Типові порушення прав українців в Угорщині озвучив представник НААУ | НААУ

Типові порушення прав українців в Угорщині озвучив представник НААУ

За кордоном
12:00 Пн 07.08.23 1785 Переглядів
Версія для друку

Про систематичні та грубі порушення прав українців в Угорщині представник НААУ у цій країні спільно з посольством готуватимуть на направлятимуть звернення і протести до центральних органів державної влади.

Про це під час робочої зустрічі домовились представник НААУ в Угорщині Віктор Ясевін (на фото ліворуч) та Перший секретар консульського відділу Посольства України в Угорщині Олександр Шапко.

В.Ясевін визначив вісім типових проблем, з якими стикаються українські громадяни в Угорщині:

1) упереджене, грубе та принизливе ставлення до громадян України з боку працівників митно-прикордонної служби Угорщини під час перетину громадянами України кордону Угорщини, особливо під час перевірки дотримання правил переміщення валютних цінностей;

2) відмова банківських установ Угорщини відкривати рахунки для громадян України, а також для угорських юридичних осіб серед учасників яких є громадяни України. Відмова мотивується внутрішніми правилами банківської установи щодо визначення рівня ризиковості клієнта банку. У даному випадку відбувається пряма дискримінація за ознакою належності до громадянства України. Парадоксальним у цій ситуації є те, що з’являється замкнуте коло, адже згідно положень законодавства Угорщини новостворена юридична особа зобов’язана відкрити банківський рахунок протягом 15 днів з дати державної реєстрації;

3) випадки протиправної вимоги зі сторони працівників ВРАЦС Угорщини та співробітників міграційної служби Угорщини, від громадян України всупереч положенням Гаазької Конвенції від 1961 року здійснити легалізацію шляхом проставлення апостиля на документи, видані Консульським відділом Посольства України в Угорщині (залишається дискусійним питання необхідності проставлення апостиля на документи, видані на території України до дати приєднання України до даної Конвенції).

4) зловживання Національною службою безпеки Угорщини з політичних мотивів правом внесення інформації про публічних осіб з числа громадян України та членів їх родин до Шенгенської інформаційної системи SIS, що обмежує права даних осіб на свободу пересування.

5) поверхневий розгляд матеріалів справ про вчинення громадянами адміністративних правопорушень та внесення даних про громадян України до SIS без встановлення вини особи у вчиненні правопорушення;

6) формальний підхід зі сторони посадових осіб угорських правоохоронних органів щодо забезпечення прав громадян України на перекладача та захисника. Практично відсутнє забезпечення гарантованого КПК Угорщини права підозрюваного, обвинуваченого, підсудного на переклад матеріалів кримінального провадження на мову, якою він володіє;

7) не надання належної медичної допомоги та лікування громадянам України, які утримуються у пенітенціарних закладах на території Угорщини. Формальне відношення до розгляду офіційних звернень даних осіб та їх родичів. Ситуація зазнає змін лише після звернень адвоката у необхідності проведення комплексного комісійного медичного обстеження або звернень будапештського відділення Гельсінської правозахисної групи;

8) порушення права на свободу пересування громадян України під час першочергових слідчих дій, які проводяться правоохоронними органами, шляхом обмеження свободи пересування (волі) не процесуальними засобами. Примусове, протиправне утримання осіб протягом тривалого часу у відділку поліції (інколи до 12 годин) без повідомлення даних осіб про їх процесуальний статус. Під час вчинення таких протиправних дій, співробітники угорських правоохоронних органів заборонять особі залишати приміщення поліції, не надають можливість скористуватись правом на захист, не забезпечують харчуванням, не надають можливості справити фізіологічних потреби).

Представник НААУ також розповів, що з початку повномасштабної агресії РФ проти України 2310 громадян України отримали від нього правничі консультації щодо прихистку у цій країні, документів на тимчасове проживання в Угорщині та допомоги на засадах pro bono, а також 16 юридичних осіб, які хотіли започаткувати бізнес в Угорщині.

Популярні новини

Правнича допомога при мобілізації: у ТЦК проблем не бачать

Гарантії діяльності

Правнича допомога при мобілізації: у ТЦК проблем не бачать

Військова влада запевняє, що навчальний центр або розподільчий пункт – це не місце позбавлення волі. Туди є нормальний (з урахуванням режиму) допуск, в тому числі для адвокатів. Але практика свідчить про зворотне.

11:47 Ср 15.01.25 300
Обовʼязкова евакуація дітей: про що забув Кабмін

Законодавство

Обовʼязкова евакуація дітей: про що забув Кабмін

Евакуація у примусовий спосіб дітей за рішенням адміністрацій з населених пунктів, які розташовані на територіях активних та можливих воєнних (бойових) дій, ускладнена негативним ставленням до цього батьків.

10:41 Вт 14.01.25 237
Побиття адвокатки у Харкові: що відомо про інцидент у приміщенні ВЛК

Гарантії діяльності

Побиття адвокатки у Харкові: що відомо про інцидент у приміщенні ВЛК

Коли адвокатка почала фіксувати порушення прав її клієнта у приміщенні військово-лікарської комісії, захисницю випхали з приміщення, застосувавши фізичну силу, а також викинули речі. Інцидентом зацікавилися у Верховній Раді, а Омбудсман узяв кейс під особистий контроль.

15:36 Пн 13.01.25 2999
Суд визнав винним одного із керівників ФГВФО, що ігнорував адвокатський запит

Cудова практика

Суд визнав винним одного із керівників ФГВФО, що ігнорував…

Київський апеляційний суд визнав заступника директора-розпорядника Фонду гарантування вкладів фізичних осіб винним у неправомірній відмові в наданні інформації за запитом адвоката. Чиновник спробував «відплатити» через КДКА, але марно.

10:41 Пн 13.01.25 1337
Молодіжний комітет НААУ отримав нового очільника

Призначення

Молодіжний комітет НААУ отримав нового очільника

Головою Молодіжного комітету Національної асоціації адвокатів України – UNBA NextGen, який опікується питаннями забезпечення розвитку адвокатури України з погляду тяглості поколінь, сприяння кар’єрному зростанню молодих адвокатів, призначено Ігоря Андрєєва.

19:51 Пт 10.01.25 713
В Україні зʼявиться перелік терористичних організацій: як це вплине на бізнес?

Дискусія

В Україні зʼявиться перелік терористичних організацій: як це вплине…

З метою забезпечення національної безпеки та попередження, виявлення і припинення терористичної діяльності в Україні сформують та вестимуть перелік терористичних організацій (груп).

15:14 Пт 10.01.25 549
Ключові зміни цивільного законодавства за 2024 рік зібрали в огляді

Законодавство

Ключові зміни цивільного законодавства за 2024 рік зібрали в огляді

Відкриття та оформлення спадщини, корпоративне управління, аграрні ноти, малозначні спори, протидія домашньому насильству, судовий контроль за виконанням рішень - ці та інші питання були у фокусі уваги законодавця в 2024 році.

17:27 Чт 09.01.25 1402
Внесок адвоката 2025: як платити

Самоврядування

Внесок адвоката 2025: як платити

Адвокати України до 31 січня мають сплатити щорічний внесок на забезпечення реалізації адвокатського самоврядування. Він традиційно становить один прожитковий мінімум для працездатних осіб (3028 грн.). У 2025 році змінився розподіл адвокатського внеску.

15:25 Ср 08.01.25 7291

Вестник:№ 12 грудень 2024 -;
Міжнародна благодійна допомога для НААУ;
Стратегія НААУ 2021-2025;
Доступ до адвокатської професії -;
Рекомендації щодо захисту професейних та;
АНАЛІЗ ПОРУШЕНЬ ПРАВ ТА ГАРАНТІЙ;
Навчальні продукти для адвокатів;
НеВестник 4

Категорія

Надішліть файл із текстом публікації у форматі *.doc, фотографію за тематикою у розмірі 640х400 та Ваше фото.

Оберіть файл