"Підтримка ментального здоров'я українських адвокатів під час війни" детальніше за посиланням
В адвокатів з’явився інструмент впливу на бюро кредитних історій через НБУ

Скарги та заяви адвокатів, а також адвокатські запити, подані до Національного банку України в інтересах фізичних та юридичних осіб, у яких порушуються питання діяльності бюро кредитних історій, можуть стати інструментом реалізації регулятором контрольних функцій.
Повноваження Нацбанку з аналізу скарг, заяв та адвокатських запитів, поданих відповідно до Закону «Про адвокатуру та адвокатську діяльність», прямо прописані у п. 29 Положення про регулювання діяльності бюро кредитних історій, затвердженого постановою Правління НБУ від 06.10.2023 № 127. Документ нещодавно набрав чинності після його офіційного оприлюднення.
Нагадаємо, кредитною історією є сукупність інформації про юридичну або фізичну особу, що її ідентифікує, відомостей про виконання нею зобов’язань за кредитними правочинами, іншої відкритої інформації.
Збір, зберігання, використання такої інформації є виключною діяльністю бюро кредитних історій, яку регулює Національний банк України.
Зокрема, НБУ здійснює контроль за діяльністю бюро щодо відповідності їхньої діяльності вимогам Закону «Про організацію формування та обігу кредитних історій» та цільового використання інформації, що міститься в кредитній історії, під час реорганізації або ліквідації бюро.
Згідно з розділом 3 згаданого Положення, Національний банк здійснює контроль за діяльністю бюро шляхом аналізу отриманих звернень та запитів на доступ до публічної інформації громадян та юридичних осіб / об’єднань громадян без статусу юридичної особи з питань діяльності Бюро, скарг та заяв (клопотань) адвокатів в інтересах фізичних та юридичних осіб, поданих відповідно до законів «Про звернення громадян», «Про адвокатуру та адвокатську діяльність» і в яких порушуються питання щодо діяльності бюро, адвокатських запитів, поданих відповідно до Закону «Про адвокатуру та адвокатську діяльність», про надання інформації та копій документів, отриманих під час розгляду звернень, а також наданих бюро Національному банку відповідей, пояснень, документів / копій документів щодо зазначених звернень, запитів, скарг.
Реалізуючи функцію контролю, НБУ може надіслати до бюро письмовий запит, вказавши підстави та перелік пояснень, інформації, документів, які потрібно надати, або питання, на які Національний банк просить надати пояснення. Й у строк, визначений Нацбанком, бюро зобов’язане надати запитувану інформацію.
У разі виявлення в діяльності бюро порушень, Національний банк звертається до бюро з письмовим застереженням щодо припинення порушення та вжиття необхідних заходів для його усунення.
Бюро зобов’язане вжити необхідних заходів для усунення порушення, припинити таке порушення, а також повідомити Національний банк про вжиті заходи.
Популярні новини

Анонс
Розпочато прийом документів кандидатів до конкурсної комісії з…
Рада адвокатів України оголошує про початок прийому документів від кандидатів, які виявили бажання бути обраними до складу Конкурсної комісії з добору членів Вищої кваліфікаційної комісії суддів за квотою РАУ.

Законодавство
Венеційську комісію попередили про ризики змін у дисциплінарних…
Європейська комісія за демократію через право (Венеційська комісія) та Директорат РЄ з прав людини та верховенства права готують оцінку законопроектам, що стосуються судоустрою та статусу суддів в Україні.

Анонс
Українських адвокатів запрошують у Бонн на стажування
Молоді українські адвокати, які спеціалізуються у сфері цивільного, комерційного та економічного права, мають змогу взяти участь у програмі стажування в Німеччині. Її проводить Фонд міжнародної правової співпраці (IRZ) спільно з Федеральною палатою адвокатів та Німецькою спілкою адвокатів.

Законодавство
Декларації доброчесності суддів і не тільки: РАУ затвердила…
Під виглядом відновлення довіри до судової влади можуть бути запроваджені репресивні механізми контролю над нею. Це прямо суперечить міжнародному досвіду та може призвести до деградації української системи правосуддя.

Cудова практика
Автоматичне продовження тримання під вартою порушує право на…
Установлені приписами КПК перешкоди в доступі до суду та порушення права бути заслуханою у суді для особи в такому важливому питанні, як продовження строків тримання її під вартою, означає неможливість реалізації права на захист, гарантованого частиною другою статті 63 Конституції.

Гарантії діяльності
У ТЦК мобілізовані не мають доступу до правничої допомоги (документ)
Коли на Черкащині адвокат звернувся із запитом до ТЦК в інтересах мобілізованого клієнта, там заявили про підробку документів, бо військовозобовʼязаний не мав телефона і фізично не міг підписати договір про надання правничої допомоги.

Дискусія
Як оцінити перспективу звернення до ЄСПЛ: практичні орієнтири для…
Звернення до Європейського суду з прав людини — це не просто останній шанс на справедливість, а складна і тривала процедура, яка потребує ретельного аналізу ще на етапі прийняття рішення про підготовку заяви.

Навчання
Українська адвокатура інтегрує HELP у систему підвищення…
За останні роки Національна асоціація адвокатів України стала одним із ключових партнерів Ради Європи у реалізації програми HELP — освітнього проєкту, спрямованого на розвиток правничої професії через навчання європейським стандартам прав людини.