Чи слід в ордері вказувати суд, де надаватиметься правова допомога - ВС | НААУ

"Підтримка ментального здоров'я українських адвокатів під час війни" детальніше за посиланням

Чи слід в ордері вказувати суд, де надаватиметься правова допомога - ВС

Cудова практика
15:45 Пт 16.06.23 10794 Переглядів
Версія для друку

Під назвою органу, в якому надається правова допомога, розуміється як безпосередньо назва конкретного органу, так і назва групи органів наприклад: судові органи, органи досудового слідства, правоохоронні органи тощо.

На це звернув увагу Касаційний цивільний суд, скасовуючи ухвалу апеляційного суду у справі №754/12387/21, повідомляє «Закон і Бізнес».

У цій справі суд апеляційної інстанції повернув скаргу адвоката через неналежне оформлення ордеру. Адже у графі «Назва органу, в якому надається правова допомога» зазначено: «у судових органах України», що, на думку апеляційного суду, не посвідчує право адвоката на надання правової допомоги особі в Київському апеляційному суді.

Суд апеляційної інстанції врахував правовий висновок, викладений у постанові Великої палати ВС від 05.06.2019 у справі №9901/847/18, де вказано, що в ордері на надання правової допомоги має бути зазначено не абстрактний орган державної влади, а конкретна назва такого органу, зокрема суду. Проте, як зауважив КЦС, в цій справі в ордері були взагалі відсутні відомості про судові органи.

Натомість зазначення у графі «Назва органу, в якому надається правова допомога», що правова допомога надається «у судових органах України» незалежно від спеціалізації, є достатнім і необхідним підтвердженням того, що адвокат уповноважений надавати правову допомогу клієнтам та представляти їх інтереси в будь-яких судах України, а тому не вимагає уточнення/зазначення територіальної, інстанційної, предметної та суб`єктної юрисдикції судів.

Також КЦС підкреслив, що надмірний формалізм у трактуванні процесуального законодавства визнається неправомірним обмеженням права на доступ до суду як елемента права на справедливий суд згідно зі ст.6 Конвенції про захист прав людини і основоположних свобод.

Популярні новини

Військовий облік, бронювання та мобілізація: огляд судової практики

Cудова практика

Військовий облік, бронювання та мобілізація: огляд судової практики

З моменту повномасштабного вторгнення законодавство у сфері мобілізації неодноразово змінювалося. Тож застосування старих і нових норм постійно викликає запитання. Що вважати належним оповіщенням? Коли повістка вважається врученою? Чи достатньо повідомлення у Viber? Чи можна виїхати з місця проживання без погодження з ТЦК?

18:27 Пт 21.03.25 4351
НААУ про зміни до закону про АРМА: умови для виконання рішень суду зайві

Законодавство

НААУ про зміни до закону про АРМА: умови для виконання рішень суду…

Аби посилити інституційну спроможність Агентства з розшуку та менеджменту активів, у Верховній Раді запропонували внести низку змін до профільного закону. Відповідний проект №12374-д від 10.02.2025 вже пройшов перше читання, але потребує доопрацювання.

16:43 Пт 21.03.25 4053
Подав заяву про припинення доручення БПД - повідом клієнта, - проект

БПД

Подав заяву про припинення доручення БПД - повідом клієнта, - проект

Якщо адвокат звернувся до регіонального центру з надання безоплатної правничої допомоги із заявою про припинення дії отриманого раніше доручення, він має поінформувати про це свого клієнта.

11:35 Пт 21.03.25 4625
Проект Трудового кодексу: що зміниться для роботодавців і працівників дослідили у НААУ

Дискусія

Проект Трудового кодексу: що зміниться для роботодавців і…

Проект нового Трудового кодексу України покликаний модернізувати трудове законодавство, адаптувати його до сучасних умов ринку праці та європейських стандартів. Однак, низка положень викликає питання як серед юристів, так і серед роботодавців і працівників.

14:26 Чт 20.03.25 6132
«Конвенція посилить якість захисту людини від кримінального переслідування», - заступник голови НААУ, РАУ В. Гвоздій

Гарантії діяльності

«Конвенція посилить якість захисту людини від кримінального…

Нещодавно Рада Європи ухвалила Конвенцію про захист професії адвоката — міжнародний договір, що гарантує незалежність, безпеку та самоврядність адвокатів. Останні називають його ключовим кроком для зміцнення верховенства права. Але що це означає на практиці, чому конвенція має надзвичайну цінність, — на ці та інші питання ведучого «Факти ICTV» відповів заступник голови НААУ, РАУ Валентин ГВОЗДІЙ.

10:42 Чт 20.03.25 6269
Як адвокату впоратися з тривожністю: поради від психолога

Навчання

Як адвокату впоратися з тривожністю: поради від психолога

Адвокатська діяльність в умовах війни передбачає високе емоційне навантаження, постійний стрес і невизначеність. Тривожність стає супутником багатьох правників, впливаючи на концентрацію, ухвалення рішень і загальне самопочуття. Як розпізнати тривожний стан, навчитися з ним працювати та розвинути психологічну стійкість?

10:03 Чт 20.03.25 6655
Українська адвокатура формує світові стандарти правозахисту, - нардеп Ватрас

Гарантії діяльності

Українська адвокатура формує світові стандарти правозахисту, -…

Лідерство України в підготовці Конвенції Ради Європи про захист професії адвоката підтверджує високий рівень розвитку правової культури нашої держави, розуміння ключової ролі адвокатури в утвердженні прав людини та принципів демократії.

16:51 Ср 19.03.25 7197
«Натхнення» в адвокатурі: коли право зустрічається з мистецтвом

Різне

«Натхнення» в адвокатурі: коли право зустрічається з мистецтвом

У рамках мистецького проекту «Advocacy Art» у Національній асоціації адвокатів України з 3 до 14 березня пройшла виставка художніх робіт адвокатів «Натхнення».

11:27 Ср 19.03.25 3629

Вестник:№1-2 січень-лютий 2025 - Вісник;
Міжнародна благодійна допомога для НААУ;
Стратегія НААУ 2021-2025;
Доступ до адвокатської професії -;
Рекомендації щодо захисту професейних та;
АНАЛІЗ ПОРУШЕНЬ ПРАВ ТА ГАРАНТІЙ;
Навчальні продукти для адвокатів;
НеВестник 4

Категорія

Надішліть файл із текстом публікації у форматі *.doc, фотографію за тематикою у розмірі 640х400 та Ваше фото.

Оберіть файл