Змінено правила внесення до ЄРАУ інформації про нового адвоката
Адвокат, який отримав свідоцтво та склав присягу, повинен у цей же день подати заяву про внесення відомостей до ЄРАУ та сплатити щорічний внесок. Для тих, хто не визначився з робочим місцем, встановлено особливу процедуру.
Відповідні зміни до п. 3.2 Порядку ведення Єдиного реєстру адвокатів України внесено рішенням РАУ №64. Документ оприлюднено на сайті НААУ.
Згідно з оновленими правилами, для внесення відомостей до ЄРАУ адвокат в день отримання свідоцтва про право на заняття адвокатською діяльністю та складання присяги зобов’язаний подати до ради адвокатів регіону, яка видала йому свідоцтво про право на заняття адвокатською діяльністю, заяву про внесення відомостей про нього до ЄРАУ та сплатити щорічний внесок адвоката на забезпечення реалізації адвокатського самоврядування.
До заяви мають бути додані копія свідоцтва про право на заняття адвокатською діяльністю, копія свідоцтва про складення кваліфікаційного іспиту та документ, що підтверджує адресу робочого місця.
Якщо на момент подання заяви про внесення відомостей до ЄРАУ адвокат не визначився з адресою робочого місця, або має намір здійснювати адвокатську діяльність в іншій області, то відомості про адресу робочого місця до ЄРАУ не вносяться. У цьому випадку адвокат протягом трьох днів зобов’язаний внести зміни до відомостей про себе в ЄРАУ, надавши документально підтверджену інформацію до ради адвокатів регіону, яка видала йому свідоцтво про право на заняття адвокатською діяльністю, або звернутися з заявою про видачу трансферного витягу.
У разі неподання заяви про внесення відомостей до ЄРАУ у визначений строк, рада адвокатів регіону протягом трьох робочих днів з дня прийняття присяги адвокатом та видачі свідоцтва про право на заняття адвокатською діяльністю, вносить відомості до Єдиного реєстру адвокатів України стосовно такого адвоката за наявною в раді інформацією, окрім відомостей щодо адреси його робочого місця.
Популярні новини
Гарантії діяльності
Правнича допомога при мобілізації: у ТЦК проблем не бачать
Військова влада запевняє, що навчальний центр або розподільчий пункт – це не місце позбавлення волі. Туди є нормальний (з урахуванням режиму) допуск, в тому числі для адвокатів. Але практика свідчить про зворотне.
Законодавство
Обовʼязкова евакуація дітей: про що забув Кабмін
Евакуація у примусовий спосіб дітей за рішенням адміністрацій з населених пунктів, які розташовані на територіях активних та можливих воєнних (бойових) дій, ускладнена негативним ставленням до цього батьків.
Гарантії діяльності
Побиття адвокатки у Харкові: що відомо про інцидент у приміщенні ВЛК
Коли адвокатка почала фіксувати порушення прав її клієнта у приміщенні військово-лікарської комісії, захисницю випхали з приміщення, застосувавши фізичну силу, а також викинули речі. Інцидентом зацікавилися у Верховній Раді, а Омбудсман узяв кейс під особистий контроль.
Cудова практика
Суд визнав винним одного із керівників ФГВФО, що ігнорував…
Київський апеляційний суд визнав заступника директора-розпорядника Фонду гарантування вкладів фізичних осіб винним у неправомірній відмові в наданні інформації за запитом адвоката. Чиновник спробував «відплатити» через КДКА, але марно.
Призначення
Молодіжний комітет НААУ отримав нового очільника
Головою Молодіжного комітету Національної асоціації адвокатів України – UNBA NextGen, який опікується питаннями забезпечення розвитку адвокатури України з погляду тяглості поколінь, сприяння кар’єрному зростанню молодих адвокатів, призначено Ігоря Андрєєва.
Дискусія
В Україні зʼявиться перелік терористичних організацій: як це вплине…
З метою забезпечення національної безпеки та попередження, виявлення і припинення терористичної діяльності в Україні сформують та вестимуть перелік терористичних організацій (груп).
Законодавство
Ключові зміни цивільного законодавства за 2024 рік зібрали в огляді
Відкриття та оформлення спадщини, корпоративне управління, аграрні ноти, малозначні спори, протидія домашньому насильству, судовий контроль за виконанням рішень - ці та інші питання були у фокусі уваги законодавця в 2024 році.
Самоврядування
Внесок адвоката 2025: як платити
Адвокати України до 31 січня мають сплатити щорічний внесок на забезпечення реалізації адвокатського самоврядування. Він традиційно становить один прожитковий мінімум для працездатних осіб (3028 грн.). У 2025 році змінився розподіл адвокатського внеску.