Адвокатам допоможуть зареєструвати кабінети у ЄСІТС
Аби забезпечити виконання вимог законодавства стосовно функціонування Єдиної судової інформаційно-телекомунікаційної системи, у НААУ надаватимуть методичну допомогу адвокатам у реєстрації електронних кабінетів у ЄСІТС.
Відповідне рішення ухвалила Рада адвокатів України під час засідання, яке сьогодні, 11 серпня, проходить в Ужгороді.
Голова НААУ, РАУ Лідія Ізовітова нагадала присутнім, що 21 липня набрав чинності Закон від 29.06.2023 № 3200-IX «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо обов'язкової реєстрації та використання електронних кабінетів в Єдиній судовій інформаційно-телекомунікаційній системі або її окремій підсистемі (модулі), що забезпечує обмін документами».
Нові редакції ст. 6 Господарського процесуального кодексу, ст. 14 Цивільного процесуального кодексу та ст. 17 Кодексу адміністративного судочинства передбачають, що адвокати зобов’язані зареєструвати свої електронні кабінети в ЄСІТС або її окремій підсистемі (модулі), що забезпечує обмін документами.
«Деякі адвокати ще не зареєстрували власних кабінетів у системі, не мають достатніх знань для цього. У нас обмежений час (Закон вводиться в дію через 90 днів з дня його опублікування, - прим. ред.), тому слід організувати налагодження методичної допомоги, аби зняти усі питання з технічного боку, - зауважила Л.Ізовітова. - З подібними питаннями ми вже стикалися, коли йшлося про генерування ордерів, і тоді ми долучали регіональні ради». Заступник голови НААУ, РАУ Валентин Гвоздій додатково запропонував поширити на ресурсах асоціації відповідну відеоінструкцію із текстовим описом усієї процедури.
За підсумками обговорення члени РАУ рекомендували радам адвокатів регіонів надавати (у разі звернення) необхідну технічну допомогу з реєстрації кабінетів у ЄСІТС адвокатам, незалежно від адреси їх робочого місця.
Зареєструватися у ЄСІТС мають усі адвокати, хто здійснює адвокатську діяльність. Згідно із рішенням РАУ при реєстрації у ЄСІТС вони зобов’язані вказувати електронну адресу, зазначену ними у Єдиному реєстрі адвокатів України.
Електронний кабінет ЄСІТС - це персональний кабінет (веб-сервіс чи інший користувацький інтерфейс) у підсистемі (модулі), за допомогою якого особі, яка пройшла електронну ідентифікацію, надається доступ до інформації та сервісів Єдиної судової інформаційно-телекомунікаційної системи або її окремих підсистем (модулів), у тому числі можливість обміну (надсилання та отримання) документами (в тому числі процесуальними документами, письмовими та електронними доказами тощо) між судом та учасниками судового процесу, а також між учасниками судового процесу.
Популярні новини
Гарантії діяльності
Комітет НААУ посилює притягнення до відповідальності порушників…
Законодавець дав адвокатам ефективний інструмент у роботі - адвокатський запит, а також установив штрафи за порушення цієї гарантії. Втім, на практиці механізми притягнення посадових осіб до відповідальності працюють не завжди ефективно.
Гарантії діяльності
Адвокати – єдина сторона судового процесу, яка не заброньована, -…
Схоже, у Верховній Раді є розуміння необхідності бронювання адвокатів, які є складовою системи правосуддя. Але як прописати механізм, якими мають бути критерії? Відповіді на ці запитання дехто із депутатів уже має і реалізував у вигляді законопроекту.
Привітання
Привітання з Днем адвокатури України!
Дорогі колеги!
Дискусія
Про що говорили судді ВС на Міжнародному форумі адвокатів
До професійного обговорення розвитку адвокатури в умовах трансформації суспільного та політичного життя на Міжнародному форумі адвокатів, який нещодавно проходив у Харкові та Києві, долучилися судді Верховного Суду.
Законодавство
Відповідальність за порушення гарантій адвокатської діяльності…
Система державних гарантій здійснення адвокатської діяльності є запобіжником від впливу на адвоката. Натомість відсутність відповідальності фактично дає можливість безкарного порушення засад Конституції України й чинного законодавства про адвокатуру.
Регіони
На пошану адвоката у Дрогобичі відкрили іменну навчальну аудиторію
На факультеті історії, педагогіки та психології Дрогобицького державного педагогічного університету ім. Івана Франка облаштували навчальну аудиторію на пошану адвоката, видатного громадсько-політичного та культурно-освітнього діяча, доктора права Володимира Ільницького.
Навчання
Як захиститись від необґрунтованого податкового контролю (вебінар)
Особливості проведення податкових перевірок, порядок отримання ліцензій та процедури виникнення й погашення податкового боргу дослідили на вебінарі «Фактичні перевірки, ліцензії, податковий борг: ключові проблеми та рішення».
Самоврядування
Звільнення від сплати внесків у 2025 році: що варто знати адвокатам
Рада адвокатів регіону та Національна асоціація адвокатів України можуть за заявами адвокатів, поданих до 31 грудня, приймати рішення про звільнення, зменшення, відтермінування сплати щорічного внеску на забезпечення реалізації адвокатського самоврядування.