення волі, механізм надання засудженим короткочасних виїздів за межі виправних та виховних колоній буде вдосконалений.