"Підтримка ментального здоров'я українських адвокатів під час війни" детальніше за посиланням
Український адвокат долучився до моніторингу виконання Угоди про асоціацію

До складу Української сторони Платформи громадянського суспільства Україна-ЄС обрано голову Комітету НААУ з питань захисту прав осіб з інвалідністю, голову Правозахисної спілки інвалідів Олександра Вознюка.
Рішення ухвалене за підсумками голосування під час нещодавньої Асамблеї УС ПГС.
«Я щиро вдячний кожному з вас, хто віддав свій голос за мене та за команду Правозахисної спілки інвалідів. Планка поставлена високо, але разом ми зможемо досягнути ще більших висот», - зазначив О.Вознюк.
НААУ вітає пана Олександра та бажає йому терпіння, наснаги, натхнення в роботі та переконана, що подальша діяльність буде продуктивною та призведе до позитивних змін в державі.
Платформа громадянського суспільства Україна – ЄС створена відповідно до ст.ст. 469-470 Угоди про асоціацію між Україною та ЄС. Вона є органом, який складається з представників громадянського суспільства України з однієї сторони і членів Європейського економічного і соціального комітету - з іншої.
Платформа є одним із чотирьох органів Асоціації поряд із Радою асоціації, Комітетом асоціації та Парламентським комітетом асоціації. Перші представляють уряд та парламент. ПГС створена з метою забезпечення належної ролі громадськості у процесі виконання Угоди про асоціацію Україна-ЄС.
ПГС може надавати рекомендації Раді асоціації. Комітет асоціації та Парламентський комітет асоціації повинні здійснювати регулярні контакти з представниками Платформи громадянського суспільства з метою отримання їхньої думки щодо досягнення цілей Угоди.
УС ПГС складається з 15 членів – представників різних секторів громадянського суспільства - громадських об’єднань, профспілок та організацій роботодавців.
Згідно з Регламентом, УС ПГС сприяє ефективній участі громадянського суспільства України у процесі реалізації та моніторингу виконання Угоди про асоціацію Україна-ЄС.
Популярні новини

Cудова практика
Судову практику у сфері містобудування за 2025 рік виклали у…
Останні ключові позиції Верховного Суду щодо ДАБК, будівельного паспорту, містобудівних умов та обмежень забудови земельної ділянки, дозволу на виконання будівельних робіт, прийняття в експлуатацію обʼєктів будівництва та самочинного будівництва проаналізували у НААУ.

Cудова практика
Чи порушує мобілізація адвоката право людини на захист, - висновок…
Положеннями ст. 335 КПК передбачено зупинення судового провадження лише у випадках, коли для проходження військової служби під час мобілізації був призваний обвинувачений. Однак це положення не поширюється на мобілізацію захисника.

Дискусія
Пошук моделі виборів для повоєнної України: висновки круглого столу
Реформування виборчої системи України є надзвичайно актуальним у контексті майбутніх поствоєнних виборів. Зокрема, реалізації виборчого права має сприяти вдосконалення системи голосування. Але сьогодні Україна стикається з численними викликами.

Cудова практика
Негаторний позов: про що свідчить судова практика ВС
Поки особа є власником майна, вона не може бути обмежена у праві звернутися до суду з негаторним позовом, який може бути пред'явлений упродовж всього часу тривання правопорушення.

Дискусія
Погони не личать мантії: моделі відновлення військових судів…
У Комітеті ВР з питань правової політики провели робочу нараду з обговорення проектів законів, які передбачають створення та функціонування в Україні на постійній основі військових судів. Інститут адвокатури представив свої застереження щодо такої ініціативи.

Навчання
У Івано-Франківську адвокатів навчали мистецтву красномовства
Риторика відіграє надзвичайно важливу роль у професійній діяльності адвоката. Вміння чітко, переконливо та ефективно доносити свою позицію є ключем до успіху в суді, під час переговорів та у спілкуванні з клієнтами.

Законодавство
Уточнення щодо впливу боргів за аліментами на поділ майна є зайвим, -…
Ухилення від виконання прямих батьківських обов’язків з утримання дитини, а саме наявність заборгованості за аліментами, є підставою для відступлення від засад рівності часток подружжя відповідно до Сімейного кодексу.

Дискусія
Бойовий імунітет: хто і як має оцінювати рішення командира?
Захист військових, які діють в умовах крайньої небезпеки та стресу, потребує чіткого правового регулювання. Особливого значення в умовах повномасштабної збройної агресії набуває питання притягнення захисників до кримінальної відповідальності за прийняті бойові рішення.