"Підтримка ментального здоров'я українських адвокатів під час війни" детальніше за посиланням
Нотаріусів та держреєстраторів зобов’яжуть надавати адвокатам інформацію з реєстрів

Під час направлення адвокатських запитів для отримання даних, які містяться у державних реєстрах, адвокати часто отримують відмови. Отримувачі запитів вказують для цього різні причини. Але ці відмови перешкоджають професійному виконанню професійних обов’язків!
На це звернув увагу народний депутат Олександр Юрченко, який зареєстрував у ВР проект Закону №10446 від 30.01.2024 «Про внесення змін до деяких законів України щодо відповіді на адвокатський запит».
Документом пропонується доповнити:
- ч. 1 ст. 24 Закону про адвокатуру та адвокатську діяльність
- ст. 8 Закону про нотаріат
- ч. 3 ст. 32 Закону про державну реєстрацію речових прав на нерухоме майно та їх обтяжень
- ч. 7 ст. 11 Закону про державну реєстрацію юридичних осіб, фізичних осіб - підприємців та громадських формувань, -
у яких передбачити обов’язок органів, які забезпечують ведення державних реєстрів, надавати повну інформацію та копії документів, необхідних адвокату для надання правової допомоги клієнту (крім інформації з обмеженим доступом і копій документів, в яких міститься інформація з обмеженим доступом).
Йдеться про Спадковий реєстр та інші єдині та державні реєстри, що функціонують у системі Міністерства юстиції України (для нотаріусів), Державний реєстр прав та Єдиний державний реєстр (для держреєстраторів).
Зазначається, що подання адвокатом адвокатського запиту є професійним правом адвоката, у зв’язку із наданням правничої допомоги на підставі договору про надання правової допомоги та надає адвокату право отримувати на адвокатський запит фактично будь-яку інформацію та документи, необхідні адвокату для надання допомоги клієнту.
Аби першим отримувати новини адвокатури, підпишіться на канал Національної асоціації адвокатів України у Telegram.
Популярні новини

Анонс
Адвокатів запрошують до створення стандартів для ШІ
До 18 липня триває прийом заявок до Юридичного комітету Міжнародної асоціації етики та доброчесності штучного інтелекту (AI Ethics & Integrity International Association, AIEI).

Законодавство
У НААУ оцінили ідею збільшення строків відповідальності за…
Неспроможність держави забезпечити відповідальність за порушення у сфері доступу до інформації, зокрема за несвоєчасне надання, ненадання або надання неповної чи недостовірної інформації у відповідь на адвокатський запит, є не лише питанням свободи слова, а й проблемою доступу до правосуддя.

Різне
Адвокати підсумували тиждень захисту бізнесу велозаїздом
У НААУ завершили тиждень захисту бізнесу незвичним форматом. Після оприлюднення тематичних публікацій і проведення серії круглих столів про наслідки скасування Господарського кодексу адвокати зібралися на підсумкове засідання… у крос-кантрійних перегонах.

Дискусія
Чому в затримці формування КК ВККС адвокати вбачають загрозу…
Для України звичною стала практика, коли норми закону спершу приймаються, а потім нівелюються. Але коли реформа за реформою обирають взірців доброчесності, а їх «святість» порушує будь-які закони, логіка побудови карткового будиночку ламається вщент.

Дискусія
Експерти мають винятковий потенціал, який варто розвивати спільно…
Професії адвоката і експерта можуть і повинні розвиватися, навчаючись одна в одної, обмінюючись досвідом та кращими практиками. Разом ми зможемо побудувати сильну, незалежну та ефективну систему правосуддя, гідну європейської України.

Взаємодія
У вихідні не працюватимуть електронні судові сервіси
На суботу, 12 липня, заплановано глобальні роботи на інфраструктурі ДП «Інформаційні судові системи». У звʼязку із цим, в цей день з продовженням на 13 липня, можуть бути недоступні сервіси електронного суду, електронного кабінету та інші.

Дискусія
Як пережити скасування ГК без утрат — радили адвокати за круглим…
Що зміниться для бізнесу після скасування Господарського кодексу? Як тепер укладати договори, хто нестиме відповідальність, як захищати інтереси у спорах і чим компенсувати втрату спеціального регулювання?

Дискусія
Прозорі правила будівельної галузі: навіщо Україні Містобудівний…
Українське містобудівне законодавство залишається фрагментарним, суперечливим і непридатним до завдань відбудови. Тож ідея кодифікації викликає значний інтерес і серед юристів, і серед фахівців будівельної галузі.