"Підтримка ментального здоров'я українських адвокатів під час війни" детальніше за посиланням
Представники НААУ взяли участь у презентації звіту проєкту Ради Європи «Захист прав дітей під час війни і в післявоєнний період в Україні»

Представники НААУ: заступник Голови Комітету захисту прав людини Сергій Старенький, член Ради Комітету Сергій Лисак і керівник Центру «Адвокат дитини» ВША НААУ, заступниця Голови Комітету з сімейного права Лариса Гретченко та членкиня Ради Комітету Людмила Гриценко взяли участь онлайн-презентації звіту проєкту Ради Європи «Захист прав дітей під час війни і в післявоєнний період в Україні» на тему «Аналіз системи правосуддя щодо неповнолітніх, які перебувають у конфлікті з законом в Україні. Практичні аспекти».
За словами організаторів, даний звіт є результатом дослідження, проведеного в 2021 році Харківським інститутом соціальних досліджень в рамках проєкту Ради Європи «Боротьба з насильством щодо дітей в Україні, фаза III», в ході якого проводилось інтерв’ювання юристів-практиків у роботі з дітьми, які перебувають в конфлікті з законом.
Зокрема, звіт містить інформацію про:
- профілактику правопорушень серед неповнолітніх;
- перекваліфікацію звинувачень проти неповнолітніх у суді;
- застосування примусових заходів виховного характеру до дітей;
- реінтеграцію дітей, які перебувають у конфлікті із законом;
- спеціалізацію органів ювенальної юстиції;
- збір даних та незалежний моніторинг тощо.
Національна асоціація адвокатів України приймає активну участь в даній роботі і підтримує позитивні зміни, що відбуваються в реформуванні ювенальної юстиції, завдячуючи досвіду наших міжнародних партнерів і безпосередньо Офісу Ради Європи в Україні.
Зі звітом «Аналіз системи правосуддя щодо неповнолітніх, які перебувають у конфлікті з законом в Україні. Практичні аспекти» можна ознайомитися за посиланням.
Текст і фото підготовлені командою Координатора комітетів НААУ
Популярні новини

Видання
Обмеження доступу до публічної інформації: «Дія» презентувала…
Право на доступ до публічної інформації — один із наріжних каменів демократії. Проте в Україні його реалізація часто стикається з необґрунтованими обмеженнями: через брак розуміння закону, страх перед розголошенням чи посилання на підзаконні акти. У воєнний час ці виклики лише загострились.

Навчання
Кращим студентам ДТЕУ провели майстер-класи з адвокатури
У Національній асоціації адвокатів України провели тематичний день адвокатури для студентів-юристів факультету права і міжнародної торгівлі Державного торговельно-економічного університету.

Законодавство
Про ризики впровадження пріоритетного опікунства попередили в НААУ
Українське законодавство не дозволяє батькам чи опікунам заздалегідь визначити, хто піклуватиметься про їхню дитину або підопічного у разі смерті чи втрати дієздатності. Під час війни це питання набуває особливої актуальності.

За кордоном
Українським адвокатам у США допоможуть інтегруватися у юридичну…
«Ми не лише підтримуємо наших громадян, а й допомагаємо українським адвокатам, що через війну переїхали до Каліфорнії, знайти роботу, пройти ліцензування та інтегруватися в місцеву юридичну спільноту».

Регіони
У Луцьку адвокатів учили переконувати словом
Для адвоката вміння говорити — це ключовий інструмент професії. Але як зберігати впевненість, коли на тебе дивляться десятки очей, у голові роїться тривога, а голос зрадницьки тремтить? Цьому у юридичних вишах не вчать.

Видання
Адвокатам підготували методичку з трудового законодавства…
Воєнний стан вніс суттєві корективи у трудові відносини. Поява спеціального закону та обмеження конституційних прав вимагають від адвокатів точного розуміння нових норм і судової практики, що тільки формується.

Навчання
Не слабкість, а ресурс: адвокатам розповіли про способи емоційного…
Втрата дому, звичного способу життя, життєвих цінностей, професійної ідентичності або навіть уявлення про себе під час війни - усе це залишає глибокий слід у свідомості людини. І горювання стає природною й важливою частиною процесу відновлення.

Дискусія
Що означає бути «членом сім’ї»: статус дослідила голова комітету…
Іноді від того, чи буде особа, яка має біологічний чи побутовий звʼязок, визнана членом сім’ї, залежить доступ до низки правових механізмів: від спадкування і користування житлом - до одноразових виплат та пенсій.