Сергій Барбашин розповів про права інтелектуальної власності в ІТ на освітньому дні весняної конференції EYBA 2023 | НААУ

Сергій Барбашин розповів про права інтелектуальної власності в ІТ на освітньому дні весняної конференції EYBA 2023

За кордоном
10:20 Пн 03.04.23 1327 Переглядів
Версія для друку

Голова UNBA NextGen, заступник Голови Комітету з інтелектуальної власності НААУ, Віце-президент EYBA Сергій Барбашин взяв участь як спікер в освітньому дні весняної конференції Європейської асоціації молодих адвокатів EYBA 2023.

Адвокат розкрив тему: “Як ідентифікувати та передати права інтелектуальної власності в ІТ”. Під час доповіді з учасниками розглянули, що IT продукт має комплексну структуру та складається з різних складових.  До структури готового продукту можуть входити торговельні марки, патенти, майнові та авторські права тощо. Для систематизації та захисту обʼєктів ІВ потрібно їх правильно ідентифікувати та передати від учасників (розробників, дизайнерів) команди до замовника (роботодавця).

Щоб правильно ідентифікувати об’єкт, важливо зрозуміти з яких елементів він складається. Перелік обʼєктів не є вичерпним та до таких об’єктів можна віднести код, графічні зображення, дизайни, алгоритми, бази даних, сценарії, логіку поведінки тощо. При цьому потрібно звертати увагу на правове регулювання авторського права та можливі особливості певних юрисдикцій.

Спікер порадив задля уникнення непорозумінь більш детально розписувати, які саме права передані. В залежності від виконаних робіт різними членами команди (UX/UI-дизайнер, тестувальник) ідентифікація таких прав може бути різною.

Для зменшення кількості додаткової роботи в договорі можна закріпити, що права ІВ переходять автоматично в момент наступний за створенням. Окрім цього можна додатково закріплювати передачу прав актами, але потрібно враховувати особливості та вимоги юрисдикції в якій знаходиться компанія.

Також, спікер Сергій Барбашин поділився з колегами книгами, статтями та судовою практикою, які варто використовувати у даних справах.

Разом з адвокатом в одній панелі виступив спікером доктор філософії і суддя адміністративного та податкового суду Сінтри (Португалія) Антоніо Мендес Олівейра, який розповів про штучний інтелект і права людини.

Під час виступів тривала жвава дискусія з учасниками конференції.

НААУ активно розвиває міжнародне співробітництво у сфері інтелектуальної власності. Зокрема, представники НААУ відвідали конференцію Web Summit 2022. Проведено воркшоп спільно з Європейською асоціацією молодих адвокатів (EYBA) на тему «Судові процеси у сфері інтелектуальної власності в США», а також міжнародний вебінар у співпраці з Міжнародною асоціацією із захисту інтелектуальної власності (AIPPI) на тему «Відеоігри та інтелектуальна власність в Європі».

Якщо ви також бажаєте розвиватися у даному напрямку, брати участь у міжнародних IP-заходах, просимо звертатися до Комітету з інтелектуальної власності, що діє у складу НААУ.

Текст і фото підготовлені командою Координатора комітетів НААУ

Популярні новини

Війна

В.Гвоздій розповів фінським колегам про досвід діяльності…

Фінляндія, яка має близько 1300 км сухопутного кордону з Росією, у квітні 2023 року вступила до НАТО. Втім межування з агресивним сусідом очевидно залишає актуальними ризики конфлікту і навіть війни. Тому фінські адвокати цікавляться досвідом українських колег з організації роботи в умовах воєнного стану.

20:16 Пт 11.10.24 2937

Доступ до професії

Освітянам і студентам розповіли про становлення та традиції…

Науково-методичний Центр досліджень адвокатури і права НААУ розпочав співпрацю з Національною академією педагогічних наук України. Першим спільним заходом двох інституцій став вебінар для викладачів та студентів.

11:26 Пт 11.10.24 3481

Самоврядування

Як має діяти КДКА, якщо суд скасував її рішення у дисциплінарній…

Кваліфікаційно-дисциплінарна комісія адвокатури регіону продовжує розглядати дисциплінарну скаргу після скасування судом рішення КДКА по суті дисциплінарної справи, якщо рішення про порушення дисциплінарної справи стосовно адвоката є діючим.

14:56 Чт 10.10.24 4724

Дискусія

Інструменти розшуку активів у цифрову епоху обговорили експерти

Іноді фото улюбленого собаки, розміщене у соцмережі, може дати зачіпку для виявлення прихованих активів недобросовісного боржника. А для ефективного стягнення необхідний доступ до відповідних реєстрів та баз даних країн ЄС.

12:09 Чт 10.10.24 2220

Cудова практика

За подачу однотипних заяв суд може накласти штраф – нагадали у ГСК

Синхронна подача однотипних заяв як однією особою, так і від імені різних осіб, можуть визнаватися зловживанням процесуальними правами, із притягненням винних осіб до відповідальності у вигляді штрафу.

18:17 Ср 09.10.24 3174

За кордоном

Як українському адвокату почати практику у Чехії

Аби почати практикувати міжнародне право та право рідної країни у Чеській Республіці, українському адвокату необхідно набути статус іноземного адвоката в цій країні і потрапити до реєстру Асоціації адвокатів Чехії.

13:32 Ср 09.10.24 2906

Війна

Захист прав осіб з інвалідністю під час мобілізації: адвокати…

Мобілізація осіб з інвалідністю проти їх волі та з порушенням установленого порядку звісно неприпустима. І хоча подальше звернення до суду забезпечує поновлення прав, утім це завжди зайві витрати часу, додатковий стрес та моральна шкода.

12:23 Ср 09.10.24 2954

Дискусія

Чому українці побоюються штучного інтелекту пояснив експерт…

Попри швидкоплинність процесу розповсюдження штучного інтелекту в світі, в Україні більшість людей побоюються використовувати новітні технології на практиці. Це пов’язано необізнаністю та відсутністю правового регулювання використання ШІ.

11:36 Ср 09.10.24 1849

Вестник:№ 9 вересень 2024 -;
Міжнародна благодійна допомога для НААУ;
Стратегія НААУ 2021-2025;
Доступ до адвокатської професії -;
Рекомендації щодо захисту професейних та;
АНАЛІЗ ПОРУШЕНЬ ПРАВ ТА ГАРАНТІЙ;
Навчальні продукти для адвокатів;
НеВестник 4

Категорія

Надішліть файл із текстом публікації у форматі *.doc, фотографію за тематикою у розмірі 640х400 та Ваше фото.

Оберіть файл