"Підтримка ментального здоров'я українських адвокатів під час війни" детальніше за посиланням
Як здолати нелегальні пасажирські перевезення, - проект Закону

Сьогодні в Україні фактично відсутні дієві інструменти контролю за ринком автомобільних пасажирських перевезень. Відтак, послуги часто надаються суб’єктами, що не мають ліцензії або необхідних дозвільних документів.
Аби вирішити цю проблему, у Комітеті НААУ з питань транспортного права підготували проект Закону «Про внесення змін до деяких законів України у сфері автомобільного пасажирського транспорту».
Документом пропонується ввести ринкові правила надання послуг, встановити елементи механізму державного контролю, а також передбачити адміністративну та господарську відповідальність за порушення у цій сфері.
Зокрема, зміни до Закону «Про автомобільний транспорт» передбачають запровадження контрольної закупівлі послуг (відповідну процедуру згодом має визначити Кабмін у формі Порядку), уточнення вимог до автостанцій та зупинок таксі, в тому числі послуг, що надаються автостанціями, коригування відносин автомобільного перевізника із власниками автостанцій.
Пропонується прямо заборонити надання власниками автостанцій будь-яких послуг автостанції особам, що не зареєстровані як суб’єкти господарювання, чи особам, у яких відсутні передбачені законом ліцензії та/чи документи дозвільного характеру на право здійснення перевезень пасажирів автомобільним транспортом.
«Явище нелегальних перевезень підживлюється співпрацею тіньових перевізників із продавцями квитків, які діють як комерційні посередники (агенти, автостанції), - вважає голова комітету НААУ Андрій Лук’яненко. – Бо правила надання агентських послуг продавцями автобусних квитків не вимагають перевірки у автомобільного перевізника наявності ліцензії, документів дозвільного характеру на регулярні перевезення. А агентські договори укладаються із усіма бажаючими перевізниками. Через це явної шкоди зазнають автомобільні перевізники, які працюють з дотриманням вимог закону».
Проект Закону разом із супровідними матеріалами направлено на опрацювання до Комітету Верховної Ради з питань транспорту та інфраструктури.
Популярні новини

Дискусія
Роль адвокатури в інформаційній безпеці країни обговорили за…
У сучасних умовах війни дезінформація стала одним із ключових інструментів впливу, який використовується для дестабілізації ситуації в країні, дискредитації інституцій, зокрема і адвокатури, та маніпулювання громадською думкою.

За кордоном
Коли вирок чекає на захисника: в США засуджений відтермінував…
Суд в Айові (США) відклав винесення вироку 35-річному Джароду Андерсону, якого суд присяжних визнав винним у вчиненні низки злочинів проти неповнолітньої, включаючи торгівлю людьми, сексуальне насильство та експлуатацію. Підставою рішення стала заява підсудного про конфлікт із адвокатами.

Законодавство
Як ідентифікувати пряму рекламу?
Після оновлення у 2023 році Закону «Про рекламу» практика його застосування виявила необхідність доопрацювання окремих положень. Зокрема, виникла потреба у чіткому відмежуванні поняття прямої реклами як окремої форми реклами.

Cудова практика
Надсилання заяви на електронну пошту суду не є належною формою…
Із запровадженням обов’язкових для адвокатів електронних кабінетів у Єдиній судовій інформаційно-комунікаційній системі існує дві форми подання процесуальних документів. Верховний Суд нагадав, що не кожен цифровий підпис і не кожне електронне звернення є належними.

За кордоном
Тимчасовий захист, робота, навчання: що українцям варто знати про…
Яка процедура отримання статусу тимчасового захисту у Франції та Великій Британії? Коли можуть відмовити у його наданні та чи реально оскаржити таке рішення? Які є варіанти легалізації та зміни статусу? Що з працевлаштуванням, навчанням та бізнес-можливостями?

Регіони
У Львові зʼявився унікальний освітній простір для…
У Навчально-науковому інституті права, психології та інноваційної освіти Національного університету «Львівська політехніка» урочисто відкрили навчальну аудиторію «Історія адвокатури України».

Видання
Бюлетень Комітету медичного і фармацевтичного права та біоетики…
Комітет медичного і фармацевтичного права та біоетики НААУ підготував бюлетень за грудень 2024 - березень 2025 року.

Навчання
Лайфхаками організації робочого місця поділилися адвокати
Успішний адвокат завжди організований та відповідальний. Він опора та осередок спокою для свого клієнта. Ефективність його роботи часто залежить не лише від знань і навичок, а й від порядку в робочому просторі.