"Підтримка ментального здоров'я українських адвокатів під час війни" детальніше за посиланням
Переможець приватизаційного аукціону може зазнати збитків, - попередили в Комітеті НААУ

Коли укладення договору купівлі-продажу за підсумками аукціону продажу об’єкту приватизації не відбувається, переможець аукціону, попри гарантії Закону «Про приватизацію державного і комунального майна», може утратити частину вже сплаченої ціни.
На таку проблему звернули увагу у Комітеті НААУ з питань інвестиційної діяльності та приватизації за підсумками аналізу проекту постанови Кабміну «Про затвердження Порядку повернення сплаченої переможцем аукціону ціни продажу об’єкта приватизації». Цей документ було підготовлено Мінекономіки та оприлюднено на офіційному сайті міністерства в рамках громадського обговорення.
За Законом, аукціон з продажу об’єкту приватизації завершується укладанням з його переможцем відповідного договору. Але в окремих випадках, що пов’язані із порушенням процедури, орган приватизації може не затвердити протокол про результати електронного аукціону та відмовити в укладанні договору купівлі-продажу. Також від укладання договору може відмовитися сам переможець. У таких випадках сплачена ним ціна продажу об’єкта приватизації, крім гарантійного внеску, повертається у порядку, встановленому Кабінетом Міністрів України (ч. 4 ст. 24 Закону).
Власне на виконання цієї норми закону Мінекономіки і підготувало проект Порядку.
Зокрема, пунктом 4 цього документу передбачається повернення переможцю аукціону сплаченої ціни продажу об’єкта приватизації протягом 3 робочих днів з дати надходження коштів від його повторного продажу на рахунок державного органу приватизації.
Водночас, розробник проекту не врахував існуючі способи приватизації (ст. 13 Закону), серед яких є продаж об’єктів на аукціоні за методом покрокового зниження стартової ціни та подальшого подання цінових пропозицій, на аукціоні із зниженням стартової ціни або ж викуп об’єктів. І на практиці у разі повторного продажу ціна об’єкта приватизації може виявитися нижчою, ніж ціна, яка уже була сплачена первинним переможцем аукціону.
Водночас, механізм компенсації такої різниці і джерело її погашення проект не пропонує. Більше того, згідно із пояснювальною запискою, реалізація проекту постанови не передбачає фінансових витрат і видатків з державного чи місцевого бюджету.
Отже, у разі ухвалення Кабміном постанови у запропонованій редакції її проекту, існує реальний ризик порушення законних інтересів бізнесу в тому обсязі, який гарантований ч. 4 ст. 24 Закону.
З повним текстом зауважень до проекту Порядку повернення сплаченої переможцем аукціону ціни продажу об’єкта приватизації, направлених Прем’єр-міністру України Денису Шмигалю, можна ознайомитися за посиланням.
Популярні новини

Навчання
Війна, розлука і діти: як суди вирішують спори про батьківські права
Через війну мільйони українців змінили місце проживання. Хтось із батьків пішов до війська, зник безвісти або потрапив у полон, а хтось перебуває на окупованій території. Всі ці обставини впливають стосунки між батьками і відображаються на виконанні ними батьківських обов’язків.

За кордоном
У США суддя застеріг адвоката за оцінку прокуророк і підписався на…
Американський федеральний суддя зробив усне застереження адвокату за публічні коментарі, які вийшли за етичні межі. Причиною стала публічна заява юриста, у якій він назвав прокурорську групу у справі як «шестірку білих жінок».

Регіони
Проблеми реформування правової системи досліджували науковці та…
2–3 травня на базі юридичного факультету Західноукраїнського національного університету відбулася IX Міжнародна науково-практична конференція «Україна в умовах реформування правової системи: сучасні реалії та міжнародний досвід».

Дискусія
Апостилювання подорожчало у 12 разів
Державна послуга з проставлення апостилю — спеціального штампа, що засвідчує дійсність підпису, статусу особи та печатки на офіційних документах, які подаються за кордоном, стала дорожчою. Згідно з повідомленням Мінʼюсту, плата зросла з 51 до 610 грн для фізичних осіб та з 85 до 1060 грн - для юридичних.

Гарантії діяльності
РАУ ініціює вирішення проблеми побачень адвокатів із засудженими
Ст. 110 Кримінально-виконавчого кодексу гарантує засудженому конфіденційність побачень із адвокатом. Одним із важливих елементів є можливість спілкування з адвокатом у приміщенні без суцільного розмежувального скла. На практиці ця норма закону системно порушується.

За кордоном
Результати візиту представника НААУ до м. Глазго (Велика Британія)
Наприкінці квітня в місті Глазго (Шотландія, Велика Британія) відбувся робочий візит представника НААУ у Сполученому Королівстві Олександра Черних. Ця поїздка стала важливим кроком у зміцненні міжнародної правничої співпраці та розвитку механізмів підтримки українських адвокатів у період війни.

Підтримка
Родини двох загиблих на війні адвокатів отримають матеріальну…
Опікунська рада НААУ продовжує системно допомагати колегам, які опинились в скрутних життєвих обставинах через війну. На черговому засіданні було розглянуто 7 заяв від постраждалих адвокатів.

За кордоном
У Великій Британії провели Ukraine Law Day
У рік підписання Угоди про сторічне партнерство між Україною та Сполученим Королівством Великої Британії і Північної Ірландії в Лондоні організували і провели перший День українського права (Ukraine Law Day).