Переможець приватизаційного аукціону може зазнати збитків, - попередили в Комітеті НААУ | НААУ

Переможець приватизаційного аукціону може зазнати збитків, - попередили в Комітеті НААУ

Законодавство
14:55 Чт 22.06.23 1486 Переглядів
Версія для друку

Коли укладення договору купівлі-продажу за підсумками аукціону продажу об’єкту приватизації не відбувається, переможець аукціону, попри гарантії Закону «Про приватизацію державного і комунального майна», може утратити частину вже сплаченої ціни.

На таку проблему звернули увагу у Комітеті НААУ з питань інвестиційної діяльності та приватизації за підсумками аналізу проекту постанови Кабміну «Про затвердження Порядку повернення сплаченої переможцем аукціону ціни продажу об’єкта приватизації». Цей документ було підготовлено Мінекономіки та оприлюднено на офіційному сайті міністерства в рамках громадського обговорення.

За Законом, аукціон з продажу об’єкту приватизації завершується укладанням з його переможцем відповідного договору. Але в окремих випадках, що пов’язані із порушенням процедури, орган приватизації може не затвердити протокол про результати електронного аукціону  та відмовити в укладанні договору купівлі-продажу. Також від укладання договору може відмовитися сам переможець. У таких випадках сплачена ним ціна продажу об’єкта приватизації, крім гарантійного внеску, повертається у порядку, встановленому Кабінетом Міністрів України (ч. 4 ст. 24 Закону).

Власне на виконання цієї норми закону Мінекономіки і підготувало проект Порядку.

Зокрема, пунктом 4 цього документу передбачається повернення переможцю аукціону сплаченої ціни продажу об’єкта приватизації протягом 3 робочих днів з дати надходження коштів від його повторного продажу на рахунок державного органу приватизації.

Водночас, розробник проекту не врахував існуючі способи приватизації (ст. 13 Закону), серед яких є продаж об’єктів на аукціоні за методом покрокового зниження стартової ціни та подальшого подання цінових пропозицій, на аукціоні із зниженням стартової ціни або ж викуп об’єктів. І на практиці у разі повторного продажу ціна об’єкта приватизації може виявитися нижчою, ніж ціна, яка уже була сплачена первинним переможцем аукціону. 

Водночас, механізм компенсації такої різниці і джерело її погашення проект не пропонує. Більше того, згідно із пояснювальною запискою, реалізація проекту постанови не передбачає фінансових витрат і видатків з державного чи місцевого бюджету.

Отже, у разі ухвалення Кабміном постанови у запропонованій редакції її проекту, існує реальний ризик порушення законних інтересів бізнесу в тому обсязі, який гарантований ч. 4 ст. 24 Закону.

З повним текстом зауважень до проекту Порядку повернення сплаченої переможцем аукціону ціни продажу об’єкта приватизації, направлених Прем’єр-міністру України Денису Шмигалю, можна ознайомитися за посиланням.

Популярні новини

Вестник:№ 12 грудень 2024 -;
Міжнародна благодійна допомога для НААУ;
Стратегія НААУ 2021-2025;
Доступ до адвокатської професії -;
Рекомендації щодо захисту професейних та;
АНАЛІЗ ПОРУШЕНЬ ПРАВ ТА ГАРАНТІЙ;
Навчальні продукти для адвокатів;
НеВестник 4

Категорія