У НААУ обговорили особливості формування та діяльності Бюро економічної безпеки України
24 березня у НААУ за ініціативи Комітету з питань митного та податкового права відбувся вебінар «Рік роботи Бюро економічної безпеки України: підсумки, прогнози, перспективи».
Захід відкрив Голова Комітету з питань митного та податкового права Яків Воронін, зауваживши про важливість та необхідність його проведення з огляду на те, що саме адвокати найчастіше взаємодіють з детективами БЕБ, а тому мають безліч питань щодо діяльності Бюро.
Модератором вебінару виступив заступник Голови Комітету з питань митного та податкового права - Дмитро Юровський.
До участі у заході було запрошено Директора БЕБ Вадима Мельника, який розповів про особливості формування та діяльності Бюро економічної безпеки у сфері аналітики, оперативно-розшукової діяльності, досудового розслідування. Окрему увагу спікер приділив питанню взаємодії БЕБ з іншими ЦОВВ (ДПС України, Національна поліція України, Служба безпеки України, Державна служба фінансового моніторингу та іншими). Також було розкрито питання щодо особливостей міжнародної співпраці БЕБ та труднощів, які виникають у матеріально-технічному та інформаційному забезпеченні діяльності БЕБ.
Захід був проведений у форматі питання-відповідь. Зокрема, адвокати, представники комітетів НААУ, поставили питання Директору БЕБ щодо:
- удосконалення нормативно-правового регулювання кримінальної аналітики;
- імплементації і взаємозв'язку ILP-моделі з нормами кримінально-процесуального законодавства та законодавства про оперативно-розшукову діяльність;
- посилення захисту прав адвокатів на досудовому розслідуванні у кримінальних провадженнях, підслідних БЕБ;
- необхідності безумовного виконання ухвал слідчих суддів про повернення майна.
У обговоренні взяли участь адвокати, члени комітетів НААУ: Сергій Педак, Ірина Нараєвська, Богдан Коваль, Денис Дьомін, Олександр Коваленко, Кристина Шох.
За результатами зустрічі, учасники дійшли висновку про необхідність поглиблення взаємодії між комітетами НААУ та БЕБ з метою ефективного захисту прав адвокатів під час здійснення досудового розслідування БЕБ. Також є потреба в залученні адвокатів для надання методичної допомоги в удосконаленні нормативно-правових актів, якими регулюється діяльність БЕБ.
Посилання на відеозапис вебінару: https://www.facebook.com/UkrainianNationalBarAssociation/videos/957941905342771
Текст і фото підготовлені командою Координатора комітетів НААУ
Популярні новини
Законодавство
Деяким АО, АБ та адвокатам необхідно подати звіт до Мінʼюсту
Тим адвокатським бюро, адвокатським об’єднанням та адвокатам, які є спеціально визначеними суб’єктами первинного фінансового моніторингу, необхідно до 11 січня 2025 року подати звіти до міжрегіональних управлінь Міністерства юстиції України.
Cудова практика
В Іллінойсі унормували використання ШІ суддями та адвокатами
Використання штучного інтелекту у суді дозволяється навіть без розкриття цього факту, але за умови відповідності правовим та етичним стандартам. При цьому адвокати, судді та самопредставлені сторони несуть відповідальність за кінцевий продукт своєї роботи.
Законодавство
В НААУ підтримали уточнення предметної юрисдикції спорів
Справи щодо правочину, у тому числі оскарження реєстраційних дій щодо такого правочину, укладеного на забезпечення виконання основного зобов’язання між юридичними особами, розглядатимуть господарські суди.
Гарантії діяльності
Про відвідування судів сторонами процесу адвокатам краще питати в…
Оскільки інформацію про осіб, які пропускаються до приміщень судів, збирають в територіальних управліннях Служби судової охорони, саме туди краще надсилати адвокатські запити про надання інформації щодо дати та часу відвідування судів сторонами судового процесу.
Регіони
Музей адвокатури відкрили у Раді адвокатів Запорізької області
До Дня адвокатури, який відзначається щороку 19 грудня, в будинку Ради адвокатів Запорізької області було відкрито Музей адвокатури Запорізької області.
Cудова практика
Відсутність доступу до адвоката – поважна причина пропуску…
Під час служби військовослужбовці можуть перебувати у віддалених, в тому числі й небезпечних місцях, де відсутній доступ до адвокатів чи інших правових ресурсів, що обмежує можливість своєчасного звернення до суду.
Законодавство
У ВР пропонують надати адвокатам відстрочку від призову (критерії)
Мобілізація адвокатів має руйнівні наслідки для системи професійної правничої допомоги, адже відбувається порушення законних прав та інтересів сотень тисяч громадян та юридичних осіб, яким адвокати-чоловіки надають професійну правничу допомогу.
Гарантії діяльності
Комітет НААУ посилює притягнення до відповідальності порушників…
Законодавець дав адвокатам ефективний інструмент у роботі - адвокатський запит, а також установив штрафи за порушення цієї гарантії. Втім, на практиці механізми притягнення посадових осіб до відповідальності працюють не завжди ефективно.