Помічники адвокатів у ЄРАУ: уточнено процедуру внесення відомостей | НААУ

Помічники адвокатів у ЄРАУ: уточнено процедуру внесення відомостей

ЄРАУ
14:35 Пн 19.06.23 3056 Переглядів
Версія для друку

За законом адвокат може мати помічників. Вони працюють на підставі трудового договору і виконують доручення у справах. Відомості про помічників вносяться до Єдиного реєстру адвокатів України. Деякі уточнення щодо порядку наповнення ЄРАУ в частині помічників внесла Рада адвокатів України під час останнього засідання в Ужгороді.

Так, рішенням №33 закріплено можливість під час дії воєнного стану додатково підтверджувати факт внесення даних про помічника адвоката до Єдиного реєстру адвокатів України довідкою, виданою адміністратором бази даних ЄРАУ другого рівня на запит голови ради адвокатів регіону.

Також, помічнику адвоката надали можливість самостійно звертатись до ради адвокатів регіону із заявою про виключення його даних із профайла адвоката в ЄРАУ.

Відповідне доповнення внесене рішенням РАУ №34 до п. 3.19 розділу 3 Порядку ведення Єдиного реєстру адвокатів України: «У зв’язку з припиненням трудових відносин між адвокатом та помічником адвоката, до ради адвокатів регіону із заявою про виключення даних про помічника адвоката з профайла адвоката в ЄРАУ, крім адвоката у якого цей помічник внесений у профайл, має право звернутись особисто помічник адвоката, долучивши до такої заяви належним чином завірені документи, які підтверджують припинення трудових відносин (копію наказу про звільнення помічника адвоката, копію трудової книжки із записом про звільнення помічника адвоката)».

Крім цього, відтепер помічник адвоката повинен у разі зміни особистих персональних даних (прізвища, ім’я та по-батькові), подавати протягом трьох днів заяву до ради адвокатів регіону про внесення змін до відомостей до ЄРАУ та видачу нового посвідчення помічника адвоката. Такі зміни внесені до Положення про помічника адвоката рішенням РАУ №35.

Популярні новини

Законодавство

Якщо строк розслідування закінчився, справа має бути закрита, -…

Міністерство юстиції в рамках приведення законодавства до стандартів ЄС опрацьовує ідею скасування однієї з підстав закриття кримінального провадження, а саме - закінчення строку досудового розслідування. У НААУ попереджають про порушення прав підозрюваного.

15:52 Пт 12.04.24 178

Дискусія

Підготовче судове засідання: поради адвокатам

Щодня відбуваються десятки підготовчих судових засідань у кримінальних справах, в абсолютній більшості яких беруть участь адвокати. Принципово важливим є те, щоб кожен захисник, який залучається до підготовчого судового засідання, усвідомлював значення такої стадії процесу та вмів ефективно підготувати себе та клієнта до участі в ньому.

16:41 Чт 11.04.24 1861

За кордоном

Як оформити паспорти українцям в Північній Ірландії? (вебінар)

Громадяни України, які через війну тимчасово перебувають в Північній Ірландії, можуть записатися на прийом до консульських установ в межах консульського округу в місті Единбург. Там надаються послуги з оформлення паспортного документа, реєстрації народження дитини, продовження дії паспорта та отримання проїзного документа для повернення в Україну.

13:26 Чт 11.04.24 1926

Законодавство

Місцеве самоврядування: огляд останніх законодавчих новел

З жовтня 2023 року по березень 2024 року розроблено та прийнято велику кількість законодавчих актів, що стосуються вирішення стратегічних завдань державних органів та органів місцевого самоврядування. Більшість з них пов’язані з подоланням наслідків воєнних дій в Україні.

11:34 Чт 11.04.24 1983

Дискусія

Усиновлення дітей за кордоном прокоментувала голова Комітету НААУ

Національне законодавство надає перевагу усиновлення українським громадянам. Разом із тим, коли вичерпано такі можливості, дітей можуть усиновити і іноземці. В умовах повномасштабного вторгнення, коли чимало дітей опинилися за кордоном, питання набуло особливого значення.

16:12 Ср 10.04.24 3252

Законодавство

Економічне бронювання краще за невизначеність, - голова Комітету…

Концепція економічного бронювання військовозобов’язаних працівників українськими підприємствами, яку мають утілити у проекті Закону №10449 про посилення мобілізації, покликана збільшити надходження коштів для потреб армії. Чого від неї чекати?

14:54 Ср 10.04.24 4156

Різне

Повідомлення про розгляд позову у справі № 640/1859/22

НААУ повідомляє про те, що Київський окружний адміністративний суд прийняв до нового розгляду позовну заяву в адміністративній справі № 640/1859/22 за позовом Плескача В`ячеслава Юрійовича до Недержавної некомерційної професійної організації «Національна асоціація адвокатів України» в особі Ради адвокатів України, за участю третьої особи Вищої школи адвокатури Національної асоціації адвокатів України.

13:47 Вт 09.04.24 4690

Cудова практика

Хай спробують, а ми подивимось, - заступник голови ВС про…

«Якщо йдеться про те, чи можуть адвокати використовувати штучний інтелект для того, щоб створювати документи, які вони подадуть у судовому процесі, то, мабуть, тільки практика буде критерієм істини».

13:12 Вт 09.04.24 3551

Вестник:№3 березень 2024 - Вісник;
Міжнародна благодійна допомога для НААУ;
Стратегія НААУ 2021-2025;
Доступ до адвокатської професії -;
Рекомендації щодо захисту професейних та;
АНАЛІЗ ПОРУШЕНЬ ПРАВ ТА ГАРАНТІЙ;
Навчальні продукти для адвокатів;
НеВестник 4

Категорія

Надішліть файл із текстом публікації у форматі *.doc, фотографію за тематикою у розмірі 640х400 та Ваше фото.

Оберіть файл