Які можливості мають українські переселенці в Австрії розповіли адвокати та експерти | НААУ

"Підтримка ментального здоров'я українських адвокатів під час війни" детальніше за посиланням

Які можливості мають українські переселенці в Австрії розповіли адвокати та експерти

Дискусія
17:25 Вт 26.12.23 24728 Переглядів
Версія для друку

BLUE Card, яка надає статус тимчасово переміщеної особи для українців в Республіці Австрія, продовжено до березня 2025 року. Про це повідомила представник НААУ у цій країні Ганна Осетинська під час круглого столу «Правовий та податковий статус громадян України, які вимушено виїхали в Австрію».

Під час круглого столу у двох сесіях піднімались питання міграційного та податкового права в Австрії для тимчасово переміщених осіб з України.

Спікерами заходу були адвокат у Республіці Австрія, експерт у міграційному праві Каролін Сейфрідсбергер, експерт в управлінському консалтингу та нерухомості, викладач німецької мови Анна Герштеін, адвокат, спеціаліст з управління нерухомістю, експерт у сфері бізнесу та нерухомості Маркус Віенероітер, юрист, сертифікований податковий консультант Анна Кастор.

Найпоширенішим статусом для українських переселенців в Австрії є «блакитна карта». Це тимчасовий дозвіл на перебування в країні виключно для українських громадян. Карта дає право на:

-перебування в Австрії;

-отримання доступу до австрійського ринку праці;

-медичне страхування.

«Це дуже добре рішення для Австрії, але Австрія трошки повільна країна, трошки бюрократична і поки що австрійці не придумали ніяких можливостей, щоб можна було перейти з цієї «блакитної карти» на інший вид дозволу на перебування в Австрії. Ця карта дається тільки особам, які знаходяться в Австрії у зв'язку з війною. Якщо ситуація зміниться, то все закінчилося і Австрія скаже, що ми більше «голубі карти» не будемо видавати або не будемо продовжувати в зв'язку з зміною ситуації і людина більше не матиме права перебувати в країні. Крім того, «блакитна карта» дає можливість придбати в Австрії нерухомість. Але якщо «блакитні карти» більше не будуть видавати, то людина більше не зможе заїхати в країну для того, щоб жити у своїй квартирі», - розповів Маркус Віенероітер.

Основним і найважливішим видом на перебування в Австрії адвокат назвав червоно-біло-червону картку. Проте отримати її можуть лише висококваліфіковані спеціалісти.

«Є список професій, яких в країні не вистачає. Цю карту можуть отримати люди, які мають одну з цих професій. Але всі ці карти мають однакові вимоги. Тобто, для подачі заявки потрібно мати паспорт, свідоцтво про народження, підтвердження про те, що у вас буде місце проживання в Австрії, а також пропозиція від роботодавця. Є певна бальна система. Потрібно набрати відповідну кількість балів, яка складається з того, яка у вас освіта, який професійний досвід, яка була зарплата на вашій Батьківщині, який ваш вік, а також які знання мови», - зазначив Маркус Віенероітер.

На сесії з обговорення правового статусу громадян України як переміщених осіб експерти також ознайомили аудиторію з особливостями міграційної системи Австрії в частині типів та особливостей дозволів на проживання. Зокрема, були висвітлені умови набуття дозвілу на проживання для студентів/школярів, дозвілу на проживання без можливості працевлаштування та возз’єднання родини.  

На сесії з обговорення оподаткування доходів громадян України як переміщених осіб на території Австрії перед аудиторією було проговорено питання подолання колізії визначення податкового резидентства крізь призму Конвенції між Урядом України і Урядом Республіки Австрія про уникнення подвійного оподаткування та попередження податкових ухилень стосовно податків на доходи і на майно, базу оподаткування та розмір основних податків. Додатково було наголошено на особливостях процедури декларування доходів в Австрії переміщеними особами, відповідальності за порушення вказаного обов'язку й на умовах, які звільняють від такого обов'язку. Крім того, окремо увагу аудиторії було привернуто до розмежування видів і мінімального розміру доходів і майна, що підлягають декларуванню та оподаткуванню на території Австрії.

Аби першим отримувати новини адвокатури, підпишіться на канал Національної асоціації адвокатів України у Telegram.

Популярні новини

Договір — не формальність: про що має знати майбутній адвокат

Навчання

Договір — не формальність: про що має знати майбутній адвокат

Як уникнути типових помилок у договорі, зокрема про надання правничої допомоги, коли адвокат несе не лише етичну, а й юридичну відповідальність? Які обов’язки варто прописати в угоді, а які — лишити поза її межами? І що має знати юрист ще до початку роботи адвокатом?

16:08 Пт 25.04.25 587
У НААУ проведуть тиждень трудового права

Анонс

У НААУ проведуть тиждень трудового права

З 28 квітня по 4 травня у Національній асоціації адвокатів України пройде п’ятий щорічний тиждень трудового права.

15:26 Пт 25.04.25 300
У спорах щодо витрат на дитину шаблонів доказування не існує – комітет НААУ

Законодавство

У спорах щодо витрат на дитину шаблонів доказування не існує –…

Коли дитина через свої особливості (розвиток здібностей, хвороба, каліцтво) потребує додаткових витрат, обовʼязок участі у цих витратах покладається на обох батьків. У разі спору розмір участі визначається судом з урахуванням обставин, що мають істотне значення.

17:49 Чт 24.04.25 542
Проблеми експертного забезпечення адвокатської діяльності обговорять за круглим столом

Анонс

Проблеми експертного забезпечення адвокатської діяльності…

2 травня Національна асоціація адвокатів України у співпраці з провідними науково-дослідними інститутами судових експертиз проведе круглий стіл з питань експертного забезпечення адвокатської діяльності.

15:23 Чт 24.04.25 572
Комітет захисту прав адвокатів НААУ відповів на закиди щодо справи «адвокатів-хакерів»

Гарантії діяльності

Комітет захисту прав адвокатів НААУ відповів на закиди щодо справи…

Публікації «Дзеркала тижня» про «адвокатів-хакерів» містять неправдиву інформацію, перекручення та маніпуляції що підривають авторитет інституту адвокатури. Вони є формою протиправного тиску на НААУ і можуть бути елементом замовної кампанії.

18:39 Ср 23.04.25 2194
Україна посилить захист адвокатів: підписання Конвенції Ради Європи очікується у травні - В. Ватрас

Гарантії діяльності

Україна посилить захист адвокатів: підписання Конвенції Ради…

Україна планує приєднатися до Конвенції Ради Європи щодо захисту прав адвокатів у травні. Це рішення стало актуальним на тлі справи НАБУгейт та інших порушень прав адвокатів.

15:52 Ср 23.04.25 661
Вибір чи обовʼязок? Зміни до СК щодо утримання пасинка чи падчерки недоречні

Законодавство

Вибір чи обовʼязок? Зміни до СК щодо утримання пасинка чи падчерки…

Після шлюбу мачуха або вітчим фактично утримують дитину свого чоловіка чи дружини. Тому у ст. 268 Сімейного кодексу варто закріпити відповідний обов’язок на період шлюбу. Бо на практиці це відбувається і без норм закону.

13:36 Вт 22.04.25 555
Захист адвокатської діяльності: стартувала серія воркшопів від НААУ

Дискусія

Захист адвокатської діяльності: стартувала серія воркшопів від…

У системі правосуддя адвокат має бути незалежним захисником, але на практиці дедалі частіше стає обʼєктом тиску, переслідувань і дискредитації. Обшуки в офісах, вимоги розголошення таємниці, інформаційні атаки — такі способи впливу стають новою реальністю для професії.

14:41 Пн 21.04.25 869

Вестник:№3 березень 2025 - Вісник;
Міжнародна благодійна допомога для НААУ;
Стратегія НААУ 2021-2025;
Доступ до адвокатської професії -;
Рекомендації щодо захисту професейних та;
АНАЛІЗ ПОРУШЕНЬ ПРАВ ТА ГАРАНТІЙ;
Навчальні продукти для адвокатів;
НеВестник 4

Категорія

Надішліть файл із текстом публікації у форматі *.doc, фотографію за тематикою у розмірі 640х400 та Ваше фото.

Оберіть файл