"Підтримка ментального здоров'я українських адвокатів під час війни" детальніше за посиланням
Адвокати відстоюють недопустимість зловживання правоохоронцями своїми процесуальними правами та порушення професійних гарантій адвокатів

12 квітня за ініціативою Комітету захисту прав адвокатів та гарантій адвокатської діяльності НААУ відбувся круглий стіл «Гарантії прав адвокатів та адвокатської діяльності під час кримінальних проваджень».
Доповідачами виступили представники Комітету - Клочков Володимир, Надіч Нонна, Наум Віталій та Циганков Андрій. Окрім цього, долучились до заходу слідчі Державного бюро розслідувань – Олена Халанчук, Костянтин Костантінов та представник Офісу Генерального прокурора – Максим Чумак.
Представниками Комітету озвучено проблематику проведення обшуків у адвокатів та недопустимості вилучення інформації з адвокатською таємницею, процедуру повідомлення Комітету про слідчі (розшукові) дії та інші поширені порушення професійних гарантій адвоката.
Голова Комітету Володимир Клочков нагадав адвокатам щодо недопустимості добровільної видачі матеріалів, що містять інформацію з адвокатською таємницею, без згоди клієнта та розголошення адвокатської таємниці. Окрім цього, учасниками обговорено:
- Суб’єктів звернення з клопотаннями про надання дозволу на проведення обшуку (огляду) приміщення та/або іншого володіння адвоката.
- Зміст ухвал слідчих суддів щодо надання дозволу на проведення обшуку (огляду) приміщень та іншого володіння адвоката з врахуванням гарантій адвокатської діяльності та прав адвокатів.
- Вимоги щодо належної реалізації ч. 2 ст. 23 Закону України “Про адвокатуру та адвокатську діяльність”.
- Механізм обмеження дій правоохоронців, які здійснюють обшук (огляд) у приміщеннях та/або інших володіннях адвоката.
- Огляд та вилучення документів, які отримані адвокатом під час здійснення професійної адвокатської діяльності.
Учасники засудили зловживання представниками правоохоронних органів своїми процесуальними правами та порушення професійних гарантій Адвокатури України в особі кожного адвоката.
Трансляція круглого столу доступна для перегляду за посиланням.
Текст і фото підготовлені командою Координатора комітетів НААУ
Популярні новини

Видання
Трудове право ЄС: методичні рекомендації для адвокатів…
Для мільйонів українців, які через війну виїхали за кордон, вкрай актуальним стало знання трудового права Європейського Союзу. Ключові директиви ЄС, норми Міжнародної організації праці, практику Європейського суду з прав людини зібрали у окремому посібнику.

За кордоном
Суд у Чехії: як адвокату підготувати українське рішення до визнання
За даними Міністерства внутрішніх справ Чеської Республіки українці стали найбільшою групою іноземців у цій країні. Це зумовило зростання кількості цивільних, сімейних, трудових і комерційних спорів із «українським елементом».

Навчання
Слово як інструмент захисту: адвокати вчилися ефективній…
Для адвоката мистецтво володіти словом – це не розкіш, а одна з ключових складових професійних навичок. Захисник повинен уміти доносити свою позицію до оточуючих від моменту знайомства з клієнтом і до отримання остаточного судового рішення.

Навчання
Особливості перекладу документів для Великої Британії та України…
У юридичній практиці переклад документів дедалі частіше стає предметом уваги не лише перекладачів, а й адвокатів, судів та державних органів. Яким має бути переклад, щоб мати юридичну силу в Україні та Великій Британії, які помилки можуть звести нанівець справу, і хто несе відповідальність за точність?

Анонс
Книгу оповідань українських адвокатів презентують у Києві
27 травня у Києві відбудеться презентація першої збірки художніх творів українських адвокатів «Щоденник мого адвоката. Книга оповідань №1».

Дискусія
Судові експертизи і бізнес: що адвокатам варто знати у 2025 році
Судові експертизи залишаються ключовим інструментом у кримінальних провадженнях проти бізнесу. Але практики стикаються з новими викликами: від нестиковок у процедурі списання майна до труднощів у формулюванні запитів і зборі належних доказів.

Навчання
Стрес і вигорання в адвокатській практиці: причини, наслідки,…
Юридична професія пов’язана з високим рівнем відповідальності, постійним емоційним напруженням і жорсткими дедлайнами. У таких умовах хронічний стрес і професійне вигорання стають звичним явищем серед адвокатів. Це не лише позначається на їхньому здоров’ї та особистому житті, а й знижує якість правничої допомоги.

Анонс
Відкрито прийом заявок на конкурс для адвокатів Prix Mario Stasi 2025
Паризька колегія адвокатів запрошує молодих українських адвокатів долучитися до Prix Mario Stasi 2025 - престижного конкурсу з ораторського мистецтва, присвяченого праву на захист та ролі адвоката у суспільстві.