"Підтримка ментального здоров'я українських адвокатів під час війни" детальніше за посиланням
У Раді IBA пригадали етапи співробітництва з НААУ


Міжнародна асоціація юристів (International Bar Association, IBA) присвятила темі війні в Україні близько двохсот різноманітних ініціатив і проектів у 2022 році. Частина з них стосувалася співробітництва з Національною асоціацією адвокатів України.
Український напрям залишається одним із ключових у діяльності IBA. Його проміжні результати обговорювалися 2 листопада на засіданні Ради Міжнародної асоціації юристів, яка проходила в Парижі в рамках традиційної щорічної конференції.
Учасники заходу (Україна була представлена заступником голови НААУ, РАУ Валентином Гвоздієм) отримали можливість ознайомитись з доповіддю виконавчого директора IBA Марка Елліса та відповідним фінансовим звітом, а також звітом Комісії з професійного благополуччя IBA.
Серед інших проектів, присвячених взаємодії IBA з українськими інституціями, пригадали й напрям адвокатури.
Зокрема, 22 травня 2022 року Марк Елліс представив Валентину Гвоздію кроки підтримки з боку IBA:
- проведення тренінгів для адвокатів, які захищатимуть обвинувачених у національних судових процесах щодо воєнних злочинів. Захист у судових процесах щодо воєнних злочинів вимагає «певного унікального розуміння», - йдеться у звіті.
- створення модульного навчального курсу, який інтегрований у навчальну платформу НААУ, аби забезпечити адвокатам постійну підготовку з питань захисту у сфері міжнародного кримінального права.
- надання підтримки в інформуванні громадськості про важливу роль, яку відіграє адвокатура у забезпеченні представництва інтересів кожного, кого звинувачують у скоєнні злочину проти людяності.
21 липня того ж року IBA оголосила про партнерство з НААУ для проведення серії онлайн-семінарів і провела перший з них на тему захисту. Марк Елліс та директор Вищої школи адвокатури Савва Кузьменко виступили на ньому співмодераторами. Понад 400 осіб взяли участь у вебінарі в Zoom, близько 700 дивилися його на Youtube, а понад 10 тис. - у Facebook.
Вже 26 липня IBA та НААУ за підтримки Вищої школи адвокатури провели другий юридичний тренінг. Він був присвячений міжнародному кримінальному праву і проходив під керівництвом Марка Елліса.
Надаємо, що в 2023 році виконавчий директор IBA здійснив ще два робочих візити до України (взимку та наприкінці літа). В ході них проводилися урядові переговори на високому рівні, а також дискусії з представниками юридичних професій. У Києві він зустрічався з Генпрокурором Андрієм Костіним, представниками МЗС та Міністерства юстиції, Уповноваженим ВР з прав людини Дмитром Лубінцем, головою НААУ Лідією Ізовітовою та її командою.
У своїй доповіді під час засідання Ради IBA Валентин Гвоздій висловив глибоку подяку міжнародній спільноті юристів за їх неоціненну підтримку української адвокатури під час війни. Його слова віддзеркалювали вдячність і гордість за те, що у такий критичний для України період, міжнародна адвокатська спільнота стоїть разом з українськими юристами, підтримуючи право людини на захист та справедливість.
«Це засідання підтвердило, що партнерство та солідарність на міжнародному рівні є ключем до підтримки прав людини та професійних стандартів адвокатури в умовах викликів і загроз», - прокоментував підсумки заходу заступник голови НААУ, РАУ.
Аби першим отримувати новини адвокатури, підпишіться на канал Національної асоціації адвокатів України у Telegram.
Популярні новини

Анонс
Адвокатів запрошують до створення стандартів для ШІ
До 18 липня триває прийом заявок до Юридичного комітету Міжнародної асоціації етики та доброчесності штучного інтелекту (AI Ethics & Integrity International Association, AIEI).

Законодавство
У НААУ оцінили ідею збільшення строків відповідальності за…
Неспроможність держави забезпечити відповідальність за порушення у сфері доступу до інформації, зокрема за несвоєчасне надання, ненадання або надання неповної чи недостовірної інформації у відповідь на адвокатський запит, є не лише питанням свободи слова, а й проблемою доступу до правосуддя.

Різне
Адвокати підсумували тиждень захисту бізнесу велозаїздом
У НААУ завершили тиждень захисту бізнесу незвичним форматом. Після оприлюднення тематичних публікацій і проведення серії круглих столів про наслідки скасування Господарського кодексу адвокати зібралися на підсумкове засідання… у крос-кантрійних перегонах.

Дискусія
Чому в затримці формування КК ВККС адвокати вбачають загрозу…
Для України звичною стала практика, коли норми закону спершу приймаються, а потім нівелюються. Але коли реформа за реформою обирають взірців доброчесності, а їх «святість» порушує будь-які закони, логіка побудови карткового будиночку ламається вщент.

Дискусія
Експерти мають винятковий потенціал, який варто розвивати спільно…
Професії адвоката і експерта можуть і повинні розвиватися, навчаючись одна в одної, обмінюючись досвідом та кращими практиками. Разом ми зможемо побудувати сильну, незалежну та ефективну систему правосуддя, гідну європейської України.

Взаємодія
У вихідні не працюватимуть електронні судові сервіси
На суботу, 12 липня, заплановано глобальні роботи на інфраструктурі ДП «Інформаційні судові системи». У звʼязку із цим, в цей день з продовженням на 13 липня, можуть бути недоступні сервіси електронного суду, електронного кабінету та інші.

Дискусія
Як пережити скасування ГК без утрат — радили адвокати за круглим…
Що зміниться для бізнесу після скасування Господарського кодексу? Як тепер укладати договори, хто нестиме відповідальність, як захищати інтереси у спорах і чим компенсувати втрату спеціального регулювання?

Дискусія
Прозорі правила будівельної галузі: навіщо Україні Містобудівний…
Українське містобудівне законодавство залишається фрагментарним, суперечливим і непридатним до завдань відбудови. Тож ідея кодифікації викликає значний інтерес і серед юристів, і серед фахівців будівельної галузі.