Отримання свідоцтва повторно: внесено зміни до процедури | НААУ

Отримання свідоцтва повторно: внесено зміни до процедури

Доступ до професії
11:56 Ср 06.09.23 2095 Переглядів
Версія для друку

За законом особа, позбавлена права на заняття адвокатською діяльністю, може через два роки після накладення відповідного дисциплінарного стягнення повернутися у професію на загальних засадах. Рада адвокатів України уточнила окремі процедурні питання.

Відповідні зміни були внесенні рішеннями РАУ від 11-12 серпня 2023 року:

  • №70 «Про відображення профайлів у Єдиному реєстрі адвокатів України»;
  • №71 «Про внесення змін до Порядку допуску до складення кваліфікаційного іспиту, порядку складення кваліфікаційного іспиту та методики оцінювання результатів складення кваліфікаційного іспиту для набуття права на заняття адвокатською діяльністю в Україні та до рішення Ради адвокатів України No 137 від 16-17 листопада 2022 року зі змінами».

Документи оприлюднені на сайті Національної асоціації адвокатів України.

Відтепер особа, що звертається із заявою про допуск до складення кваліфікаційного іспиту, одночасно із заявою має також надати власноруч написану, засвідчену особистим підписом, довідку особи про отримання (не отримання) нею раніше свідоцтва про право на заняття адвокатською діяльністю та у разі наявності факту такого отримання, - причину на підставі якої право на заняття адвокатською діяльністю було припинено (рішення №71).

Такі зміни пов’язані із тим, що відповідно до п. 3 ч. 2 ст. 6 Закону «Про адвокатуру та адвокатську діяльність» не може бути адвокатом особа позбавлена права на заняття адвокатською діяльністю протягом двох років з дня прийняття рішення про припинення права на заняття адвокатською діяльністю. І кваліфікаційно-дисциплінарна комісія адвокатури повинна мати можливість перевірити інформацію про наявність/відсутність у кандидата раніше статусу адвоката.

Також рішенням РАУ №71 установлено, що надання особою, яка виявила бажання скласти іспит, неправдивої інформації про наявність (відсутність) раніше статусу адвоката є підставою для припинення права на заняття адвокатською діяльністю шляхом анулювання свідоцтва про право на заняття адвокатською діяльністю відповідно до п. 5 ч. 1 ст. 32 Закону «Про адвокатуру та адвокатську діяльність».

Крім цього, оскільки відомості про припинення права на заняття адвокатською діяльністю вносяться до ЄРАУ, то при повторному отриманні свідоцтва виникає інший профайл. Аби синхронізувати наявну інформацію про особу, адміністратор бази даних ЄРАУ у новому профайлі даватиме посилання на інші наявні у ЄРАУ профайли про вказану особу, зазначивши у розділі «Інші відомості» інформацію про раніше діючі свідоцтва про право на заняття адвокатською діяльністю з можливістю переходу на попередні профайли (рішення РАУ №70).

Популярні новини

Взаємодія

Комітет медичного і фармацевтичного права та біоетики НААУ…

Щорічно 17 вересня в Україні відзначають День безпеки пацієнта, який був установлений Указом Президента 4 вересня 2019 р. на підтримку рішення 72-ї сесії Всесвітньої асамблеї охорони здоров’я. Україна в унісон зі світовим співтовариством відзначає цей день у Всесвітній день забезпечення безпеки пацієнтів.

18:45 Вт 26.09.23 126

Підтримка

Надано підтримку родинам ще трьох загиблих на війні адвокатів

Родини трьох загиблих на передовій адвокатів отримали матеріальну допомогу від Опікунської ради НААУ.

14:46 Вт 26.09.23 317

Анонс

Українські адвокати отримали шанс пройти стажування в Уельсі

Британські палати адвокатів Church Court Chambers та Apex Chambers у рамках домовленостей з Національною асоціацією адвокатів України організовують другу програму оплачуваного стажування для українських адвокатів. Тепер в Уельсі.

11:17 Вт 26.09.23 1129

Законодавство

Сексуальне насильство не здолати змінами до КК, - висновок Комітету…

Посилення на законодавчому рівні умов покарання за вчинення злочинів проти статевої свободи та статевої недоторканості особи (ст.ст. 152 – 156, 156-1 Кримінального кодексу) не поверне довіру постраждалої особи до справедливого покарання винних.

14:00 Пн 25.09.23 1251

Дискусія

Тимчасовий захист у країнах ЄС: права та обов’язки українців (відео)

Статус тимчасового захисту в країнах ЄС надає можливість українцям проживати, отримувати соціальну і медичну допомогу, освіту для дітей та доступ до ринку праці без попереднього отримання робочої візи. Разом з тим цей статус викликає значну кількість питань, які стосуються роботи, оподаткування та соціального захисту.

16:22 Пт 22.09.23 1818

Анонс

Родинам постраждалих адвокатів зберуть кошти на благодійному…

У Національній асоціації адвокатів України відбудеться благодійний вечір «Творчість адвокатів під час війни». Зібрані кошти будуть направлені на допомогу родинам адвокатів, які постраждали внаслідок воєнної агресії проти Україні.

12:45 Пт 22.09.23 1626

Гарантії діяльності

Інформацію про порушення прав адвокатів систематизують

Факти порушень прав адвокатів і гарантій адвокатської діяльності, які фіксує профільний комітет НААУ, мають узагальнюватися у тематичні дайджести, оприлюднюватися і регулярно надсилатися відповідальним органам для реагування.

10:32 Пт 22.09.23 1978

Дискусія

В Україні дослідили ризики повернення дітей, депортованих до РФ

Намагаючись возз’єднатися із дітьми, які були насильно вивезені з тимчасово окупованих територій до РФ, батьки вимушені комунікувати з органами влади країни-агресора. Але як досягти бажаної мети і при цьому не наразитися на відповідальність за співпрацю з ворогом?

14:10 Чт 21.09.23 1124

Вестник:№7-8 липень-серпень 2023 - Вісник;
Міжнародна благодійна допомога для НААУ;
Міжнародна благодійна допомога для НААУ;
Стратегія НААУ 2021-2025;
Доступ до адвокатської професії -;
Рекомендації щодо захисту професейних та;
АНАЛІЗ ПОРУШЕНЬ ПРАВ ТА ГАРАНТІЙ;
Навчальні продукти для адвокатів;
НеВестник 4

Категорія

Надішліть файл із текстом публікації у форматі *.doc, фотографію за тематикою у розмірі 640х400 та Ваше фото.

Оберіть файл