Верховенство права та право на захист: Україна в центрі уваги на засіданні BIC в IBA | НААУ

Верховенство права та право на захист: Україна в центрі уваги на засіданні BIC в IBA

Гарантії діяльності
16:56 Ср 01.11.23 9314 Переглядів
Версія для друку

Представники адвокатської спільноти України отримали можливість розповісти колегам з багатьох країн світу про ті професійні проблеми, з якими стикаються захисники під час війни.

Сьогодні, 1 листопада, у Парижі відбулося засідання Комісії з питань адвокатури (Bar Issues Commission, BIC) Міжнародної асоціації юристів (International Bar Association, IBA), в ході якого учасники дослідили методи вдосконалення комунікації між адвокатськими спілками та юридичними товариствами, а також ключові резолюції та заяви IBA.

Голова комісії BIC Кен Мерфі у своєму виступі наголосив на важливості підтримання верховенства права на глобальному рівні, зокрема в умовах сучасних викликів.

Такі виклики у діяльності адвокатів в Україні озвучив заступник голови НААУ, РАУ Валентин Гвоздій. Він доніс до членів комісії інформацію про ситуацію з правами адвокатів в умовах війни. Окремо акцентував увагу на тому, як важливо забезпечувати право на захист кожному громадянину України, навіть якщо це вимагає від адвокатів працювати на окупованих територіях. Також Валентин Гвоздій засудив спроби оголошувати таких адвокатів колаборантами та розповів про відповідну заяву Ради адвокатів України, ухвалену на останньому засіданні органу адвокатського самоврядування.

Нагадаємо, Міжнародна асоціація юристів була заснована 75 років тому. Сьогодні вона  об’єднує близько 80 тис. юристів з більшості провідних світових юридичних фірм і близько 190 асоціацій адвокатів і юридичних товариств з понад 170 країн світу.

Комісія BIC активно підтримує інтереси організацій-членів IBA, що представляють адвокатські асоціації, юридичні товариства та інші аналогічні органи з усього світу. Їх діяльність включає організацію заходів для обговорення питань, що впливають на глобальний юридичний професійний світ, створення робочих груп, що розробляють ресурси для адвокатських асоціацій та ін.

Аби першим отримувати новини адвокатури, підпишіться на канал Національної асоціації адвокатів України у Telegram.

Популярні новини

Навчання

На що українському адвокату можна розраховувати в Ізраїлі

Як і в інших країнах, в Ізраїлі український адвокат може претендувати на статус іноземного юриста. Для цього доведеться зібрати пакет документів і скласти іспит з етики. Стати повноцінним адвокатом буде набагато складніше.

16:40 Пт 08.12.23 3702

Анонс

Адвокатам розкажуть, як розширити можливості молодих юристів у…

14 грудня 2023 року у НААУ відбудеться вебінар на тему «Акселератор визнання: розширення можливостей молодих юристів у рейтингах», ініційований Молодіжним Комітетом НААУ - UNBA NextGen спільно з European Young Bar Association (EYBA).

15:15 Пт 08.12.23 3737

Дискусія

Не зловживання правами, а неналежне виконання обов’язків: думка…

В багатьох випадках адвокати у кримінальних процесах на голову вище деяких слідчих і прокурорів. Ставляться такі питання, на які практика сторони обвинувачення не може знайти відповідей.

13:40 Пт 08.12.23 4074

Анонс

Проблеми експертиз з установлення шкоди довкіллю обговорять…

У рамках тижня довкілевого права 11 грудня 2023 року відбудеться круглий стіл на тему «Інститут судових експертиз щодо кримінальних правопорушень у сфері охорони довкілля: що не так із експертизами на досудовому етапі?».

12:00 Чт 07.12.23 5447

Законодавство

Одну кваліфікаційну вимогу до адвокатів пропонують уточнити

Ступінь вищої освіти для осіб, які мають право здійснювати адвокатську діяльність, хочуть уточнити. Аби привести дефініцію «вища освіта» у відповідність до чинного Закону «Про вищу освіту».

11:18 Чт 07.12.23 9445

Навчання

Як стати юристом на Кіпрі розповіла представник НААУ (відео)

Професія юриста на Кіпрі є ключовим компонентом економіки та суспільства країни. Аби стати там юристом, необхідно закінчити програму отримання диплому, скласти іспит на адвокатуру, а потім пройти навчання під наглядом практикуючого юриста.

15:00 Ср 06.12.23 6805

Cудова практика

Як стягнути моральну шкоду за публікацію ЗМІ персональних даних…

Нещодавно адвокат, фотографію якого з персональними даними оприлюднило популярне видання, виграв судовий спір. Медіа, дії якого були визнані протиправними, зобов’язали сплатити моральну шкоду та відшкодувати витрати на правничу допомогу та судовий збір.

17:50 Вт 05.12.23 5747

Навчання

Юрист у США з ліцензією та без: поради для українських адвокатів

Стати юристом (або адвокатом, що у Сполучених Штатах Америки є синонімічним поняттям) – це завдання надзвичайної складності. Виключень не роблять нікому. Навіть українцям, які перебувають у США із 24 лютого 2022 року.

17:45 Пн 04.12.23 7072

Вестник:№11 листопад 2023 - Вісник;
Міжнародна благодійна допомога для НААУ;
Стратегія НААУ 2021-2025;
Доступ до адвокатської професії -;
Рекомендації щодо захисту професейних та;
АНАЛІЗ ПОРУШЕНЬ ПРАВ ТА ГАРАНТІЙ;
Навчальні продукти для адвокатів;
НеВестник 4

Категорія

Надішліть файл із текстом публікації у форматі *.doc, фотографію за тематикою у розмірі 640х400 та Ваше фото.

Оберіть файл