Типові порушення прав українців в Угорщині озвучив представник НААУ | НААУ

"Підтримка ментального здоров'я українських адвокатів під час війни" детальніше за посиланням

Типові порушення прав українців в Угорщині озвучив представник НААУ

За кордоном
12:00 Пн 07.08.23 2006 Переглядів
Версія для друку

Про систематичні та грубі порушення прав українців в Угорщині представник НААУ у цій країні спільно з посольством готуватимуть на направлятимуть звернення і протести до центральних органів державної влади.

Про це під час робочої зустрічі домовились представник НААУ в Угорщині Віктор Ясевін (на фото ліворуч) та Перший секретар консульського відділу Посольства України в Угорщині Олександр Шапко.

В.Ясевін визначив вісім типових проблем, з якими стикаються українські громадяни в Угорщині:

1) упереджене, грубе та принизливе ставлення до громадян України з боку працівників митно-прикордонної служби Угорщини під час перетину громадянами України кордону Угорщини, особливо під час перевірки дотримання правил переміщення валютних цінностей;

2) відмова банківських установ Угорщини відкривати рахунки для громадян України, а також для угорських юридичних осіб серед учасників яких є громадяни України. Відмова мотивується внутрішніми правилами банківської установи щодо визначення рівня ризиковості клієнта банку. У даному випадку відбувається пряма дискримінація за ознакою належності до громадянства України. Парадоксальним у цій ситуації є те, що з’являється замкнуте коло, адже згідно положень законодавства Угорщини новостворена юридична особа зобов’язана відкрити банківський рахунок протягом 15 днів з дати державної реєстрації;

3) випадки протиправної вимоги зі сторони працівників ВРАЦС Угорщини та співробітників міграційної служби Угорщини, від громадян України всупереч положенням Гаазької Конвенції від 1961 року здійснити легалізацію шляхом проставлення апостиля на документи, видані Консульським відділом Посольства України в Угорщині (залишається дискусійним питання необхідності проставлення апостиля на документи, видані на території України до дати приєднання України до даної Конвенції).

4) зловживання Національною службою безпеки Угорщини з політичних мотивів правом внесення інформації про публічних осіб з числа громадян України та членів їх родин до Шенгенської інформаційної системи SIS, що обмежує права даних осіб на свободу пересування.

5) поверхневий розгляд матеріалів справ про вчинення громадянами адміністративних правопорушень та внесення даних про громадян України до SIS без встановлення вини особи у вчиненні правопорушення;

6) формальний підхід зі сторони посадових осіб угорських правоохоронних органів щодо забезпечення прав громадян України на перекладача та захисника. Практично відсутнє забезпечення гарантованого КПК Угорщини права підозрюваного, обвинуваченого, підсудного на переклад матеріалів кримінального провадження на мову, якою він володіє;

7) не надання належної медичної допомоги та лікування громадянам України, які утримуються у пенітенціарних закладах на території Угорщини. Формальне відношення до розгляду офіційних звернень даних осіб та їх родичів. Ситуація зазнає змін лише після звернень адвоката у необхідності проведення комплексного комісійного медичного обстеження або звернень будапештського відділення Гельсінської правозахисної групи;

8) порушення права на свободу пересування громадян України під час першочергових слідчих дій, які проводяться правоохоронними органами, шляхом обмеження свободи пересування (волі) не процесуальними засобами. Примусове, протиправне утримання осіб протягом тривалого часу у відділку поліції (інколи до 12 годин) без повідомлення даних осіб про їх процесуальний статус. Під час вчинення таких протиправних дій, співробітники угорських правоохоронних органів заборонять особі залишати приміщення поліції, не надають можливість скористуватись правом на захист, не забезпечують харчуванням, не надають можливості справити фізіологічних потреби).

Представник НААУ також розповів, що з початку повномасштабної агресії РФ проти України 2310 громадян України отримали від нього правничі консультації щодо прихистку у цій країні, документів на тимчасове проживання в Угорщині та допомоги на засадах pro bono, а також 16 юридичних осіб, які хотіли започаткувати бізнес в Угорщині.

Популярні новини

Війна, розлука і діти: як суди вирішують спори про батьківські права

Навчання

Війна, розлука і діти: як суди вирішують спори про батьківські права

Через війну мільйони українців змінили місце проживання. Хтось із батьків пішов до війська, зник безвісти або потрапив у полон, а хтось перебуває на окупованій території. Всі ці обставини впливають стосунки між батьками і відображаються на виконанні ними батьківських обов’язків.

14:12 Пт 09.05.25 815
У США суддя застеріг адвоката за оцінку прокуророк і підписався на його підкаст

За кордоном

У США суддя застеріг адвоката за оцінку прокуророк і підписався на…

Американський федеральний суддя зробив усне застереження адвокату за публічні коментарі, які вийшли за етичні межі. Причиною стала публічна заява юриста, у якій він назвав прокурорську групу у справі як «шестірку білих жінок».

16:41 Чт 08.05.25 473
Проблеми реформування правової системи досліджували науковці та юристи у Тернополі

Регіони

Проблеми реформування правової системи досліджували науковці та…

2–3 травня на базі юридичного факультету Західноукраїнського національного університету відбулася IX Міжнародна науково-практична конференція «Україна в умовах реформування правової системи: сучасні реалії та міжнародний досвід».

10:41 Чт 08.05.25 566
Апостилювання подорожчало у 12 разів

Дискусія

Апостилювання подорожчало у 12 разів

Державна послуга з проставлення апостилю — спеціального штампа, що засвідчує дійсність підпису, статусу особи та печатки на офіційних документах, які подаються за кордоном, стала дорожчою. Згідно з повідомленням Мінʼюсту, плата зросла з 51 до 610 грн для фізичних осіб та з 85 до 1060 грн - для юридичних.

16:04 Ср 07.05.25 929
РАУ ініціює вирішення проблеми побачень адвокатів із засудженими

Гарантії діяльності

РАУ ініціює вирішення проблеми побачень адвокатів із засудженими

Ст. 110 Кримінально-виконавчого кодексу гарантує засудженому конфіденційність побачень із адвокатом. Одним із важливих елементів є можливість спілкування з адвокатом у приміщенні без суцільного розмежувального скла. На практиці ця норма закону системно порушується.

11:41 Ср 07.05.25 657
Результати візиту представника НААУ до м. Глазго (Велика Британія)

За кордоном

Результати візиту представника НААУ до м. Глазго (Велика Британія)

Наприкінці квітня в місті Глазго (Шотландія, Велика Британія) відбувся робочий візит представника НААУ у Сполученому Королівстві Олександра Черних. Ця поїздка стала важливим кроком у зміцненні міжнародної правничої співпраці та розвитку механізмів підтримки українських адвокатів у період війни.

16:57 Вт 06.05.25 611
Родини двох загиблих на війні адвокатів отримають матеріальну підтримку

Підтримка

Родини двох загиблих на війні адвокатів отримають матеріальну…

Опікунська рада НААУ продовжує системно допомагати колегам, які опинились в скрутних життєвих обставинах через війну. На черговому засіданні було розглянуто 7 заяв від постраждалих адвокатів.

14:42 Вт 06.05.25 556
У Великій Британії провели Ukraine Law Day

За кордоном

У Великій Британії провели Ukraine Law Day

У рік підписання Угоди про сторічне партнерство між Україною та Сполученим Королівством Великої Британії і Північної Ірландії в Лондоні організували і провели перший День українського права (Ukraine Law Day).

10:27 Вт 06.05.25 421

Вестник:№4 квітень 2025 - Вісник;
Міжнародна благодійна допомога для НААУ;
Стратегія НААУ 2021-2025;
Доступ до адвокатської професії -;
Рекомендації щодо захисту професейних та;
АНАЛІЗ ПОРУШЕНЬ ПРАВ ТА ГАРАНТІЙ;
Навчальні продукти для адвокатів;
НеВестник 4

Категорія

Надішліть файл із текстом публікації у форматі *.doc, фотографію за тематикою у розмірі 640х400 та Ваше фото.

Оберіть файл