Верховенство права та право на захист: Україна в центрі уваги на засіданні BIC в IBA

Представники адвокатської спільноти України отримали можливість розповісти колегам з багатьох країн світу про ті професійні проблеми, з якими стикаються захисники під час війни.
Сьогодні, 1 листопада, у Парижі відбулося засідання Комісії з питань адвокатури (Bar Issues Commission, BIC) Міжнародної асоціації юристів (International Bar Association, IBA), в ході якого учасники дослідили методи вдосконалення комунікації між адвокатськими спілками та юридичними товариствами, а також ключові резолюції та заяви IBA.
Голова комісії BIC Кен Мерфі у своєму виступі наголосив на важливості підтримання верховенства права на глобальному рівні, зокрема в умовах сучасних викликів.
Такі виклики у діяльності адвокатів в Україні озвучив заступник голови НААУ, РАУ Валентин Гвоздій. Він доніс до членів комісії інформацію про ситуацію з правами адвокатів в умовах війни. Окремо акцентував увагу на тому, як важливо забезпечувати право на захист кожному громадянину України, навіть якщо це вимагає від адвокатів працювати на окупованих територіях. Також Валентин Гвоздій засудив спроби оголошувати таких адвокатів колаборантами та розповів про відповідну заяву Ради адвокатів України, ухвалену на останньому засіданні органу адвокатського самоврядування.
Нагадаємо, Міжнародна асоціація юристів була заснована 75 років тому. Сьогодні вона об’єднує близько 80 тис. юристів з більшості провідних світових юридичних фірм і близько 190 асоціацій адвокатів і юридичних товариств з понад 170 країн світу.
Комісія BIC активно підтримує інтереси організацій-членів IBA, що представляють адвокатські асоціації, юридичні товариства та інші аналогічні органи з усього світу. Їх діяльність включає організацію заходів для обговорення питань, що впливають на глобальний юридичний професійний світ, створення робочих груп, що розробляють ресурси для адвокатських асоціацій та ін.
Аби першим отримувати новини адвокатури, підпишіться на канал Національної асоціації адвокатів України у Telegram.
Популярні новини

Навчання
На що українському адвокату можна розраховувати в Ізраїлі
Як і в інших країнах, в Ізраїлі український адвокат може претендувати на статус іноземного юриста. Для цього доведеться зібрати пакет документів і скласти іспит з етики. Стати повноцінним адвокатом буде набагато складніше.

Анонс
Адвокатам розкажуть, як розширити можливості молодих юристів у…
14 грудня 2023 року у НААУ відбудеться вебінар на тему «Акселератор визнання: розширення можливостей молодих юристів у рейтингах», ініційований Молодіжним Комітетом НААУ - UNBA NextGen спільно з European Young Bar Association (EYBA).

Дискусія
Не зловживання правами, а неналежне виконання обов’язків: думка…
В багатьох випадках адвокати у кримінальних процесах на голову вище деяких слідчих і прокурорів. Ставляться такі питання, на які практика сторони обвинувачення не може знайти відповідей.

Анонс
Проблеми експертиз з установлення шкоди довкіллю обговорять…
У рамках тижня довкілевого права 11 грудня 2023 року відбудеться круглий стіл на тему «Інститут судових експертиз щодо кримінальних правопорушень у сфері охорони довкілля: що не так із експертизами на досудовому етапі?».

Законодавство
Одну кваліфікаційну вимогу до адвокатів пропонують уточнити
Ступінь вищої освіти для осіб, які мають право здійснювати адвокатську діяльність, хочуть уточнити. Аби привести дефініцію «вища освіта» у відповідність до чинного Закону «Про вищу освіту».

Навчання
Як стати юристом на Кіпрі розповіла представник НААУ (відео)
Професія юриста на Кіпрі є ключовим компонентом економіки та суспільства країни. Аби стати там юристом, необхідно закінчити програму отримання диплому, скласти іспит на адвокатуру, а потім пройти навчання під наглядом практикуючого юриста.

Cудова практика
Як стягнути моральну шкоду за публікацію ЗМІ персональних даних…
Нещодавно адвокат, фотографію якого з персональними даними оприлюднило популярне видання, виграв судовий спір. Медіа, дії якого були визнані протиправними, зобов’язали сплатити моральну шкоду та відшкодувати витрати на правничу допомогу та судовий збір.

Навчання
Юрист у США з ліцензією та без: поради для українських адвокатів
Стати юристом (або адвокатом, що у Сполучених Штатах Америки є синонімічним поняттям) – це завдання надзвичайної складності. Виключень не роблять нікому. Навіть українцям, які перебувають у США із 24 лютого 2022 року.