Представники НААУ долучилися до проекту РЄ зі сприяння гендерній рівності | НААУ

Представники НААУ долучилися до проекту РЄ зі сприяння гендерній рівності

Дискусія
17:10 Чт 30.11.23 1956 Переглядів
Версія для друку

В Україні досить поширеною є практика заниження заробітної плати для жінок, а також відмови у працевлаштуванні внутрішньо переміщеним особам.

На ці та інші проблеми гендерної рівності звернули увагу члени Ради Комітету НААУ з питань гендерної політики Вікторія Поліщук та Ольга Щербакова під час ознайомчої зустрічі, яку 29 листопада організував Офіс Ради Європи в Україні в рамках початку реалізації в Україні проекту РЄ «Сприяння гендерній рівності в Україні».

Проект надає Україні технічну допомогу в розробленні політики, прийнятті рішень і наданні послуг на національному та регіональному рівнях, забезпечуючи врахування гендерних аспектів у роботі України з метою подолання довгострокових наслідків конфліктів і насильства. Планується зосередитися на трьох ключових аспектах:

  • підвищення обізнаності щодо європейських і міжнародних стандартів гендерної рівності серед державних службовців, ЗМІ та громадськості;
  • посилення інституційних можливостей для просування гендерної рівності відповідно до стратегії (нещодавно Комісія з питань ґендерної рівності схвалила проект Стратегії гендерної рівності Ради Європи на 2024-2029 роки);
  • вдосконалення інструментів, які допоможуть здійснити законодавчі та інші політичні кроки для сприяння гендерній рівності в Україні.

Під час зустрічі В.Поліщук розповіла про соціальний дисбаланс, гендерну проблему у контексті внутрішньо переміщених осіб і мобілізованих працівниць.

Зокрема, вона відзначила різницю в оплаті праці жінок та чоловіків та назвала типовою ситуацію, коли внутрішньо переміщених жінок не беруть на роботу через наявність дітей або необхідність догляду за хворим членом родини.

Також представник НААУ навела приклад з власної практики, коли за працівницею, яка уклала контракт на проходження військової служби, роботодавець не зберіг робоче місце та не виплатив заробітну плату. Суд установив факт порушення трудових прав.

Також адвокат згадала про участь у проекті РЄ «Права людини в збройних силах», який адаптовано для навчання суддів. У межах навчання було розроблено модуль «Права жінок в збройних силах», де досліджується питання про збереження гендерного балансу.

На підтримку колеги, О.Щербакова поділилася своїми пропозиціями щодо інформування про стратегію, підготовлену у РЄ, якнайширшого кола осіб, включаючи представників бізнесу. Водночас, вона наголосила на необхідності включення до проекту окремих аспектів, що стосуються складнощів доступу до навчання (перекваліфікації або отримання нової професії) жінок, що є внутрішньо переміщеними особами, та розповіла про проблеми, з якими такі жінки стикаються.

Аби першим отримувати новини адвокатури, підпишіться на канал Національної асоціації адвокатів України у Telegram.

Популярні новини

Дискусія

Стан енергетичної спроможності країни: чого очікувати бізнесу

Незважаючи на всі намагання держави зменшити дефіцит електроенергії, сподіватися бізнесу на покращення ситуації поки не варто.

10:31 Пт 26.07.24 1839

Дискусія

Проблеми захисту персональних даних в умовах воєнного стану…

В умовах воєнного стану особливої актуальності набуло питання уточнення даних про військовозобов'язаних. Адже держава повинна мати актуальну інформацію про мобілізаційний резерв. Водночас, цей процес супроводжується виникненням правових проблем.

13:28 Чт 25.07.24 3120

Анонс

Розпочато реєстрацію на Форум ім. Й.Бронза

23 серпня в Одесі відбудеться Форум з кримінального права та процесу імені Йосипа Бронза. Відкрито реєстрацію на захід.

15:39 Ср 24.07.24 4530

Cудова практика

Автоматичне продовження тримання під вартою порушує право на…

Конституцією не визначено можливості обмеження права на свободу та особисту недоторканність, права на судовий захист, презумпції невинуватості та права на захист. Відтак, норма ч. 6 ст. 615 КПК про можливість автоматичного (без рішення суду) продовження тримання під вартою суперечить Основному Закону.

11:42 Ср 24.07.24 4788

Навчання

Інхаус або зовнішній консультант: що молодому юристу варто знати?

Куди молодому правнику краще йти працювати: до юридичної фірми чи на підприємство? Як визначитися з пріоритетами, реально оцінити свої можливості та максимально ефективно використати набуті знання?

16:24 Вт 23.07.24 6235

Дискусія

Уточнення військово-облікових даних: спірні питання обговорили…

16 липня сплив установлений законом 60-денний термін, протягом якого громадяни України мали стати на військовий облік або уточнити свої військово-облікові дані. Напередодні в НААУ обговорювали повʼязані із цим проблемні питання.

15:57 Чт 18.07.24 13690

Взаємодія

У Раді Європи підтримують розвиток НААУ

Офіс Ради Європи в Україні надаватиме всіляку підтримку розвитку Національної асоціації адвокатів України та її ініціативам на користь українського суспільства.

11:13 Ср 17.07.24 11034

Дискусія

Як компенсувати нестачу кадрів в будівельній сфері пояснив голова…

В Україні простежується дефіцит кадрів у будівельній сфері, який нині становить близько 40 %. Згідно з даними Конфедерації роботодавців України, за два роки кількість офіційно зареєстрованих працівників у будівельному секторі скоротилася на 25,4 %, до майже 300 тисяч людей. Будівельні компанії вимушені залучати до роботи іноземні кадри.

11:16 Вт 16.07.24 11074

Вестник:№ 6 червень 2024 -;
Міжнародна благодійна допомога для НААУ;
Стратегія НААУ 2021-2025;
Доступ до адвокатської професії -;
Рекомендації щодо захисту професейних та;
АНАЛІЗ ПОРУШЕНЬ ПРАВ ТА ГАРАНТІЙ;
Навчальні продукти для адвокатів;
НеВестник 4

Категорія

Надішліть файл із текстом публікації у форматі *.doc, фотографію за тематикою у розмірі 640х400 та Ваше фото.

Оберіть файл