Які можливості мають українські переселенці в Австрії розповіли адвокати та експерти | НААУ

Які можливості мають українські переселенці в Австрії розповіли адвокати та експерти

Дискусія
17:25 Вт 26.12.23 21874 Переглядів
Версія для друку

BLUE Card, яка надає статус тимчасово переміщеної особи для українців в Республіці Австрія, продовжено до березня 2025 року. Про це повідомила представник НААУ у цій країні Ганна Осетинська під час круглого столу «Правовий та податковий статус громадян України, які вимушено виїхали в Австрію».

Під час круглого столу у двох сесіях піднімались питання міграційного та податкового права в Австрії для тимчасово переміщених осіб з України.

Спікерами заходу були адвокат у Республіці Австрія, експерт у міграційному праві Каролін Сейфрідсбергер, експерт в управлінському консалтингу та нерухомості, викладач німецької мови Анна Герштеін, адвокат, спеціаліст з управління нерухомістю, експерт у сфері бізнесу та нерухомості Маркус Віенероітер, юрист, сертифікований податковий консультант Анна Кастор.

Найпоширенішим статусом для українських переселенців в Австрії є «блакитна карта». Це тимчасовий дозвіл на перебування в країні виключно для українських громадян. Карта дає право на:

-перебування в Австрії;

-отримання доступу до австрійського ринку праці;

-медичне страхування.

«Це дуже добре рішення для Австрії, але Австрія трошки повільна країна, трошки бюрократична і поки що австрійці не придумали ніяких можливостей, щоб можна було перейти з цієї «блакитної карти» на інший вид дозволу на перебування в Австрії. Ця карта дається тільки особам, які знаходяться в Австрії у зв'язку з війною. Якщо ситуація зміниться, то все закінчилося і Австрія скаже, що ми більше «голубі карти» не будемо видавати або не будемо продовжувати в зв'язку з зміною ситуації і людина більше не матиме права перебувати в країні. Крім того, «блакитна карта» дає можливість придбати в Австрії нерухомість. Але якщо «блакитні карти» більше не будуть видавати, то людина більше не зможе заїхати в країну для того, щоб жити у своїй квартирі», - розповів Маркус Віенероітер.

Основним і найважливішим видом на перебування в Австрії адвокат назвав червоно-біло-червону картку. Проте отримати її можуть лише висококваліфіковані спеціалісти.

«Є список професій, яких в країні не вистачає. Цю карту можуть отримати люди, які мають одну з цих професій. Але всі ці карти мають однакові вимоги. Тобто, для подачі заявки потрібно мати паспорт, свідоцтво про народження, підтвердження про те, що у вас буде місце проживання в Австрії, а також пропозиція від роботодавця. Є певна бальна система. Потрібно набрати відповідну кількість балів, яка складається з того, яка у вас освіта, який професійний досвід, яка була зарплата на вашій Батьківщині, який ваш вік, а також які знання мови», - зазначив Маркус Віенероітер.

На сесії з обговорення правового статусу громадян України як переміщених осіб експерти також ознайомили аудиторію з особливостями міграційної системи Австрії в частині типів та особливостей дозволів на проживання. Зокрема, були висвітлені умови набуття дозвілу на проживання для студентів/школярів, дозвілу на проживання без можливості працевлаштування та возз’єднання родини.  

На сесії з обговорення оподаткування доходів громадян України як переміщених осіб на території Австрії перед аудиторією було проговорено питання подолання колізії визначення податкового резидентства крізь призму Конвенції між Урядом України і Урядом Республіки Австрія про уникнення подвійного оподаткування та попередження податкових ухилень стосовно податків на доходи і на майно, базу оподаткування та розмір основних податків. Додатково було наголошено на особливостях процедури декларування доходів в Австрії переміщеними особами, відповідальності за порушення вказаного обов'язку й на умовах, які звільняють від такого обов'язку. Крім того, окремо увагу аудиторії було привернуто до розмежування видів і мінімального розміру доходів і майна, що підлягають декларуванню та оподаткуванню на території Австрії.

Аби першим отримувати новини адвокатури, підпишіться на канал Національної асоціації адвокатів України у Telegram.

Популярні новини

Дискусія

Принцип безперервності влади під час війни дослідили на круглому…

Дотримання принципу інституційної безперервності влади в Україні є надзвичайно важливим в нинішніх воєнних умовах, адже позбавлення легітимності української влади є одним з очевидних пріоритетів агресора не лише для пропаганди, а й дискредитації на міжнародній арені.

17:58 Ср 17.04.24 139

Cудова практика

Трудові спори у 2024 році: на що звертає увагу ВС

Зменшення замовлень у підприємства після введення воєнного стану на території України не свідчить про неможливість роботодавця забезпечити роботою працівника, тому призупинення трудового договору з ним є незаконним.

17:28 Вт 16.04.24 1776

Анонс

Про нові правила фінмоніторингу у ЄС розповідають адвокатам ELF та CCBE

У Європейському Союзі завершується робота над пакетом змін з питань фінансового моніторингу. Тож незабаром наберуть чинності оновлені правила запобігання та протидії легалізації (відмиванню) доходів, одержаних злочинним шляхом. Чого слід чекати?

14:54 Вт 16.04.24 1879

Законодавство

Свідоцтво адвоката пропонують викладати у Дію - проект закону

Зважаючи на досвід розміщення документів у Єдиному державному веб порталі електронних послуг, у Верховній Раді пропонують закріпити можливість відображення свідоцтва про право на заняття адвокатською діяльністю та посвідчення адвоката на порталі Дія.

17:14 Пн 15.04.24 3506

Привітання

У другому Турнірі із судових дебатів визначено переможців

Молодіжний Комітет НААУ – UNBA NextGen оголосив переможців другого Турніру із судових дебатів, участь у якому брали студенти юридичних вишів.

16:36 Пн 15.04.24 3468

Законодавство

Адвокати знайшли юридичний ляп в останніх змінах до КПК

Через помилки у юридичній техніці, що були допущені під час внесення чергових змін до Кримінального процесуального кодексу, можуть порушуватися права осіб, що тримаються в установах попереднього ув’язнення або виконання покарань.

13:32 Пн 15.04.24 3646

Законодавство

Якщо строк розслідування закінчився, справа має бути закрита, -…

Міністерство юстиції в рамках приведення законодавства до стандартів ЄС опрацьовує ідею скасування однієї з підстав закриття кримінального провадження, а саме - закінчення строку досудового розслідування. У НААУ попереджають про порушення прав підозрюваного.

15:52 Пт 12.04.24 8488

Дискусія

Підготовче судове засідання: поради адвокатам

Щодня відбуваються десятки підготовчих судових засідань у кримінальних справах, в абсолютній більшості яких беруть участь адвокати. Принципово важливим є те, щоб кожен захисник, який залучається до підготовчого судового засідання, усвідомлював значення такої стадії процесу та вмів ефективно підготувати себе та клієнта до участі в ньому.

16:41 Чт 11.04.24 8798

Вестник:№3 березень 2024 - Вісник;
Міжнародна благодійна допомога для НААУ;
Стратегія НААУ 2021-2025;
Доступ до адвокатської професії -;
Рекомендації щодо захисту професейних та;
АНАЛІЗ ПОРУШЕНЬ ПРАВ ТА ГАРАНТІЙ;
Навчальні продукти для адвокатів;
НеВестник 4

Категорія

Надішліть файл із текстом публікації у форматі *.doc, фотографію за тематикою у розмірі 640х400 та Ваше фото.

Оберіть файл