"Підтримка ментального здоров'я українських адвокатів під час війни" детальніше за посиланням
Сергій Барбашин розповів про права інтелектуальної власності в ІТ на освітньому дні весняної конференції EYBA 2023

Голова UNBA NextGen, заступник Голови Комітету з інтелектуальної власності НААУ, Віце-президент EYBA Сергій Барбашин взяв участь як спікер в освітньому дні весняної конференції Європейської асоціації молодих адвокатів EYBA 2023.
Адвокат розкрив тему: “Як ідентифікувати та передати права інтелектуальної власності в ІТ”. Під час доповіді з учасниками розглянули, що IT продукт має комплексну структуру та складається з різних складових. До структури готового продукту можуть входити торговельні марки, патенти, майнові та авторські права тощо. Для систематизації та захисту обʼєктів ІВ потрібно їх правильно ідентифікувати та передати від учасників (розробників, дизайнерів) команди до замовника (роботодавця).
Щоб правильно ідентифікувати об’єкт, важливо зрозуміти з яких елементів він складається. Перелік обʼєктів не є вичерпним та до таких об’єктів можна віднести код, графічні зображення, дизайни, алгоритми, бази даних, сценарії, логіку поведінки тощо. При цьому потрібно звертати увагу на правове регулювання авторського права та можливі особливості певних юрисдикцій.
Спікер порадив задля уникнення непорозумінь більш детально розписувати, які саме права передані. В залежності від виконаних робіт різними членами команди (UX/UI-дизайнер, тестувальник) ідентифікація таких прав може бути різною.
Для зменшення кількості додаткової роботи в договорі можна закріпити, що права ІВ переходять автоматично в момент наступний за створенням. Окрім цього можна додатково закріплювати передачу прав актами, але потрібно враховувати особливості та вимоги юрисдикції в якій знаходиться компанія.
Також, спікер Сергій Барбашин поділився з колегами книгами, статтями та судовою практикою, які варто використовувати у даних справах.
Разом з адвокатом в одній панелі виступив спікером доктор філософії і суддя адміністративного та податкового суду Сінтри (Португалія) Антоніо Мендес Олівейра, який розповів про штучний інтелект і права людини.
Під час виступів тривала жвава дискусія з учасниками конференції.
НААУ активно розвиває міжнародне співробітництво у сфері інтелектуальної власності. Зокрема, представники НААУ відвідали конференцію Web Summit 2022. Проведено воркшоп спільно з Європейською асоціацією молодих адвокатів (EYBA) на тему «Судові процеси у сфері інтелектуальної власності в США», а також міжнародний вебінар у співпраці з Міжнародною асоціацією із захисту інтелектуальної власності (AIPPI) на тему «Відеоігри та інтелектуальна власність в Європі».
Якщо ви також бажаєте розвиватися у даному напрямку, брати участь у міжнародних IP-заходах, просимо звертатися до Комітету з інтелектуальної власності, що діє у складу НААУ.
Текст і фото підготовлені командою Координатора комітетів НААУ
Популярні новини

Дискусія
Куди веземо зерно: нові ринки, старі бар’єри і довгий шлях до ЄС
Нещодавнє відкриття ринку Султанату Оман для української аграрної продукції — вже дев’ятий новий експортний напрям з початку 2025 року. Але за цим — не просто зростання цифр, але й перебудова логістики, відновлення довіри і пошук рівних правил гри.

ЄРАУ
19 липня можливі обмеження у роботі електронних кабінетів адвокатів
У суботу, 19 липня, у звʼязку із плановими технічними роботами буде тимчасово обмежений доступ до особистих електронних кабінетів адвокатів на сайті Національної асоціації адвокатів України.

Законодавство
Ідея відновити повноваження КК ВККС суперечить Конституції –…
Законопроект №13382 про внесення змін про удосконалення процедури конкурсу на зайняття посади члена ВККС суперечить Конституції, не забезпечує вдосконалення процедури, а тому його включення до порядку денного сесії ВР є недоцільним.

Законодавство
Чому переписування регламентів ЄС у закони — не найкраще рішення
Замість того, аби переписувати до законів України положення регламентів ЄС, варто розпочати пошук механізмів врахування останніх як елементів національного права. З набуттям членства України у ЄС всі ці документи автоматично стануть частиною законодавства, тож важливо вчитися працювати з ними вже зараз.

Законодавство
Тих, хто ототожнює адвокатів з клієнтами, штрафуватимуть – ухвалено…
Публічне ототожнення особою адвоката з клієнтом, якому таким адвокатом надається професійна правнича допомога стане адміністративним правопорушенням, а форми втручання в діяльність адвоката, відповідальність за яке передбачена ст. 397 Кримінального кодексу, - деталізовано.

Навчання
Вимкни справу: чим ризикує адвокат, ігноруючи режим сну
У юридичній практиці складно уникнути перенавантаження: дедлайни, багатозадачність, емоційна робота з клієнтами, публічні виступи. Але саме ці фактори роблять адвокатів особливо вразливими до наслідків хронічного недосипу.

За кордоном
НААУ передала зауваження до імміграційного закону Португалії
Представник Національної асоціації адвокатів України в Португалії Віктор Архіпов обговорив з новообраним головою Ордену адвокатів Португалії Жоао Массано низку питань, що стосуються правового становища українців у країні.

Взаємодія
Адвокати та архівісти об’єдналися для збереження правової…
Національна асоціація адвокатів України, Рада адвокатів Львівської області та Центральний державний історичний архів України у м. Львів підписали Меморандум про співпрацю. Документ відкриває нові можливості для вивчення та популяризації історії української адвокатури, архівних досліджень і створення спільних науково-просвітницьких проектів.