"Підтримка ментального здоров'я українських адвокатів під час війни" детальніше за посиланням
Адвокатам допоможуть зареєструвати кабінети у ЄСІТС

Аби забезпечити виконання вимог законодавства стосовно функціонування Єдиної судової інформаційно-телекомунікаційної системи, у НААУ надаватимуть методичну допомогу адвокатам у реєстрації електронних кабінетів у ЄСІТС.
Відповідне рішення ухвалила Рада адвокатів України під час засідання, яке сьогодні, 11 серпня, проходить в Ужгороді.
Голова НААУ, РАУ Лідія Ізовітова нагадала присутнім, що 21 липня набрав чинності Закон від 29.06.2023 № 3200-IX «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо обов'язкової реєстрації та використання електронних кабінетів в Єдиній судовій інформаційно-телекомунікаційній системі або її окремій підсистемі (модулі), що забезпечує обмін документами».
Нові редакції ст. 6 Господарського процесуального кодексу, ст. 14 Цивільного процесуального кодексу та ст. 17 Кодексу адміністративного судочинства передбачають, що адвокати зобов’язані зареєструвати свої електронні кабінети в ЄСІТС або її окремій підсистемі (модулі), що забезпечує обмін документами.
«Деякі адвокати ще не зареєстрували власних кабінетів у системі, не мають достатніх знань для цього. У нас обмежений час (Закон вводиться в дію через 90 днів з дня його опублікування, - прим. ред.), тому слід організувати налагодження методичної допомоги, аби зняти усі питання з технічного боку, - зауважила Л.Ізовітова. - З подібними питаннями ми вже стикалися, коли йшлося про генерування ордерів, і тоді ми долучали регіональні ради». Заступник голови НААУ, РАУ Валентин Гвоздій додатково запропонував поширити на ресурсах асоціації відповідну відеоінструкцію із текстовим описом усієї процедури.
За підсумками обговорення члени РАУ рекомендували радам адвокатів регіонів надавати (у разі звернення) необхідну технічну допомогу з реєстрації кабінетів у ЄСІТС адвокатам, незалежно від адреси їх робочого місця.
Зареєструватися у ЄСІТС мають усі адвокати, хто здійснює адвокатську діяльність. Згідно із рішенням РАУ при реєстрації у ЄСІТС вони зобов’язані вказувати електронну адресу, зазначену ними у Єдиному реєстрі адвокатів України.
Електронний кабінет ЄСІТС - це персональний кабінет (веб-сервіс чи інший користувацький інтерфейс) у підсистемі (модулі), за допомогою якого особі, яка пройшла електронну ідентифікацію, надається доступ до інформації та сервісів Єдиної судової інформаційно-телекомунікаційної системи або її окремих підсистем (модулів), у тому числі можливість обміну (надсилання та отримання) документами (в тому числі процесуальними документами, письмовими та електронними доказами тощо) між судом та учасниками судового процесу, а також між учасниками судового процесу.
Популярні новини

Cудова практика
Огляд практики ВС із земельних спорів за I півріччя 2025 року
Перша половина 2025 року була багата на різноманітні земельні спори, практика вирішення яких не змінилася та була неодноразово підтверджена Верховним Судом. У свою чергу ВП ВС застосував нові підходи до захисту права оренди на землю.

Анонс
Розпочато прийом документів кандидатів до конкурсної комісії з…
Рада адвокатів України оголошує про початок прийому документів від кандидатів, які виявили бажання бути обраними до складу Конкурсної комісії з добору членів Вищої кваліфікаційної комісії суддів за квотою РАУ.

Законодавство
Венеційську комісію попередили про ризики змін у дисциплінарних…
Європейська комісія за демократію через право (Венеційська комісія) та Директорат РЄ з прав людини та верховенства права готують оцінку законопроектам, що стосуються судоустрою та статусу суддів в Україні.

Анонс
Українських адвокатів запрошують у Бонн на стажування
Молоді українські адвокати, які спеціалізуються у сфері цивільного, комерційного та економічного права, мають змогу взяти участь у програмі стажування в Німеччині. Її проводить Фонд міжнародної правової співпраці (IRZ) спільно з Федеральною палатою адвокатів та Німецькою спілкою адвокатів.

Законодавство
Декларації доброчесності суддів і не тільки: РАУ затвердила…
Під виглядом відновлення довіри до судової влади можуть бути запроваджені репресивні механізми контролю над нею. Це прямо суперечить міжнародному досвіду та може призвести до деградації української системи правосуддя.

Cудова практика
Автоматичне продовження тримання під вартою порушує право на…
Установлені приписами КПК перешкоди в доступі до суду та порушення права бути заслуханою у суді для особи в такому важливому питанні, як продовження строків тримання її під вартою, означає неможливість реалізації права на захист, гарантованого частиною другою статті 63 Конституції.

Гарантії діяльності
У ТЦК мобілізовані не мають доступу до правничої допомоги (документ)
Коли на Черкащині адвокат звернувся із запитом до ТЦК в інтересах мобілізованого клієнта, там заявили про підробку документів, бо військовозобовʼязаний не мав телефона і фізично не міг підписати договір про надання правничої допомоги.

Дискусія
Як оцінити перспективу звернення до ЄСПЛ: практичні орієнтири для…
Звернення до Європейського суду з прав людини — це не просто останній шанс на справедливість, а складна і тривала процедура, яка потребує ретельного аналізу ще на етапі прийняття рішення про підготовку заяви.