"Підтримка ментального здоров'я українських адвокатів під час війни" детальніше за посиланням
Отримання свідоцтва повторно: внесено зміни до процедури

За законом особа, позбавлена права на заняття адвокатською діяльністю, може через два роки після накладення відповідного дисциплінарного стягнення повернутися у професію на загальних засадах. Рада адвокатів України уточнила окремі процедурні питання.
Відповідні зміни були внесенні рішеннями РАУ від 11-12 серпня 2023 року:
- №70 «Про відображення профайлів у Єдиному реєстрі адвокатів України»;
- №71 «Про внесення змін до Порядку допуску до складення кваліфікаційного іспиту, порядку складення кваліфікаційного іспиту та методики оцінювання результатів складення кваліфікаційного іспиту для набуття права на заняття адвокатською діяльністю в Україні та до рішення Ради адвокатів України No 137 від 16-17 листопада 2022 року зі змінами».
Документи оприлюднені на сайті Національної асоціації адвокатів України.
Відтепер особа, що звертається із заявою про допуск до складення кваліфікаційного іспиту, одночасно із заявою має також надати власноруч написану, засвідчену особистим підписом, довідку особи про отримання (не отримання) нею раніше свідоцтва про право на заняття адвокатською діяльністю та у разі наявності факту такого отримання, - причину на підставі якої право на заняття адвокатською діяльністю було припинено (рішення №71).
Такі зміни пов’язані із тим, що відповідно до п. 3 ч. 2 ст. 6 Закону «Про адвокатуру та адвокатську діяльність» не може бути адвокатом особа позбавлена права на заняття адвокатською діяльністю протягом двох років з дня прийняття рішення про припинення права на заняття адвокатською діяльністю. І кваліфікаційно-дисциплінарна комісія адвокатури повинна мати можливість перевірити інформацію про наявність/відсутність у кандидата раніше статусу адвоката.
Також рішенням РАУ №71 установлено, що надання особою, яка виявила бажання скласти іспит, неправдивої інформації про наявність (відсутність) раніше статусу адвоката є підставою для припинення права на заняття адвокатською діяльністю шляхом анулювання свідоцтва про право на заняття адвокатською діяльністю відповідно до п. 5 ч. 1 ст. 32 Закону «Про адвокатуру та адвокатську діяльність».
Крім цього, оскільки відомості про припинення права на заняття адвокатською діяльністю вносяться до ЄРАУ, то при повторному отриманні свідоцтва виникає інший профайл. Аби синхронізувати наявну інформацію про особу, адміністратор бази даних ЄРАУ у новому профайлі даватиме посилання на інші наявні у ЄРАУ профайли про вказану особу, зазначивши у розділі «Інші відомості» інформацію про раніше діючі свідоцтва про право на заняття адвокатською діяльністю з можливістю переходу на попередні профайли (рішення РАУ №70).
Популярні новини

Анонс
Розпочато прийом документів кандидатів до конкурсної комісії з…
Рада адвокатів України оголошує про початок прийому документів від кандидатів, які виявили бажання бути обраними до складу Конкурсної комісії з добору членів Вищої кваліфікаційної комісії суддів за квотою РАУ.

Законодавство
Венеційську комісію попередили про ризики змін у дисциплінарних…
Європейська комісія за демократію через право (Венеційська комісія) та Директорат РЄ з прав людини та верховенства права готують оцінку законопроектам, що стосуються судоустрою та статусу суддів в Україні.

Анонс
Українських адвокатів запрошують у Бонн на стажування
Молоді українські адвокати, які спеціалізуються у сфері цивільного, комерційного та економічного права, мають змогу взяти участь у програмі стажування в Німеччині. Її проводить Фонд міжнародної правової співпраці (IRZ) спільно з Федеральною палатою адвокатів та Німецькою спілкою адвокатів.

Законодавство
Декларації доброчесності суддів і не тільки: РАУ затвердила…
Під виглядом відновлення довіри до судової влади можуть бути запроваджені репресивні механізми контролю над нею. Це прямо суперечить міжнародному досвіду та може призвести до деградації української системи правосуддя.

Cудова практика
Автоматичне продовження тримання під вартою порушує право на…
Установлені приписами КПК перешкоди в доступі до суду та порушення права бути заслуханою у суді для особи в такому важливому питанні, як продовження строків тримання її під вартою, означає неможливість реалізації права на захист, гарантованого частиною другою статті 63 Конституції.

Гарантії діяльності
У ТЦК мобілізовані не мають доступу до правничої допомоги (документ)
Коли на Черкащині адвокат звернувся із запитом до ТЦК в інтересах мобілізованого клієнта, там заявили про підробку документів, бо військовозобовʼязаний не мав телефона і фізично не міг підписати договір про надання правничої допомоги.

Дискусія
Як оцінити перспективу звернення до ЄСПЛ: практичні орієнтири для…
Звернення до Європейського суду з прав людини — це не просто останній шанс на справедливість, а складна і тривала процедура, яка потребує ретельного аналізу ще на етапі прийняття рішення про підготовку заяви.

Навчання
Українська адвокатура інтегрує HELP у систему підвищення…
За останні роки Національна асоціація адвокатів України стала одним із ключових партнерів Ради Європи у реалізації програми HELP — освітнього проєкту, спрямованого на розвиток правничої професії через навчання європейським стандартам прав людини.