"Підтримка ментального здоров'я українських адвокатів під час війни" детальніше за посиланням
Мінливість позицій ВС зумовлює нестабільність судової системи, - Анаїт Арустамян

Ситуація, коли правові позиції Верховного Суду у рішеннях по однорідних правовідносинах суперечать одна одній, негативно впливає на діяльність адвоката.
Таку думку висловила адвокат з податкових і господарських спорів, з досвідом роботи понад 20 років, голова Ревізійної комісії Ради адвокатів Вінницької області Анаїт Арустамян в інтерв’ю, підготовленому в рамках відеопроекту «Адвокат-Бренд».
«Саме постійна мінливість позицій Верховного Суду та відступи від своїх же власних правових висновків зумовлюють нестабільність та непередбачуваність судової системи. Це те, про що нам завжди каже Європейський суд: що закон має бути передбачуваний. І, як на мене, це дуже негативно впливає на роботу адвоката», - сказала А.Арустамян.
Вона зазначила, що внаслідок цього практикуючий адвокат не може коректно побудувати захисну лінію та окреслити своєму клієнту перспективу, адже протягом затяжного розгляду справи у суді в будь-який момент позиція вищої судової інстанції може бути змінена.
Нагадаємо, згідно Закону «Про судоустрій та статус суддів» визначено основні завдання діяльності Верховного Суду як найвищого органу у системі судоустрою України, а саме: забезпечення сталості та єдності судової практики.
Інтерв’ю підготовлено за сприяння НААУ та Ради адвокатів Вінницької області у рамках одного з напрямів діяльності Молодіжного комітету НААУ - UNBA NextGen – тяглості поколінь.
Це перше інтерв’ю після повномасштабного вторгнення РФ в Україну в рамках відеопроекту «Адвокат-Бренд». Загалом подібні бесіди з корифеями адвокатури всієї України про реалії їхнього професійного шляху виходили регулярно на Ютуб-каналі UNBA NextGen.
Автором програми та інтерв’юєром є заступниця голови Молодіжного Комітету НААУ - UNBA NextGen, адвокат, кандидат юридичних наук Жанна Грушко.
Популярні новини

Дискусія
Пост із наслідками: чому адвокат не має «приватної зони» в…
Адвокат у соцмережах — це не приватна особа, а завжди публічний представник професії. Навіть неусвідомлені порушення можуть мати наслідки — аж до втрати статусу.

Cудова практика
Воєнний стан і трудові відносини: дайджест судової практики…
Комітет НААУ з питань трудового права презентував новий дайджест судової практики за II квартал 2025 року. В ньому зібрано 14 постанов Верховного Суду з трудових спорів, які формують орієнтири для правозастосування в умовах воєнного стану.

Привітання
Привітання з Днем Конституції України!
Шановні колеги!

Навчання
Адвокатам нагадали: відпочинок — це обовʼязок, а не винагорода
Чи можна залишатися ефективним фахівцем, ігноруючи сигнали втоми? Чи здатен адвокат надавати правничу допомогу, не дбаючи про власне ментальне здоров’я? Ці запитання стали центральними на вебінарі «Відпочинок: лінь чи необхідність?».

Дискусія
10 тем великої приватизації обговорили адвокати з очільницею Фонду…
Велика приватизація — тема, яка рідко стає предметом публічної дискусії, хоча саме від неї значною мірою залежить економічне майбутнє країни. Як саме держава обирає, що продавати, на яких умовах і якими механізмами захищає себе й інвестора? Як працює з проблемними активами, санкційним майном та міжнародними покупцями?

Дискусія
ПАЕ проти договору: про конфлікт норм у роботі адвоката
Укладення договору між адвокатом і клієнтом — не лише питання юридичної техніки, а й випробування на баланс між професійною етикою, законодавством і самозахистом.

Анонс
Тиждень захисту бізнесу проведуть у НААУ
З 30 червня по 4 липня у Національній асоціації адвокатів України пройде тиждень захисту бізнесу.

Гарантії діяльності
Службовий лист СБУ про «небезпечну» адвокатуру виявився фейком
Служба безпеки України офіційно заперечила справжність документа, в якому йшлося про начебто загрозливі тенденції у розвитку інституту адвокатури. Текст, який був оприлюднений раніше на маловідомому сайті та поширений у Telegram-каналах, не є службовим листом СБУ.