"Підтримка ментального здоров'я українських адвокатів під час війни" детальніше за посиланням
Відновлення податкових перевірок: кого стосується

Вже незабаром в Україні відновляться перевірки бізнесу. Зокрема, це стосуватиметься підакцизних товарів, грального бізнесу, фінансових підприємств та підприємств, які виплачують зарплати менше середнього рівня по галузі.
Відповідні зміни передбачені Законом «Про внесення змін до Податкового кодексу України та інших законів України щодо скасування мораторію на проведення податкових перевірок» (ухвалений на базі проекту №10016-д), який знаходиться на підписі у Президента України.
Наслідки набрання чинності цим Законом для Громадського інтерактивного телебачення прокоментував член Ради Комітету НААУ з питань захисту бізнесу та інвесторів Андрій Шабельніков.
Закон передбачає розширені критерії відбору платників податків для планових перевірок з 1 грудня 2023 року до кінця 2024 року.
Адвокат пояснив, до яких підприємств може навідатись податкова інспекція. «Це стосується платників податків, які здійснюють діяльність у сфері виробництва та реалізації підакцизної продукції, організації та проведення азартних ігор, надають фінансові, платіжні послуги, іноземці, які здійснюють діяльність в Україні через відокремлені підрозділи, інші платники податків, які на основі показників, сформованих за підсумками 2021 календарного року відповідають ризиковим критеріям», - зазначив А.Шабельніков.
Зокрема, ви вважатиметеся для податкової ризиковим, якщо:
- податок на прибуток менше 50% по галузі роботи підприємств;
- рівень сплати ПДВ менше 50% по галузі роботи підприємств (однак це не поширюється на експортерів, у яких експорт товарів становить 25% всього обсягу експортних операцій);
- виплата зарплат менше за середню по галузі роботи підприємств;
- дебіторська заборгованість вдвічі більша за кредиторську;
- річний дохід становить 10 млн грн, а загальна сума витрат понад 70% суми річного доходу.
Член Комітету НААУ також побачив у законі можливість для зловживань з боку податківців.
«Якщо вам за рік роботи підприємства на рахунок потрапило менше 10 млн грн, можемо трошки видихати. Але податківці можуть скористатися нормою щодо трактовки зарплат, - зазначив представник НААУ. - І це саме збільшення податкового тиску. Цей останній пункт дає широкі можливості впливати на бізнес податківцям, що в умовах воєнного стану не правильно».
На думку адвоката, законопроект з’явився як зобов’язання перед європейськими партнерами, які фінансують Україну і датують вітчизняну економіку. «З часом ці дотації будуть зменшені, і ми це розуміємо. Тому влада шукає кошти. Але за рахунок податкового тиску на бізнес ніколи не вдавалося реанімувати економіку», - резюмував адвокат.
Аби першим отримувати новини адвокатури, підпишіться на канал Національної асоціації адвокатів України у Telegram.
Популярні новини

Гарантії діяльності
Комітет НААУ розглянув нові випадки насильства щодо адвокатів у ТЦК
Нові факти фізичного насильства, перешкоджання доступу до клієнтів, а також саботажу розслідувань у справах щодо адвокатів розглянув Комітет захисту прав адвокатів та гарантій адвокатської діяльності НААУ під час останнього засідання.

Регіони
Адвокати долучилися до презентації міжархівного порталу ARCHIUM
У Львові представили електронний ресурс ARCHIUM — міжархівний пошуковий портал, який забезпечує онлайн-доступ до історичних документів і архівних справ.

Видання
Бюлетень Комітету медичного і фармацевтичного права та біоетики…
Комітет медичного і фармацевтичного права та біоетики НААУ підготував бюлетень за квітень - червень 2025 року.

Гарантії діяльності
В АПУ приховують дані про порушення прав адвокатів правоохоронцями
Асоціація правників України, яка нещодавно заявляла про порушення правоохоронними органами прав адвокатів, відмовилася надати детальну інформацію для належного реагування.

Дискусія
Відновне правосуддя: чому потерпілі відмовляються від участі та що…
Застосування програми відновного правосуддя щодо неповнолітніх має враховувати не лише інтереси правопорушника, а й потреби потерпілої сторони. Але чи завжди для цього створені реальні умови?

Дискусія
Між виконанням рішення і збереженням арешту на майно існує правова…
Після фактичного виконання рішення (наприклад, виплати компенсації), арешт на майно залишається чинним. Бо суди не ухвалюють окремого рішення про скасування заходів забезпечення. Це створює штучну правову невизначеність, яка обмежує права власності.

Законодавство
Засудженим мають надавати адвоката протягом доби - закон набрав…
Відтепер адміністрація місць несвободи має обовʼязок невідкладно дати можливість засудженому повідомити адвоката про накладене на нього стягнення. Так само гарантується право на безоплатну правничу допомогу в рамках дисциплінарного провадження.

Анонс
Формування конкурсної комісії ВККС: чому забуксував добір?
8 липня 2025 року відбудеться круглий стіл «Проблемні питання формування конкурсної комісії з відбору членів ВККС: виклики чи блокування?».