"Підтримка ментального здоров'я українських адвокатів під час війни" детальніше за посиланням
Адвокати відстоюють недопустимість зловживання правоохоронцями своїми процесуальними правами та порушення професійних гарантій адвокатів

12 квітня за ініціативою Комітету захисту прав адвокатів та гарантій адвокатської діяльності НААУ відбувся круглий стіл «Гарантії прав адвокатів та адвокатської діяльності під час кримінальних проваджень».
Доповідачами виступили представники Комітету - Клочков Володимир, Надіч Нонна, Наум Віталій та Циганков Андрій. Окрім цього, долучились до заходу слідчі Державного бюро розслідувань – Олена Халанчук, Костянтин Костантінов та представник Офісу Генерального прокурора – Максим Чумак.
Представниками Комітету озвучено проблематику проведення обшуків у адвокатів та недопустимості вилучення інформації з адвокатською таємницею, процедуру повідомлення Комітету про слідчі (розшукові) дії та інші поширені порушення професійних гарантій адвоката.
Голова Комітету Володимир Клочков нагадав адвокатам щодо недопустимості добровільної видачі матеріалів, що містять інформацію з адвокатською таємницею, без згоди клієнта та розголошення адвокатської таємниці. Окрім цього, учасниками обговорено:
- Суб’єктів звернення з клопотаннями про надання дозволу на проведення обшуку (огляду) приміщення та/або іншого володіння адвоката.
- Зміст ухвал слідчих суддів щодо надання дозволу на проведення обшуку (огляду) приміщень та іншого володіння адвоката з врахуванням гарантій адвокатської діяльності та прав адвокатів.
- Вимоги щодо належної реалізації ч. 2 ст. 23 Закону України “Про адвокатуру та адвокатську діяльність”.
- Механізм обмеження дій правоохоронців, які здійснюють обшук (огляд) у приміщеннях та/або інших володіннях адвоката.
- Огляд та вилучення документів, які отримані адвокатом під час здійснення професійної адвокатської діяльності.
Учасники засудили зловживання представниками правоохоронних органів своїми процесуальними правами та порушення професійних гарантій Адвокатури України в особі кожного адвоката.
Трансляція круглого столу доступна для перегляду за посиланням.
Текст і фото підготовлені командою Координатора комітетів НААУ
Популярні новини

Cудова практика
Негаторний позов: про що свідчить судова практика ВС
Поки особа є власником майна, вона не може бути обмежена у праві звернутися до суду з негаторним позовом, який може бути пред'явлений упродовж всього часу тривання правопорушення.

Дискусія
Погони не личать мантії: моделі відновлення військових судів…
У Комітеті ВР з питань правової політики провели робочу нараду з обговорення проектів законів, які передбачають створення та функціонування в Україні на постійній основі військових судів. Інститут адвокатури представив свої застереження щодо такої ініціативи.

Навчання
У Івано-Франківську адвокатів навчали мистецтву красномовства
Риторика відіграє надзвичайно важливу роль у професійній діяльності адвоката. Вміння чітко, переконливо та ефективно доносити свою позицію є ключем до успіху в суді, під час переговорів та у спілкуванні з клієнтами.

Законодавство
Уточнення щодо впливу боргів за аліментами на поділ майна є зайвим, -…
Ухилення від виконання прямих батьківських обов’язків з утримання дитини, а саме наявність заборгованості за аліментами, є підставою для відступлення від засад рівності часток подружжя відповідно до Сімейного кодексу.

Дискусія
Бойовий імунітет: хто і як має оцінювати рішення командира?
Захист військових, які діють в умовах крайньої небезпеки та стресу, потребує чіткого правового регулювання. Особливого значення в умовах повномасштабної збройної агресії набуває питання притягнення захисників до кримінальної відповідальності за прийняті бойові рішення.

Навчання
Використовувати практику ЄСПЛ навчали адвокатів на вебінарі
Якщо судові засідання призначаються день в день або на розгляд матеріалів справи адвокату надається кілька годин – чи є це порушенням права на захист з точки зору практики Європейського суду з прав людини? Приклади конкретних кейсів розглянули на вебінарі.

Навчання
Як адвокату працювати з ШІ розповіли під час семінару
Адвокатська практика стрімко змінюється під впливом технологій. Чи може штучний інтелект допомогти адвокату в щоденній роботі? Практичні поради правникам дали під час семінару.

Навчання
Як адвокату правильно заявити про себе в Instagram і TikTok
Особистий бренд адвоката дозволяє побачити його як особистість, зрозуміти цінності, якості та інтереси. І це надає можливість налагодження ділових стосунків з людьми, які поділяють близькі цінності та інтереси.