Чому польська модель оподаткування не на часі пояснив представник Комітету НААУ
Зниження рівня податків для населення з 5% до 2 % на початку повномасштабного вторгнення РФ в Україну дозволило пережити стресовий період та зберегти вітчизняну економіку. А от збільшення податків під час війни – необдуманий крок.
Про це під час «Великого ефіру Василя Зими» на телеканалі «Еспресо» заявив член Ради Комітету НААУ з питань захисту бізнесу та інвесторів Андрій Шабельніков, коментуючи ідею впровадження в Україні польської моделі оподаткування ФОПів.
За впровадження такої моделі в Україні сьогодні виступає голова Комітету Верховної Ради з питань фінансів, податкової та митної політики Данило Гетманцев. Вона передбачає більший ліміт за операціями до 2 млн. євро (проти сьогоднішніх 7,8 млн. грн) та різні ставки податку для різних видів діяльності: торгівля – 3%, послуги – 12-20%.
Така модель для деяких сфер вітчизняного бізнесу абсолютно не вигідна, зокрема, для сфери послуг, - говорить А.Шабельніков. «З огляду на позицію голови податкового Комітету ВР я маю сплачувати більше у відсотковому плані. І мені стане не вигідно платити податки. Але ж я хочу сплачувати податки!», - моделює він ситуацію.
На думку представника Комітету НААУ, збільшення податків просто змусить надавачів низки послуг піти в тінь. «Цілі сфери нашого бізнесу, наприклад ІТ-сфера, можуть піти в тінь або переміститися за кордон. Чи цього ми прагнемо? Напевно, ні!», - резюмував адвокат.
Популярні новини
Гарантії діяльності
Про відвідування судів сторонами процесу адвокатам краще питати в…
Оскільки інформацію про осіб, які пропускаються до приміщень судів, збирають в територіальних управліннях Служби судової охорони, саме туди краще надсилати адвокатські запити про надання інформації щодо дати та часу відвідування судів сторонами судового процесу.
Регіони
Музей адвокатури відкрили у Раді адвокатів Запорізької області
До Дня адвокатури, який відзначається щороку 19 грудня, в будинку Ради адвокатів Запорізької області було відкрито Музей адвокатури Запорізької області.
Cудова практика
Відсутність доступу до адвоката – поважна причина пропуску…
Під час служби військовослужбовці можуть перебувати у віддалених, в тому числі й небезпечних місцях, де відсутній доступ до адвокатів чи інших правових ресурсів, що обмежує можливість своєчасного звернення до суду.
Законодавство
У ВР пропонують надати адвокатам відстрочку від призову (критерії)
Мобілізація адвокатів має руйнівні наслідки для системи професійної правничої допомоги, адже відбувається порушення законних прав та інтересів сотень тисяч громадян та юридичних осіб, яким адвокати-чоловіки надають професійну правничу допомогу.
Гарантії діяльності
Комітет НААУ посилює притягнення до відповідальності порушників…
Законодавець дав адвокатам ефективний інструмент у роботі - адвокатський запит, а також установив штрафи за порушення цієї гарантії. Втім, на практиці механізми притягнення посадових осіб до відповідальності працюють не завжди ефективно.
Гарантії діяльності
Адвокати – єдина сторона судового процесу, яка не заброньована, -…
Схоже, у Верховній Раді є розуміння необхідності бронювання адвокатів, які є складовою системи правосуддя. Але як прописати механізм, якими мають бути критерії? Відповіді на ці запитання дехто із депутатів уже має і реалізував у вигляді законопроекту.
Привітання
Привітання з Днем адвокатури України!
Дорогі колеги!
Дискусія
Про що говорили судді ВС на Міжнародному форумі адвокатів
До професійного обговорення розвитку адвокатури в умовах трансформації суспільного та політичного життя на Міжнародному форумі адвокатів, який нещодавно проходив у Харкові та Києві, долучилися судді Верховного Суду.