РАУ про п’ятничне відео Малюськи: це паплюження професії юриста
Міністр паплюжить професію юриста та створює в очах міжнародної спільноти і громадськості хибне уявлення про те, чим займається в країні Міністерство юстиції під час війни.
Таку оцінку поведінці міністру юстиції Денису Малюсці, який у п’ятницю 20 жовтня, публічно хизувався мінібаром з елітним алкоголем в своєму робочому кабінеті, дали члени Ради адвокатів України під час засідання 23 жовтня.
Нагадаємо, у такий спосіб чиновник розповідав на своїй сторінці Facebook про державну закупівлю на ProZorroMarket. На записі Малюська відчиняє мінібар, який розташований у його робочому кабінеті, серед пляшок алкогольних напоїв знаходить напівпорожню з олією, показує її та закликає подавати заявки.
На засіданні РАУ висловили нерозуміння, чому у міністра така велика кількість алкоголю в робочому кабінеті, а також як взагалі чиновник може себе так поводити в той час, коли щодня українці гинуть на фронті.
Додатково звернули увагу на положення Закону «Про рекламу», які прямо забороняють державним службовцям рекламувати алкогольні напої. Більше того, Коли проводяться якісь конференції, то на відео із заходу навіть на пляшках з водою або інших напоях закреслюють маркування, аби не було елементів реклами.
Таку поведінку міністра одного з ключових органів держави назвали знущанням над тим всім, що робиться в країні. Це, на думку членів РАУ, неприпустимо та наносить неоціненну шкоду інтересам України як всередині держави, так і на міжнародному рівні.
У зв’язку із цим РАУ вирішила звернутися до керівництва партії «Слуга народу», до Верховної Ради, Прем’єр-міністра, Президента та громадської ради при Міністерстві юстиції України та засудити неприйнятну поведінку міністра юстиції Дениса Малюськи, яка не сприяє утвердженню іміджу України як правової держави.
Аби першим отримувати новини адвокатури, підпишіться на канал Національної асоціації адвокатів України у Telegram.
Популярні новини
Законодавство
Які спрощення кримінального процесу неможливо погодити
Директорат правосуддя та кримінальної юстиції Мінʼюсту підготував аналітичний звіт про доцільність спрощення процедури здійснення окремих слідчих (розшукових) або інших процесуальних дій з урахуванням стандартів дотримання прав людини та практики ЄСПЛ.
БПД
Мінʼюст формує стандарти БПД щодо неповнолітніх
До стандартів якості надання безоплатної вторинної правової допомоги підготовлені зміни. Крім суто технічних правок («правова» допомога стає «правничою», а «ЗМІ» перетворюються на «медіа»), передбачаються вимоги стосовно допомоги і представництва неповнолітніх.
Cудова практика
ВС підтримав адвоката у діджиталізованій реальності
Гарантування права на судовий захист та заборона його обмежень, особливо в умовах діджиталізації та воєнного стану, вимагають від суду підтримки різних способів взаємодії з учасниками процесу. Це стосується і способів підписання ордеру, які не можуть бути обмежені.
Cудова практика
Що підтверджує витрати на правничу допомогу для їх стягнення?
Розмір суми, що підлягає сплаті в порядку компенсації витрат адвоката, необхідних для надання правничої допомоги, встановлюється згідно з умовами договору про надання правничої допомоги на підставі доказів, які підтверджують здійснення відповідних витрат.
Гарантії діяльності
Правнича допомога при мобілізації: у ТЦК проблем не бачать
Військова влада запевняє, що навчальний центр або розподільчий пункт – це не місце позбавлення волі. Туди є нормальний (з урахуванням режиму) допуск, в тому числі для адвокатів. Але практика свідчить про зворотне.
Законодавство
Обовʼязкова евакуація дітей: про що забув Кабмін
Евакуація у примусовий спосіб дітей за рішенням адміністрацій з населених пунктів, які розташовані на територіях активних та можливих воєнних (бойових) дій, ускладнена негативним ставленням до цього батьків.
Гарантії діяльності
Побиття адвокатки у Харкові: що відомо про інцидент у приміщенні ВЛК
Коли адвокатка почала фіксувати порушення прав її клієнта у приміщенні військово-лікарської комісії, захисницю випхали з приміщення, застосувавши фізичну силу, а також викинули речі. Інцидентом зацікавилися у Верховній Раді, а Омбудсман узяв кейс під особистий контроль.
Cудова практика
Суд визнав винним одного із керівників ФГВФО, що ігнорував…
Київський апеляційний суд визнав заступника директора-розпорядника Фонду гарантування вкладів фізичних осіб винним у неправомірній відмові в наданні інформації за запитом адвоката. Чиновник спробував «відплатити» через КДКА, але марно.