Голова Національної асоціації адвокатів України провела онлайн-зустріч з Радою адвокатів Литовської Республіки | НААУ

"Підтримка ментального здоров'я українських адвокатів під час війни" детальніше за посиланням

Голова Національної асоціації адвокатів України провела онлайн-зустріч з Радою адвокатів Литовської Республіки

Самоврядування
19:50 Ср 12.04.23 2088 Переглядів
Версія для друку

12 квітня 2023 року відбулась успішна онлайн-зустріч між керівництвом Національної асоціації адвокатів України та Ради адвокатів Литовської Республіки.

Голова НААУ, РАУ Лідія Ізовітова провела зустріч з Головою Ради адвокатів Литовської Республіки Міндаугасом Кукайтісом та членами ради.

Під час виступу Лідія Ізовітова розповіла про діяльність українських адвокатів у реаліях військової агресії РФ проти України. Вона особливо зупинилась на питанні ролі адвокатури у забезпеченні верховенства права під час дії воєнного стану. Голова НААУ, РАУ детально описала грубі порушення з боку правоохоронних органів щодо адвокатів, спроби тиску на самоврядну інституцію та наступ на незалежність української адвокатури. Вона також розглянула заходи, які вживає НААУ для подолання цих небезпечних явищ.

Керівництва адвокатур обох країн обговорили перспективи співпраці та подальшої підтримки українських адвокатів, постраждалих від військових дій в Україні. Лідія Ізовітова відзначила досвід багаторічного співробітництва з адвокатурою Литви та подякувала за допомогу, яку надала адвокатська спільнота Литви з перших днів військової агресії проти України.

Варто зазначити, що адвокатура Литовської Республіки одна з перших організувала збір коштів та надала Україні на потреби армії понад 37 тисяч євро. Литовські адвокати також започаткували надання безоплатної правової допомоги українцям, що перебувають у Литві, та допомагали в облаштуванні українських громадян, які вимушено перебувають у Литовській державі.

Ця зустріч підкреслила важливість співпраці між адвокатськими спільнотами України та Литви, а також спільні зусилля у боротьбі за верховенство права та захист прав людини в умовах воєнної агресії.

Обидві сторони висловили намір продовжувати співпрацю та взаємодопомогу, що є основою для подальшого розвитку двосторонніх відносин.

Ми очікуємо на наступні зустрічі та подальше поглиблення співпраці між Національною асоціацією адвокатів України та Радою адвокатів Литовської Республіки, що сприятиме захисту інтересів адвокатів та клієнтів обох країн.

Популярні новини

Комітет захисту прав адвокатів НААУ відповів на закиди щодо справи «адвокатів-хакерів»

Гарантії діяльності

Комітет захисту прав адвокатів НААУ відповів на закиди щодо справи…

Публікації «Дзеркала тижня» про «адвокатів-хакерів» містять неправдиву інформацію, перекручення та маніпуляції що підривають авторитет інституту адвокатури. Вони є формою протиправного тиску на НААУ і можуть бути елементом замовної кампанії.

18:39 Ср 23.04.25 625
Україна посилить захист адвокатів: підписання Конвенції Ради Європи очікується у травні - В. Ватрас

Гарантії діяльності

Україна посилить захист адвокатів: підписання Конвенції Ради…

Україна планує приєднатися до Конвенції Ради Європи щодо захисту прав адвокатів у травні. Це рішення стало актуальним на тлі справи НАБУгейт та інших порушень прав адвокатів.

15:52 Ср 23.04.25 269
Вибір чи обовʼязок? Зміни до СК щодо утримання пасинка чи падчерки недоречні

Законодавство

Вибір чи обовʼязок? Зміни до СК щодо утримання пасинка чи падчерки…

Після шлюбу мачуха або вітчим фактично утримують дитину свого чоловіка чи дружини. Тому у ст. 268 Сімейного кодексу варто закріпити відповідний обов’язок на період шлюбу. Бо на практиці це відбувається і без норм закону.

13:36 Вт 22.04.25 323
Захист адвокатської діяльності: стартувала серія воркшопів від НААУ

Дискусія

Захист адвокатської діяльності: стартувала серія воркшопів від…

У системі правосуддя адвокат має бути незалежним захисником, але на практиці дедалі частіше стає обʼєктом тиску, переслідувань і дискредитації. Обшуки в офісах, вимоги розголошення таємниці, інформаційні атаки — такі способи впливу стають новою реальністю для професії.

14:41 Пн 21.04.25 753
Розпізнавати маніпуляції і протидіяти їм у суді вчили полтавських адвокатів

Навчання

Розпізнавати маніпуляції і протидіяти їм у суді вчили полтавських…

Молоді адвокати вчились розпізнавати маніпулятивні техніки з боку процесуальних опонентів, свідків, прокурорів та навіть суддів, аналізувати приховані прийоми впливу та протидіяти маніпуляціям за допомогою логічного аналізу, коректних контраргументів та судової риторики.

14:23 Пт 18.04.25 916
Джерела для висновку органу опіки: чи варто змінювати СК через одну справу?

Законодавство

Джерела для висновку органу опіки: чи варто змінювати СК через одну…

Ініціатива щодо уточнення джерел отримання інформації органами опіки та піклування для підготовки висновків стосовно порядку розв’язання спорів щодо дітей є доцільною. Проте це краще робити на підзаконному рівні.

13:12 Пт 18.04.25 870
Війна за врожай: чому агросектор потребує захисту пояснив голова комітету НААУ

Дискусія

Війна за врожай: чому агросектор потребує захисту пояснив голова…

Аграрний сектор — ключовий драйвер української економіки в умовах воєнного стану. Проте саме він сьогодні стикається з найбільшими юридичними й фактичними загрозами. Через складну нормативну базу, доступ до реєстрів і зловживання повноваженнями агросфера перетворюється на поле рейдерських атак.

13:52 Чт 17.04.25 625
Фідбек – це не критика заради критики, а інструмент підтримки та розвитку, – вебінар

Навчання

Фідбек – це не критика заради критики, а інструмент підтримки та…

У юридичному середовищі зворотний зв’язок часто сприймається як критика чи вказівка на помилки. Проте насправді фідбек — це важливий інструмент професійного зростання і підтримки, особливо в часи високого стресу.

12:21 Чт 17.04.25 598

Вестник:№3 березень 2025 - Вісник;
Міжнародна благодійна допомога для НААУ;
Стратегія НААУ 2021-2025;
Доступ до адвокатської професії -;
Рекомендації щодо захисту професейних та;
АНАЛІЗ ПОРУШЕНЬ ПРАВ ТА ГАРАНТІЙ;
Навчальні продукти для адвокатів;
НеВестник 4

Категорія

Надішліть файл із текстом публікації у форматі *.doc, фотографію за тематикою у розмірі 640х400 та Ваше фото.

Оберіть файл