"Підтримка ментального здоров'я українських адвокатів під час війни" детальніше за посиланням
Національна асоціація адвокатів України – співорганізатор міжнародної наукової конференції з проблем реформування правової системи

28 квітня 2023 року у Тернополі відбулася VII Міжнародна науково-практична конференція «Україна в умовах реформування правової системи: сучасні реалії та міжнародний досвід». Співорганізаторами наукового форуму, який відбувся у Західноукраїнському національному університеті, стали Національна асоціація адвокатів України та Центр досліджень адвокатури і права. У конференції взяли участь студенти та викладачі класичного університету Тернополя, партнери, представники наукових шкіл та юристи-практики з Польщі, Німеччини, Люксембургу, Бельгії, Австрії, Ізраїлю, Великобританії.
Актуальність проблематики наукового форуму зумовлена потребою у реформуванні правової системи України та визначалася як змінами в усіх сферах суспільного життя, так і наближенням й адаптацією правової системи нашої держави до права Європейського Союзу. На даному етапі важливим стало вироблення концептуальних засад взаємодії систем права ЄС та України, а також закріплення їх на законодавчому рівні.
Від НААУ з вітальним словом до учасників конференції звернулася Ірина Василик, керівник Центру досліджень адвокатури і права. Вона зазначила, що такий важливий представницький форум став уже традиційним, а співпраця НААУ та Західноукраїнського національного університету склала його невід’ємну частину. Щорічно Центр досліджень адвокатури і права та ЗУНУ організовували спільні наукові заходи; на юридичному факультеті завдяки цьому співробітництву відкритий та функціонує Кабінет-музей адвокатури Тернопільщини.
«Незалежна адвокатура – опора верховенства права, – наголосила Ірина Василик. І тільки у такому баченні має бути учасником і складовою реформування правової системи. Українська адвокатура в умовах широкомасштабного російського вторгнення функціонує як один організм разом з усією країною. Національна асоціація адвокатів України сьогодні знайшла можливість, щоб представляти та захищати інтереси українських адвокатів також і за кордоном. Представники адвокатур багатьох країн долучилися до допомоги українським адвокатам та громадянам нашої країни».
Робота науковців на форумі була організована у чотирьох секціях: теорія і практика розвитку правової системи України: досвід, проблеми і перспективи; глобальні виклики та сучасні тенденції розвитку міжнародного права; правоохоронна діяльність в умовах сьогодення: реалізація прав людини, забезпечення публічного порядку та безпеки, вплив воєнного стану на правоохоронну сферу; порушення прав людини в умовах глобальної турбулентності.
На завершення Ірина Василик підкреслила, що цьогорічна міжнародна науково-практична конференція «Україна в умовах реформування правової системи: сучасні реалії та міжнародний досвід» присвячена вкрай важливим проблемам реформ, які давно на часі та є відповіддю на невідкладний суспільний запит. Чимало актуальних аспектів внесла війна і дуже добре, що всі вони були на порядку денному конференції.
Популярні новини

Навчання
Війна, розлука і діти: як суди вирішують спори про батьківські права
Через війну мільйони українців змінили місце проживання. Хтось із батьків пішов до війська, зник безвісти або потрапив у полон, а хтось перебуває на окупованій території. Всі ці обставини впливають стосунки між батьками і відображаються на виконанні ними батьківських обов’язків.

За кордоном
У США суддя застеріг адвоката за оцінку прокуророк і підписався на…
Американський федеральний суддя зробив усне застереження адвокату за публічні коментарі, які вийшли за етичні межі. Причиною стала публічна заява юриста, у якій він назвав прокурорську групу у справі як «шестірку білих жінок».

Регіони
Проблеми реформування правової системи досліджували науковці та…
2–3 травня на базі юридичного факультету Західноукраїнського національного університету відбулася IX Міжнародна науково-практична конференція «Україна в умовах реформування правової системи: сучасні реалії та міжнародний досвід».

Дискусія
Апостилювання подорожчало у 12 разів
Державна послуга з проставлення апостилю — спеціального штампа, що засвідчує дійсність підпису, статусу особи та печатки на офіційних документах, які подаються за кордоном, стала дорожчою. Згідно з повідомленням Мінʼюсту, плата зросла з 51 до 610 грн для фізичних осіб та з 85 до 1060 грн - для юридичних.

Гарантії діяльності
РАУ ініціює вирішення проблеми побачень адвокатів із засудженими
Ст. 110 Кримінально-виконавчого кодексу гарантує засудженому конфіденційність побачень із адвокатом. Одним із важливих елементів є можливість спілкування з адвокатом у приміщенні без суцільного розмежувального скла. На практиці ця норма закону системно порушується.

За кордоном
Результати візиту представника НААУ до м. Глазго (Велика Британія)
Наприкінці квітня в місті Глазго (Шотландія, Велика Британія) відбувся робочий візит представника НААУ у Сполученому Королівстві Олександра Черних. Ця поїздка стала важливим кроком у зміцненні міжнародної правничої співпраці та розвитку механізмів підтримки українських адвокатів у період війни.

Підтримка
Родини двох загиблих на війні адвокатів отримають матеріальну…
Опікунська рада НААУ продовжує системно допомагати колегам, які опинились в скрутних життєвих обставинах через війну. На черговому засіданні було розглянуто 7 заяв від постраждалих адвокатів.

За кордоном
У Великій Британії провели Ukraine Law Day
У рік підписання Угоди про сторічне партнерство між Україною та Сполученим Королівством Великої Британії і Північної Ірландії в Лондоні організували і провели перший День українського права (Ukraine Law Day).