Виклики для розвитку штучного інтелекту озвучили на конференції в Португалії
Днями у Лісабоні (Португалія) пройшла конференція «Оцифрування правосуддя та розширення можливостей для юридичної досконалості», організована Португальською асоціацією адвокатів та Федерацією адвокатів Європи.
Україну на заході представив заступник голови Комітету НААУ з питань інтелектуальної власності Сергій Барбашин. Він виступив із доповіддю про регулювання штучного інтелекту в Європі, а також окреслив дотичні юридичні виклики. Серед ключових він виокремив:
- різні підходи до розвитку правового регулювання ШІ;
- право власності на платформи штучного інтелекту;
- захист прав інтелектуальної власності на об’єкти, створені ШІ (в Україні об’єкти, згенеровані ШІ, захищаються правом особливого роду - sui generis);
- зони відповідальності учасників за наслідки роботи штучного інтелекту.
Нагадаємо, у червні 2023 року Європейський парламент здійснив значний крок у напрямі створення правової основи для ефективного та етичного використання штучного інтелекту, ухваливши проект Регламенту ЄС про штучний інтелект (Artificial Intelligence Act).
С.Барбашин відзначив, що в Україні вже розроблено дорожню карту для правового регулювання сфери та ведеться підготовка до прийняття закону про штучний інтелект. Так, у Національній асоціації адвокатів України утворена робоча група з питань правового регулювання штучного інтелекту. Під час її засідання у серпні минулого року, до якого долучилися представники Комітету Верховної Ради з питань цифрової трансформації, Міністерства цифрової трансформації, Секретаріату Уповноваженого ВР з прав людини, Асоціації «IT- Ukraine», були презентовані ключові положення проекту Регламенту ЄС про штучний інтелект.
Аби першим отримувати новини адвокатури, підпишіться на канал Національної асоціації адвокатів України у Telegram.
Популярні новини
Взаємодія
Литва вивчає досвід української адвокатури, набутий під час війни
Схоже, у Литві серйозно ставляться до потенційних загроз, що йдуть з боку агресивного сусіда. Разом із установленням на кордоні захисних інженерних споруд, там також цікавляться досвідом організації роботи інститутів суспільства в умовах воєнного стану.
Дискусія
«Національний кешбек» в обмін на чутливі дані: що не так з урядовою…
Уряд України запустив програму "Національний кешбек", яка обіцяє повертати українцям 10% від вартості придбаних вітчизняних товарів. Це має стимулювати попит на продукцію місцевих виробників і зміцнити національну економіку. Але чи все так безхмарно?
Захист військових
З чого складається грошове забезпечення військовослужбовця
Сьогодні українські військові ризикують життям і здоров'ям, захищаючи державу від зовнішнього агресора. Тому вони як ніхто інший заслуговують на належну винагороду. Крім іншого, адекватне грошове забезпечення підвищує моральний дух військовослужбовця і мотивацію до служби.
Cудова практика
Суд - не абстрактний орган. Правила заповнення ордеру нагадав ВС
Ордер про надання правничої допомоги має містити назву органу, в якому адвокатом надається така допомога. При цьому в ордері має бути зазначено не абстрактний орган, а конкретна назва такого органу чи групи органів, зокрема судових органів.
Законодавство
Чи на часі зміна підходів притягнення бізнесу до кримінальної…
Інститут кримінальної відповідальності юридичних осіб, запроваджений у 2014 році, неефективний. Наприклад, перелік санкцій, які можуть бути застосовані до бізнесу, досить обмежений і вони є незбалансованими.
Видання
Публікуємо черговий номер Вісника НААУ за липень-серпень 2024 року
Вісник НААУ за липень-серпень 2024 року доступний для перегляду на сайті.
Дискусія
Велика приватизація: сподівання на повне розблокування процесу
Попри вкрай складну економічну ситуацію, спричинену війною, Україна вимагає дієвих підходів до відновлення економіки. І приватизація є одним із ключових джерел наповнення бюджету та перетворення неефективних державних активів на дієздатні підприємства, що створюють робочі місця та забезпечують податкові надходження.
Cудова практика
Обчислення вислуги років за участь в операціях Миротворчих Сил:…
Час служби у складі Миротворчих Сил ООН військовослужбовцям Збройних Сил України зараховується до вислуги років для призначення пенсій на пільгових умовах: один місяць служби за три місяці.