У Раді IBA пригадали етапи співробітництва з НААУ


Міжнародна асоціація юристів (International Bar Association, IBA) присвятила темі війні в Україні близько двохсот різноманітних ініціатив і проектів у 2022 році. Частина з них стосувалася співробітництва з Національною асоціацією адвокатів України.
Український напрям залишається одним із ключових у діяльності IBA. Його проміжні результати обговорювалися 2 листопада на засіданні Ради Міжнародної асоціації юристів, яка проходила в Парижі в рамках традиційної щорічної конференції.
Учасники заходу (Україна була представлена заступником голови НААУ, РАУ Валентином Гвоздієм) отримали можливість ознайомитись з доповіддю виконавчого директора IBA Марка Елліса та відповідним фінансовим звітом, а також звітом Комісії з професійного благополуччя IBA.
Серед інших проектів, присвячених взаємодії IBA з українськими інституціями, пригадали й напрям адвокатури.
Зокрема, 22 травня 2022 року Марк Елліс представив Валентину Гвоздію кроки підтримки з боку IBA:
- проведення тренінгів для адвокатів, які захищатимуть обвинувачених у національних судових процесах щодо воєнних злочинів. Захист у судових процесах щодо воєнних злочинів вимагає «певного унікального розуміння», - йдеться у звіті.
- створення модульного навчального курсу, який інтегрований у навчальну платформу НААУ, аби забезпечити адвокатам постійну підготовку з питань захисту у сфері міжнародного кримінального права.
- надання підтримки в інформуванні громадськості про важливу роль, яку відіграє адвокатура у забезпеченні представництва інтересів кожного, кого звинувачують у скоєнні злочину проти людяності.
21 липня того ж року IBA оголосила про партнерство з НААУ для проведення серії онлайн-семінарів і провела перший з них на тему захисту. Марк Елліс та директор Вищої школи адвокатури Савва Кузьменко виступили на ньому співмодераторами. Понад 400 осіб взяли участь у вебінарі в Zoom, близько 700 дивилися його на Youtube, а понад 10 тис. - у Facebook.
Вже 26 липня IBA та НААУ за підтримки Вищої школи адвокатури провели другий юридичний тренінг. Він був присвячений міжнародному кримінальному праву і проходив під керівництвом Марка Елліса.
Надаємо, що в 2023 році виконавчий директор IBA здійснив ще два робочих візити до України (взимку та наприкінці літа). В ході них проводилися урядові переговори на високому рівні, а також дискусії з представниками юридичних професій. У Києві він зустрічався з Генпрокурором Андрієм Костіним, представниками МЗС та Міністерства юстиції, Уповноваженим ВР з прав людини Дмитром Лубінцем, головою НААУ Лідією Ізовітовою та її командою.
У своїй доповіді під час засідання Ради IBA Валентин Гвоздій висловив глибоку подяку міжнародній спільноті юристів за їх неоціненну підтримку української адвокатури під час війни. Його слова віддзеркалювали вдячність і гордість за те, що у такий критичний для України період, міжнародна адвокатська спільнота стоїть разом з українськими юристами, підтримуючи право людини на захист та справедливість.
«Це засідання підтвердило, що партнерство та солідарність на міжнародному рівні є ключем до підтримки прав людини та професійних стандартів адвокатури в умовах викликів і загроз», - прокоментував підсумки заходу заступник голови НААУ, РАУ.
Аби першим отримувати новини адвокатури, підпишіться на канал Національної асоціації адвокатів України у Telegram.
Популярні новини

Навчання
На що українському адвокату можна розраховувати в Ізраїлі
Як і в інших країнах, в Ізраїлі український адвокат може претендувати на статус іноземного юриста. Для цього доведеться зібрати пакет документів і скласти іспит з етики. Стати повноцінним адвокатом буде набагато складніше.

Анонс
Адвокатам розкажуть, як розширити можливості молодих юристів у…
14 грудня 2023 року у НААУ відбудеться вебінар на тему «Акселератор визнання: розширення можливостей молодих юристів у рейтингах», ініційований Молодіжним Комітетом НААУ - UNBA NextGen спільно з European Young Bar Association (EYBA).

Дискусія
Не зловживання правами, а неналежне виконання обов’язків: думка…
В багатьох випадках адвокати у кримінальних процесах на голову вище деяких слідчих і прокурорів. Ставляться такі питання, на які практика сторони обвинувачення не може знайти відповідей.

Анонс
Проблеми експертиз з установлення шкоди довкіллю обговорять…
У рамках тижня довкілевого права 11 грудня 2023 року відбудеться круглий стіл на тему «Інститут судових експертиз щодо кримінальних правопорушень у сфері охорони довкілля: що не так із експертизами на досудовому етапі?».

Законодавство
Одну кваліфікаційну вимогу до адвокатів пропонують уточнити
Ступінь вищої освіти для осіб, які мають право здійснювати адвокатську діяльність, хочуть уточнити. Аби привести дефініцію «вища освіта» у відповідність до чинного Закону «Про вищу освіту».

Навчання
Як стати юристом на Кіпрі розповіла представник НААУ (відео)
Професія юриста на Кіпрі є ключовим компонентом економіки та суспільства країни. Аби стати там юристом, необхідно закінчити програму отримання диплому, скласти іспит на адвокатуру, а потім пройти навчання під наглядом практикуючого юриста.

Cудова практика
Як стягнути моральну шкоду за публікацію ЗМІ персональних даних…
Нещодавно адвокат, фотографію якого з персональними даними оприлюднило популярне видання, виграв судовий спір. Медіа, дії якого були визнані протиправними, зобов’язали сплатити моральну шкоду та відшкодувати витрати на правничу допомогу та судовий збір.

Навчання
Юрист у США з ліцензією та без: поради для українських адвокатів
Стати юристом (або адвокатом, що у Сполучених Штатах Америки є синонімічним поняттям) – це завдання надзвичайної складності. Виключень не роблять нікому. Навіть українцям, які перебувають у США із 24 лютого 2022 року.