Представники НААУ долучилися до проекту РЄ зі сприяння гендерній рівності | НААУ

Представники НААУ долучилися до проекту РЄ зі сприяння гендерній рівності

Дискусія
17:10 Чт 30.11.23 2037 Переглядів
Версія для друку

В Україні досить поширеною є практика заниження заробітної плати для жінок, а також відмови у працевлаштуванні внутрішньо переміщеним особам.

На ці та інші проблеми гендерної рівності звернули увагу члени Ради Комітету НААУ з питань гендерної політики Вікторія Поліщук та Ольга Щербакова під час ознайомчої зустрічі, яку 29 листопада організував Офіс Ради Європи в Україні в рамках початку реалізації в Україні проекту РЄ «Сприяння гендерній рівності в Україні».

Проект надає Україні технічну допомогу в розробленні політики, прийнятті рішень і наданні послуг на національному та регіональному рівнях, забезпечуючи врахування гендерних аспектів у роботі України з метою подолання довгострокових наслідків конфліктів і насильства. Планується зосередитися на трьох ключових аспектах:

  • підвищення обізнаності щодо європейських і міжнародних стандартів гендерної рівності серед державних службовців, ЗМІ та громадськості;
  • посилення інституційних можливостей для просування гендерної рівності відповідно до стратегії (нещодавно Комісія з питань ґендерної рівності схвалила проект Стратегії гендерної рівності Ради Європи на 2024-2029 роки);
  • вдосконалення інструментів, які допоможуть здійснити законодавчі та інші політичні кроки для сприяння гендерній рівності в Україні.

Під час зустрічі В.Поліщук розповіла про соціальний дисбаланс, гендерну проблему у контексті внутрішньо переміщених осіб і мобілізованих працівниць.

Зокрема, вона відзначила різницю в оплаті праці жінок та чоловіків та назвала типовою ситуацію, коли внутрішньо переміщених жінок не беруть на роботу через наявність дітей або необхідність догляду за хворим членом родини.

Також представник НААУ навела приклад з власної практики, коли за працівницею, яка уклала контракт на проходження військової служби, роботодавець не зберіг робоче місце та не виплатив заробітну плату. Суд установив факт порушення трудових прав.

Також адвокат згадала про участь у проекті РЄ «Права людини в збройних силах», який адаптовано для навчання суддів. У межах навчання було розроблено модуль «Права жінок в збройних силах», де досліджується питання про збереження гендерного балансу.

На підтримку колеги, О.Щербакова поділилася своїми пропозиціями щодо інформування про стратегію, підготовлену у РЄ, якнайширшого кола осіб, включаючи представників бізнесу. Водночас, вона наголосила на необхідності включення до проекту окремих аспектів, що стосуються складнощів доступу до навчання (перекваліфікації або отримання нової професії) жінок, що є внутрішньо переміщеними особами, та розповіла про проблеми, з якими такі жінки стикаються.

Аби першим отримувати новини адвокатури, підпишіться на канал Національної асоціації адвокатів України у Telegram.

Популярні новини

Призначення

У Чехії та Гані з’явилися представники НААУ

У м. Карлові Вари (Чеська Республіка) та м. Аккра (Республіка Гана) призначено представників Національної асоціації адвокатів України.

17:32 Пт 01.11.24 317

Законодавство

Ідею уточнення строків досудового розслідування підтримали в НААУ

Проект Закону № 12060 від 24.09.2024 «Про внесення змін до статті 219 Кримінального процесуального кодексу України щодо уточнення строків досудового розслідування у кримінальних провадженнях у яких особі не повідомлено про підозру» сприятиме реалізації завдань кримінального провадження.

10:41 Пт 01.11.24 636

За кордоном

Право англійське, перспектива - українська: юристи обговорили…

В Юридичному товаристві Англії та Уельсу пройшов щорічний Форум англійського права (English Law Forum), який цьогоріч був присвячений питанням українського законодавства і юридичної практики.

11:23 Чт 31.10.24 1957

Законодавство

СЗЧ та дезертирство: чи варто зупиняти військову службу?

Наслідком добровільного повернення на службу військовослужбовців, які самовільно залишили військові частини або дезертирували із ЗСУ, може бути поновлення служби без складних умовностей. Водночас, відмова від призупинення військової служби не є обґрунтованою.

16:48 Ср 30.10.24 3173

Cудова практика

Критерії правомірності обмеженого доступу до адвоката окреслив…

На етапі розслідування доступ до адвоката і правничої допомоги може бути тимчасово обмежений. Але у виняткових випадках і за наявності вагомих причин. Крім цього, таке обмеження має бути тимчасовим і ґрунтуватися на індивідуальній оцінці конкретних обставин справи.

9:46 Ср 30.10.24 3285

Законодавство

НААУ не підтримує проект про скасування Господарського кодексу

Комітет Національної асоціації адвокатів України з питань господарського права виступає проти ухвалення Верховною Радою проекту Закону № 6013 від 09.09.2021 «Про особливості регулювання підприємницької діяльності окремих видів юридичних осіб та їх об’єднань у перехідний період» у запропонованій редакції.

11:21 Вт 29.10.24 4384

Сумна звістка

Пішов з життя Олег Макаров

Національна асоціація адвокатів України з глибоким сумом повідомляє про смерть адвоката Олега Макарова - відомого українського правника і політика.

11:16 Вт 29.10.24 4203

Cудова практика

Дайджест судової практики із земельних питань підготував Комітет…

За три літні місяці Верховний Суд ухвалив низку рішень у сфері земельного права. Ключові з них узагальнено в огляд практики Верховного Суду із земельних питань за III квартал 2024 року.

16:24 Пн 28.10.24 4120

Вестник:№ 9 вересень 2024 -;
Міжнародна благодійна допомога для НААУ;
Стратегія НААУ 2021-2025;
Доступ до адвокатської професії -;
Рекомендації щодо захисту професейних та;
АНАЛІЗ ПОРУШЕНЬ ПРАВ ТА ГАРАНТІЙ;
Навчальні продукти для адвокатів;
НеВестник 4

Категорія

Надішліть файл із текстом публікації у форматі *.doc, фотографію за тематикою у розмірі 640х400 та Ваше фото.

Оберіть файл