Сергій Барбашин розповів про права інтелектуальної власності в ІТ на освітньому дні весняної конференції EYBA 2023 | НААУ

Сергій Барбашин розповів про права інтелектуальної власності в ІТ на освітньому дні весняної конференції EYBA 2023

За кордоном
10:20 Пн 03.04.23 1189 Переглядів
Версія для друку

Голова UNBA NextGen, заступник Голови Комітету з інтелектуальної власності НААУ, Віце-президент EYBA Сергій Барбашин взяв участь як спікер в освітньому дні весняної конференції Європейської асоціації молодих адвокатів EYBA 2023.

Адвокат розкрив тему: “Як ідентифікувати та передати права інтелектуальної власності в ІТ”. Під час доповіді з учасниками розглянули, що IT продукт має комплексну структуру та складається з різних складових.  До структури готового продукту можуть входити торговельні марки, патенти, майнові та авторські права тощо. Для систематизації та захисту обʼєктів ІВ потрібно їх правильно ідентифікувати та передати від учасників (розробників, дизайнерів) команди до замовника (роботодавця).

Щоб правильно ідентифікувати об’єкт, важливо зрозуміти з яких елементів він складається. Перелік обʼєктів не є вичерпним та до таких об’єктів можна віднести код, графічні зображення, дизайни, алгоритми, бази даних, сценарії, логіку поведінки тощо. При цьому потрібно звертати увагу на правове регулювання авторського права та можливі особливості певних юрисдикцій.

Спікер порадив задля уникнення непорозумінь більш детально розписувати, які саме права передані. В залежності від виконаних робіт різними членами команди (UX/UI-дизайнер, тестувальник) ідентифікація таких прав може бути різною.

Для зменшення кількості додаткової роботи в договорі можна закріпити, що права ІВ переходять автоматично в момент наступний за створенням. Окрім цього можна додатково закріплювати передачу прав актами, але потрібно враховувати особливості та вимоги юрисдикції в якій знаходиться компанія.

Також, спікер Сергій Барбашин поділився з колегами книгами, статтями та судовою практикою, які варто використовувати у даних справах.

Разом з адвокатом в одній панелі виступив спікером доктор філософії і суддя адміністративного та податкового суду Сінтри (Португалія) Антоніо Мендес Олівейра, який розповів про штучний інтелект і права людини.

Під час виступів тривала жвава дискусія з учасниками конференції.

НААУ активно розвиває міжнародне співробітництво у сфері інтелектуальної власності. Зокрема, представники НААУ відвідали конференцію Web Summit 2022. Проведено воркшоп спільно з Європейською асоціацією молодих адвокатів (EYBA) на тему «Судові процеси у сфері інтелектуальної власності в США», а також міжнародний вебінар у співпраці з Міжнародною асоціацією із захисту інтелектуальної власності (AIPPI) на тему «Відеоігри та інтелектуальна власність в Європі».

Якщо ви також бажаєте розвиватися у даному напрямку, брати участь у міжнародних IP-заходах, просимо звертатися до Комітету з інтелектуальної власності, що діє у складу НААУ.

Текст і фото підготовлені командою Координатора комітетів НААУ

Популярні новини

Законодавство

В адвокатів з’явиться новий обов’язок за КУПБ?

Обов’язок повідомляти керівника боржника про виявлення ознак неплатоспроможності або її загрози не властивий для адвокатської діяльності.

11:26 Чт 30.05.24 450

Cудова практика

Захисник не може змінювати апеляційну скаргу обвинуваченого, - ВП ВС

Хоча захисник і діє в інтересах підзахисного, він, однак, є самостійним учасником кримінального провадження із власною правосуб’єктністю, а його юридичне становище не тотожне становищу особи, захист якої він здійснює.

10:34 Чт 30.05.24 430

Законодавство

Довічне позбавлення жінок волі - лише за сукупністю вироків (проект)

Під час формування державної кримінально-правової політики важливо враховувати соціально-психологічні та психофізіологічні особливості жінок. Саме тому встановлення різних видів та розмірів кримінальних покарань не слід уважати дискримінацією за ознакою статі.

10:14 Ср 29.05.24 1990

Анонс

РАУ надасть роз’яснення з практичних питань адвокатської…

7 - 8 червня 2024 року відбудеться чергове засідання Ради адвокатів України, в ході якого орган адвокатського самоврядування традиційно розгляне низку запитів щодо надання роз’яснень з практичних питань застосування законодавства адвокатами України.

16:27 Вт 28.05.24 3437

Законодавство

Чи має суд примушувати сторони до миру?

Якщо в трудовому або сімейному спорі справа дійшла до суду, то у переважній більшості випадків сторони вже не бачать шляху для примирення.

15:47 Вт 28.05.24 3150

Cудова практика

Як відшкодовуються витрати на адвоката у разі часткового…

При вирішенні питань про відшкодування витрат на професійну правову допомогу та покладення на сторони судових витрат має враховуватися принцип пропорційності задоволених вимог.

15:24 Вт 28.05.24 3263

Законодавство

Малозначні спори: проект Закону прийнято, але із застереженням

Переглядаючи критерії малозначних спорів, запропоновані народними депутатами на виконання рішення Конституційного Суду, Верховна Рада врахує потребу внесення змін до порядку апеляційного та касаційного розгляду, а також врахує пропозиції, висловлені Верховним Судом.

16:12 Пн 27.05.24 4855

Законодавство

Ідею відображення посвідчення адвоката в Дії оцінили в НААУ

У цілому ідея відображення посвідчення адвоката України в електронному вигляді на вебпорталі «Дія» має позитивний характер. Водночас, необхідно враховувати положення Закону «Про адвокатуру та адвокатську діяльність», які визначають повноваження органів адвокатського самоврядування.

14:19 Пн 27.05.24 4629

Вестник:№4 квітень 2024;
Міжнародна благодійна допомога для НААУ;
Стратегія НААУ 2021-2025;
Доступ до адвокатської професії -;
Рекомендації щодо захисту професейних та;
АНАЛІЗ ПОРУШЕНЬ ПРАВ ТА ГАРАНТІЙ;
Навчальні продукти для адвокатів;
НеВестник 4

Категорія

Надішліть файл із текстом публікації у форматі *.doc, фотографію за тематикою у розмірі 640х400 та Ваше фото.

Оберіть файл