"Підтримка ментального здоров'я українських адвокатів під час війни" детальніше за посиланням
НААУ запрошує Мін’юст до роботи над новим Положенням про комісії з оцінки якості БПД

Дослідити проект нового Положення про комісії з оцінки якості, повноти та своєчасності надання безоплатної правничої допомоги, підготовлений профільним комітетом НААУ, мають також фахівці Міністерства юстиції та Координаційного центру з надання правової допомоги.
Таке рішення ухвалила Рада адвокатів України 11 серпня.
Нагадаємо, Державна політика у сфері надання безоплатної правничої допомоги ґрунтується на принципі забезпечення її якості. Стандарти якості затверджує Міністерство юстиції (ст. ст. 5, 28 Закону про безоплатну правничу допомогу). Разом із тим, оцінка якості, повноти та своєчасності надання адвокатами безоплатної вторинної правничої допомоги здійснюється за зверненням органу (установи), уповноваженого законом на надання БПД, комісіями, утвореними для цієї мети радами адвокатів регіонів (ст. 25 Закону про адвокатуру та адвокатську діяльність). Чинне Положення про комісію затверджене рішенням РАУ від 15.12.2017 № 281.
У Комітеті НААУ з питань БПД вже напрацювали зміни до цього Положення. Зокрема, планується розширити перелік суб’єктів звернення до комісій і надати відповідне право самим адвокатам, що співпрацюють із системою безоплатної правничої допомоги. Це дозволить останнім захищатися від необґрунтованих скарг, а також отримувати підтвердження належного виконання ними доручень.
«Після звільнення заступника міністра юстиції Валерії Коломієць з’явилися всі ознаки налагодження конструктивної взаємодії з Мін’юстом. Як і передбачено міжнародним та національним законодавством, міністерство почало погоджувати з нами проекти актів законодавства, які стосуються теми адвокатури, - розповіла голова Комітету НААУ з питань БПД Оксана Каденко. - Саме тому ми сьогодні запрошуємо до робочої групи з підготовки проекту Положення про комісії з оцінки якості БПД представників основного стейкхолдеру цього процесу – Координаційного центру. Хоча і комісія наша, і ми вправі самостійно вирішувати питання регулювання її діяльності, доцільно враховувати, що єдиним призначенням вказаної комісії є забезпечення процесу, який законодавець відніс до дискреції держави в особі конкретних органів та установ».
«Робоча група у нас велика, ми тісно співпрацюємо з регіонами, зібрали величезну кількість інформації, з якою на етапі її систематизації та опрацювання доцільно ознайомити Координаційний центр та Міністерство юстиції. Також необхідно почути їх думку, як основних замовників оцінки якості безоплатної правничої допомоги, що надається адвокатами», - резюмувала О.Каденко.
Популярні новини

Навчання
Війна, розлука і діти: як суди вирішують спори про батьківські права
Через війну мільйони українців змінили місце проживання. Хтось із батьків пішов до війська, зник безвісти або потрапив у полон, а хтось перебуває на окупованій території. Всі ці обставини впливають стосунки між батьками і відображаються на виконанні ними батьківських обов’язків.

За кордоном
У США суддя застеріг адвоката за оцінку прокуророк і підписався на…
Американський федеральний суддя зробив усне застереження адвокату за публічні коментарі, які вийшли за етичні межі. Причиною стала публічна заява юриста, у якій він назвав прокурорську групу у справі як «шестірку білих жінок».

Регіони
Проблеми реформування правової системи досліджували науковці та…
2–3 травня на базі юридичного факультету Західноукраїнського національного університету відбулася IX Міжнародна науково-практична конференція «Україна в умовах реформування правової системи: сучасні реалії та міжнародний досвід».

Дискусія
Апостилювання подорожчало у 12 разів
Державна послуга з проставлення апостилю — спеціального штампа, що засвідчує дійсність підпису, статусу особи та печатки на офіційних документах, які подаються за кордоном, стала дорожчою. Згідно з повідомленням Мінʼюсту, плата зросла з 51 до 610 грн для фізичних осіб та з 85 до 1060 грн - для юридичних.

Гарантії діяльності
РАУ ініціює вирішення проблеми побачень адвокатів із засудженими
Ст. 110 Кримінально-виконавчого кодексу гарантує засудженому конфіденційність побачень із адвокатом. Одним із важливих елементів є можливість спілкування з адвокатом у приміщенні без суцільного розмежувального скла. На практиці ця норма закону системно порушується.

За кордоном
Результати візиту представника НААУ до м. Глазго (Велика Британія)
Наприкінці квітня в місті Глазго (Шотландія, Велика Британія) відбувся робочий візит представника НААУ у Сполученому Королівстві Олександра Черних. Ця поїздка стала важливим кроком у зміцненні міжнародної правничої співпраці та розвитку механізмів підтримки українських адвокатів у період війни.

Підтримка
Родини двох загиблих на війні адвокатів отримають матеріальну…
Опікунська рада НААУ продовжує системно допомагати колегам, які опинились в скрутних життєвих обставинах через війну. На черговому засіданні було розглянуто 7 заяв від постраждалих адвокатів.

За кордоном
У Великій Британії провели Ukraine Law Day
У рік підписання Угоди про сторічне партнерство між Україною та Сполученим Королівством Великої Британії і Північної Ірландії в Лондоні організували і провели перший День українського права (Ukraine Law Day).